یادداشت ها

حاج عدل هاشمی و جان گرفتن پروژه ها

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

حاج عدل هاشمی و جان گرفتن پروژه ها

بی گمان نقش بی بدیل حاج عدل هاشمی پور در جان گرفتن طرح ها و پروژه های راکد مثال زدنی است

نقش حاج هاشمی در پروژه ها
بی گمان کمتر کسی می تواند نقش بی بدیل حاج عدل هاشمی پور را در جان گرفتن طرح ها و پروژه های راکد کتمان کند مگر اینکه نگاه مقرضانه داشته باشد.
با آمدن هاشمی در بدنه نظام وانتخاب وی از جانب مردم وسپس جای گرفتن در کمیسیون انرژی مجلس یکی یکی طرح ها و پروژه های که راکد مانده بودند شروع بکار کردند و قدرت چانه زنی وی وسماجت بر گرفتن امتیاز از بزرگان نظام از جمله شاخص های حاج عدل هاشمی پور در دوران نمایندگی ایشان می باشد.
نگاه عمیق و دور اندیشانه نسبت به محرومیت دیار مادری یعنی کهگیلویه بزرگ از جمله دلایل راه افتادن طرح های شد که تا زمان آمدن وی فقط در حد نام و یا تابلو نصب شده بر بیابان های بود که مقرر شده بود جایگاه پتروشیمی و فسفات چرام گردد.
گامهای محکم و خستگی ناپذیر حاج هاشمی و اصرار بر راه اندازی این پروژه ها به هر طریقی وی را واداشت تا درب اتاق ورزا و معاونین وزارتخانه ها و حتی ریاست جمهوری را رها نکند تا مگر امتیازی به نفع شهرستان گرفته باشد.
این رویه بهمراه تعامل با خیرین بزرگ کشور و قدرت و نفوذ در بدنه خاتم الانبیا و نایب رئیس کمیسیون انرژی بودن این قدرت را به او می داد تا بیشترین اعتبارات را به نفع شهرستان طلب نماید.
هر چند مردم تصمیم دیگری گرفتند و به خوب یا بد بودن آن کاری نداریم اما اگر ایشان همچنان در قامت نمایندگی کهگیلویه بزرگ می ماند آب سه شهرستان و توربین سیکل ترکیبی و آبیاری دشت چرام ولنده بهمراه دیگر پروژه ها و طرح ها سرعت و روند رو به رشد بیشتری داشت.
از عمده نگاه های مثبت وی می توان به عدم تغییر مدیران اشاره کرد و هرگاه از باب انتظارات اطرافیان مطرح می گردید با جمله ایی منطقی روبرو می شدند که وقتی مدیری برای مردم کار می کند چه دلیلی برای تغییر وی وجود دارد چه اصول گرا باشد و چه اصلاح طلب، چه به بنده رای داده باشد و چه نداده باشد هدف رضایت عامه مردم است که باید لحاظ شود و در طول چهار سال نماینده بودن هیچگاه از آن عدول نکرد.
خیلی وقت ها اتفاق های خوب را نمی بینیم و چشمان ما جای دیگری را جستجو می کند که بیشتر به نفع خودمان است تا مردم.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Lk35C
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0