یادداشت ها

جوان و معضلات اجتماعی

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

جوان و معضلات اجتماعی

با برنامه های شاد و مفرح می توان انرژی‌های نهفته در درون جوان را خالی نمود

جوانان و معضلات
بیکاری، مشکلات اقتصادی، مشکلات روحی و روانی و نبود زمینه ازدواج و گره خوردن تمایلات جسمی به استرس های حاصل از مشکلات و همچنین نبود سرگرمی های شاد و مفرح برای خالی کردن بمب خاموش درون جوان همه و همه منجر به هدایت او به سمت از هم گیسختگی روح و روان می شود.
عدم برنامه‌ریزی صحیح برای خالی کردن انرژی‌های نهفته در جوان و چشم بستن مسولان به این موضوع مهم در نهایت حادثه ایی را رقم خواهد زد که هزینه زیادی را بر جامعه تحمیل خواهد کرد.
همه ی جوانان ما حزب الهی نیستند خیلی ها دیدگاه های دیگری دارند ودر این سامان زندگی می کنند و می بایست برای این نوع دیدگاه هم برنامه ریزی شود تا خدای ناکرده آسیب های اجتماعی دامن جامعه را نگیرد.
اگر می خواهیم نبض جامعه را در دست داشته باشیم باید برای همه ی آحاد آن چاره اندیشی کنیم نه فقط به فکر عده‌ای خاص بوده و خواسته های آنان مد نظر مان قرار گیرد.
بیشتر انفجار های درون جامعه بی دلیل نیستند و می طلبد کارشناسی شده و از درون آن به فکر جوانی باشیم که دست به چنین اقدامی می زند.
صرف مجازات جوان را به راه درست هدایت نمی کند بلکه اورا به موجودی جامعه گریز تبدیل کرده و به محض آزادی همچنان به اعمال قبل خود باز می گردد.
یکی از اهرم های نگه دارنده مجازات است و همه راه حل ها نیست، اگر بخواهیم می شود همان جوان را بجای سوق دادن به سمت ناهنجاری به سوی خالی کردن انرژی خفه شده در درون او ببریم و با برنامه های شاد ضمن خالی کردن هیجانات نهفته ی درون، روحیه خالی از هیجان کاذب را با برنامه های فرهنگی هدایت کنید.
زور و فشار هیچ وقت چاره ساز نبوده و نخواهد بود بلکه درایت در شکل کارها و برنامه ریزی ها می تواند جامعه ایی بدون باز خورد های منفی ایجاد کنیم تا جوانان با فراغ بال و آسودگی خیال در برنامه های شاد شرکت کرده و از ناهنجاری دوری کنند و انرژی های درون را خالی نمایند.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Df8r4
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0