یادداشت ها

کاندید های شورای شهر

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

کاندید های شورای شهر

آنچه کاندیداهای شورای شهر باید بدانند و دیگر هیچ...

شورای شهر وکاندید ها
عده زیادی به خیال خویش و بدون پشتوانه قوی و با تفکری که در این استان اصلأ معیار رای آوری نیست وارد عرصه انتخابات شوراهای شهر شده اند و گمان می کنند می توانند کف آرای مردم را بدست آورند که این خیال باطلی بیش نیست.
اولاً استان کهگیلویه و بویراحمد دارای بافت عشیره ای و قومی قبیله ای می باشد و در این شکی نباید داشت و همین گزینه تعیین کننده ترین عنصر در رای آوری فرد شرکت کننده دارد و هر کسی بخواهد خلافش را ثابت کند قطعا امتحان نکرده است و یا آشنایی ندارد.
درصد بسیار کمی به دیدگاههای مثل اصلاح طلب و اصولگرا معتقد هستند و شاید یکی از معیارهای انتخاب شان نگاه سیاسی باشد که آنهم منوط به این است که شرکت کننده ایی از طایفه اش در میان شرکت کننده ها نباشد و گرنه اولین معیار صد در صدی رای او هم طایفه ای است و نه دیدگاه سیاسی وی.
اکثر شرکت کننده های شورای شهر به امید قول‌هایی که مردم به آنان می دهند خود را برنده انتخابات شورا می دانند و غافلند از این که مردم به حریف او هم همین قول را داده اند و معلوم نیست در آخرین لحظات به کدام سو متمایل شوند و رای خود را به نفع کدامیک به صندوق بیندازند.
بهتر است تمامی کاندید های شورای شهر اول خیال خود را از بابت طایفه راحت کرده و سپس به دنبال بقیه گزینه های رای آوری بگردند تا سبد رای خویش را سنگین تر کنند و گرنه بهتر است قبل از شروع ماراتن نفس گیر انتخابات عرصه را برای کسانی خالی نمایند که پشتوانه بسیار قوی قومی قبیله ای دارند.
این باور من حاصل چهل سال شناخت عملکرد مردم در انتخابات مختلف بجز ریاست جمهوری است و بارها مورد آزمایش قرار گرفته و حاصل همان بوده که عنوان کرده ام.
حال خود کرده را تدبیر نیست.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Fy42Y
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری