پیام

جوابیه کانون هم اندیشی جوانان انقلابی خطاب به کارشناس اداره صمت درلنده

جوابیه کانون هم اندیشی جوانان انقلابی خطاب به کارشناس اداره صمت درلنده

کانون هم اندیشی جوانان انقلابی شهرستان لنده در پی اظهارات کارشناس اداره صمت شهرستان لنده در خصوص خطبه های هفته گذشته امام جمعه شهرستان لنده با ارسال جوابیه ای خواستار انتشار آن در این پایگاه خبری شد. 

ندای کهگیلویه و بویراحمد از لنده؛جوابیه کانون هم اندیشی جوانان انقلابی خطاب به کارشناس اداره صمت درلنده

بسم الله الرحمن الرحیم  «اگر انقلاب اسلامی برکتی جز نمازجمعه نداشت، همین برای انقلاب کافی بود» امام خمینی(رحمه الله علیه) هفته گذشته در خطبه های نمازجمعه شهرستان لنده راجع به گرانی های افسارگسیخته که مدتهاست کمرمردم را شکسته و سفره مردم را کوچکتر کرده، مطالبی، بصورت دلسوزانه وکلی همراه با پیشنهادجهت مدیریت بهتر بازاردرآستانه سال جدید، توسط امام جمعه محترم لنده بیان شد اما متاسفانه عصر همان روز کارشناس پروازی اداره صمت درشهرستان لنده ادبیات سطحی،ابتدایی،کودکانه،جابجاونابجا وهمراه با تناقض رامطرح کرد که جمع زیادی را ،متاسف ومتاثر نمود. مطالبی که ناشی کج اندیشی وناپختگی نگارنده است. جناب علویان سوق ،مقدمتا به شما یادآوری میکنیم که بدانید درنظام مقدس جمهوری اسلامی نمازجمعه تریبونی برای بیان مشکلات ودردهای مردم وجامعه وآگاهی بخشی وروشنگری است تریبون نمازجمعه محلی برای توجیه مردم،استماع نظرات آنان وخط دهی به سلامت معنوی وفرهنگی جامعه است. جناب علویان سوق نقادی و نقد پذیری در راستای پرسش گری و پاسخ گویی، برای کمال و اصلاح اجتماع، سرمایه‏ ای است بس گران‏بها.همچنین شناخت کاستی‏ها و نواقص و تلاش در جهت رفع آنها، گامی مقدس در مسیر فلاح فرد و جامعه است. به جای پاسخ گویی خود را به ناآگاهی زدن، پرده پوشی بر آنچه بوده و هست یا انکار نواقص و مشکلات، واقعیت‏ها را عوض نکرده و دردی را درمان نمی‏کند.

 

مدیریت مبتنی بر دیانت و خرد و هیأت حاکمه‏ ی ارزش مدار و الهی حاکم بر تریبون نمازجمعه همواره در جستجوی آن است که در مسیر تکاملی خود، آفت‏ها و آسیب‏ها را بشناسد و بزداید. البته اگرمدیران از لاک خودمطلق‏ انگاری و خودبرتربینی درآمده و معتقد باشند که در معرض خطایند، به سادگی در می‏ یابند که هیچ کس بی‏ نیاز از تذکر و انتقاد از ناحیه‏ ی دیگران نبوده ونیست که درهمین راستا مولا علی علیه السلام فرمودند: «مردمی که خیرخواه یکدیگر نیستند و از خیرخواهان نیز استقبال نمی‏کنند، از سعادت و بهروزی بدورند.» (آمدی، 1997 ، ج 7 ، 372) کسانی هم که مورد انتقاد واقع می‏شوند، نباید نقد و انتقاد را کینه و عداوت تلقی کنند و آن را تضعیف موقعیت خود بدانند، چرا که در یک چرخه‏ ی صحیح نقد و انتقاد پذیری، منتقد، برادری دل سوز، تیزبین و خیرخواه است که با نمایاندن نواقص و کاستی‏ها، به دنبال بهبود وضعیت موجود است.کسی که بجای پذیرفتن اشتباه و درک شرایط و پذیرش نقدبه دنبال آدرس غلط دادن و بیان مطالب ناصحیح است،

با حقارت نفس دست به گریبان بوده و شفای خاطر خود را در تخریب و تضعیف دیگران می‏ بیند و این سیره‏ ی انسانهای عاجز است. جناب علویان سوق، صدای خرد شدن استخوان‌های مردم زیر بار گرانی شنیده می‌شود، پدرِ مردم از گرانی درآمده است. ولی آن چه که از گرانی دردآورترهست وبیشترصدای مردم را درآورده، بی‌توجهی،توجیه و مدیریت نادرست متولیان کنترل قیمت‌ها است. مطالب پراکنده وجسته وگریخته شما نشان داد که از وضعیت بازار لنده شناختی ندارید وتوجهی هم به این مسائل ندارید. درجمع مردم قراربگیرید یا برای خرید به یکی از مغازه های شهر مراجعه کنید تامتوجه شوید برای خرید روغن هم باید دست به دامان شد و سفارش کرد تاشاید روغنی پیدا بشود،البته درکنار روغن باید وسیله دیگری هم خریداری کرد تامغازه دار ،حاضر به فروش روغن شود. از صدها مغازه در لنده تنهاتوانستید سه مغازه رو نام ببرید.

چرا اجناس بااینهمه فراونی فقط درسه مغازه یافت شود؟ تکلیف بقیه مغازه ها چیست؟شما که سررشته کار ازدستتون در رفته وراه را گم کرده اید بهتر بود بجای بیان مطالب ناصحیح وضعیت موجود را بررسی می کردید تا شاید مانعی از موانع برداشته می شد.غلط نوشتن فقط در متن واژه نیست وکلام غلط را می بایست اصلاح و درست کردباشد که رستگارشوید.

کانون هم اندیشی جوانان انقلابی شهرستان لنده از اقدامات ارزشمند امام جمعه انقلابی،متعهد،دلسوز،پیگیر ومطالبه گر شهرستان لنده که درطی این چند سال ضمن بوجود آوردن زمینه وحدت وهمدلی بیشتر دربین مسولین فارغ از نگاه وجناح سیاسی و همچنین لبیک به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم ومعزز رهبری که مطالبه گری را تاکید وسفارش فرمودند وخطاب به امامان محترم جمعه درسراسر کشور مطرح کردند بااین عنوان که «از نظر من هیچ کس مصونیت آهنین ندارد و همه در مقابل قانون و مسئولیت‌های خودشان پاسخگو هستند و باید جواب دهند تشکر وقدردانی نموده وضمن اعلام حمایت از مواضع بحق ومطالبه گری عالمانه امام جمعه محترم شهرستان لنده، مصرانه خواهشمندیم روح پرسش، مطالبه گری وپیگیری، بیش از گذشته دردستور کار امام جمعه دلسوز ودغدغه مند شهرستان لنده قرار گیرد تاشاهد کم کاری های عده ای بیش از این نباشیم.در پایان ،امیدواریم همه ما بتوانیم تحـت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و زعامت مقام معظم رهبری مدظله العالی در پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و پایدار باشیم.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Ri72Z

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری