یادداشت ها

مهمترین فاکتورهای انتخاب خوب در کارزار انتخاباتی

ندای کهگیلویه و بویراحمد

مهمترین فاکتورهای انتخاب خوب در کارزار انتخاباتی

انتخابات شورای اسلامی شهر و سخنی با کاندیداها

انتخابات شورای اسلامی شهر و سخنی با کاندیداها

یادداشت ارسالی سید ارسلان دلباز

ندای کهگیلویه و بویراحمد

اگر وظايف شوراهای شهر را مطالعه كنيم متوجه خواهيم شد كه شورای شهر فقط وظايف مربوط به امور شهرداری را بر عهده ندارد بلكه می تواند در بسياری از امور مربوط به شهر تاثيرگذار باشد لازم است اعضای شورای اسلامی شهر با تمام ظرفيت هاي قانونی موجود آشنا و به نحو مطلوب از آن استفاده نمايند.

با پایان یافتن مهلت ثبت نام و قبل از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها توسط هیأت نظارت بر انتخابات بعضی از کاندیداها و طرفداران آنها با انتشار پیام هایی حاوی شعارهای قُلُمبه سُلُمبه سعی بر فریب دادن شهروندان را دارند.

مهمترین خصوصیت هایی که یک عضو شورای اسلامی شهر باید داشته باشد عبارتند از :
-توانایی انجام کار گروهی داشته باشد.
-صداقت در گفتار و رفتار داشته باشد.
-یک عضو شورا باید مشورت پذیر باشد.
-یک عضو شورا باید سعه صدر و توانایی تحمل انتقاد را داشته باشد.

از همه کاندیداها و طرفداران آنها خواهشمندم که سعه صدر بیشتری به خرج دهند و از دادن وعده های کذایی و شعارهای واهی خودداری کنید و با هیاهوی کاذب سعی بر معرفی پوشالی پدیده ای انتخاباتی نکنید چون تاکنون هیچگونه برنامه و اهداف کاندیداها به پیشگاه مردم ارائه نشده است.

ارسال پیام های صبح بخیر و شب بخیر در خاص، زدن اگهی های مردم ، سلام کردن در کوچه و خیابان به مردم یا ارسال پیام های روانشناسی و عرض اندام در فضای مجازی ملاک انتخاب شما عزیزان برای عضویت در شورای اسلامی شهر نمی باشد.

انتخابات شوراي اسلامی شهر كه پارلمان شهری نيز ناميده مي شود، در ۲۸ خرداد ماه سال‌جاری برگزار مي گردد و امور و مديريت يک شهر با همه مصائب و مواهبی كه دارد، بر عهده گروهی منتخب قرار مي گيرد. كانديداهاي متعددی با سلايق و برنامه های مختلف پا به عرصه گذاشته اند و از هر فرصتی (بالخصوص باحضور در مراسمات مردم ) براي اعلام و رونمايي از برنامه هاي خود استفاده می نمايند.

انتخاب درست و منطقی به دور از هیجان،دوست و آشنا بودن و نگرش های سیاسی اعضا شورای اسلامی شهر توسط شهروندان مهمترین فاکتورهای یک انتخاب خوب است که مطمئنا باعث می‌گردد حال شهر خوب شود

به امید شهری زیبا

 

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Bm8a6

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری