یادداشت ها

چه زود فراموش می کنیم

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

چه زود فراموش می کنیم

چه عزیزانی که که رفتند و ما را تنها گذاشتند تا شاید کمی فکر کنیم چه از دست داده ایم اما...

چه زود فراموش می کنیم
عجب موجودات غریبی هستیم، خیلی زود فراموش می کنیم که چه عزیزانی را از دست داده ایم، دوستان خوبی که تا چند صبا پیش از این در کنار مان بودند ولی اکنون نیستند.
همکارانی که سالها با همدیگر مشغول خدمت رسانی به مردم بودیم و جای آنها در صندلی خالی شان خود نمایی می کند.
اقوام و بستگان نزدیک و دور، دختران جوان فامیل و پسران ازدواج نکرده از بستگان، و از مهم تر، دایی خوب و نازنین، عمه ی دلسوز و همیشه نگران، خاله که بجای مادر دلسوزی می کرد،عموکه انگار پدر را تداعی می نمود،همه را از دست دادیم و انگار نه انگار که بدنیا آمده بودند.
پدر و مادر که دیگر حساب اش جداست و نبود شان ستون خانه را سست خواهد کرد و این را هم شاهد بودیم که ترک مان کرده اند ولی درس عبرت نگرفته ایم.
برادر نازنین و خواهر دوست داشتنی و همیشه نگران برادر همه رفتند تا بلکه ما زنگ خطر را بیخ گوشمان احساس کنیم اما این مخلوق دو پا خیلی زود فراموش می کند که چه جواهرات گرانبهایی را از دست داده است.
تمام این بلا ها را ویروس منحوس کرونا بر سر ما آورده و حواس مان جمع نشده و همچنان بر طبل بی‌خیالی می زنیم تا وقتی که دست خون آلود کرونا گلوی ما را بفشارد آنوقت شاید متوجه وخامت اوضاع جامعه بشویم و باز هم بعید می دانم.
کرونای انگلیسی و جهش یافته در تعطیلات نوروز اسب خودرا زین کرده تا بر گرده آدمهای بی توجه و بی مسولیت بکوبد و کوبید اما همین افراد آلوده راهی سفر شدند تا مابقی هموطنان خود را آلوده نمایند و این بیماری را بیشتر گسترش دهند و چنان شد که اکنون تخت های بیمارستانی مملو از جمعیت مبتلا به کرونا شده و پرستاران و کادر پزشکی نا توان از رسیدگی به این حجم گسترده بیمار شوند و هر چند که خود اینگونه نخواهند.
نمیدانم ما چرا اینقدر خود را به حماقت می زنیم و فکر می کنیم بیماری مال همسایه ماست و به عدم رعایت اصول بهداشتی ادامه می دهیم.
آیا واقعا نمی دانیم ویا نمی خواهیم بدانیم و هم خود و هم دیگران را به دردسر می اندازیم و با پخش بیماری تعداد زیادی را راهی بیمارستان می کنیم.
کجای کارتان پسندیده است، کمی فکر کنید.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Xj57D
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0