اخبار سراسری

*استاندار کهگیلویه و بویراحمد در میان ۵ استان برتر پاسخگو*

ندای کهگیلویه و بویراحمد

*استاندار کهگیلویه و بویراحمد در میان ۵ استان برتر پاسخگو*

رتبه برتر کشوری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ارتباطات مردمی و پاسخگویی به مردم

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: براساس ارزیابی و تجزیه و تحلیل میزان عملکرد ارتباطات مردمی از سوی ریاست جمهوری، استاندار استان از منظر ارتباطات مردمی (دیدار چهره به چهره و….

"ندای کهگیلویه و بویراحمد"
مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: براساس ارزیابی و تجزیه و تحلیل میزان عملکرد ارتباطات مردمی از سوی ریاست جمهوری، استاندار استان از منظر ارتباطات مردمی (دیدار چهره به چهره و پاسخگویی برخط تحت سامانه ۱۱۱ و پیگیری درخواست­ های مردمی) در شش ماهه اول سال ۱۳۹۹  حایز رتبه ۵ کشوری درمیان استانداران سراسر کشور شد.


به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد؛ محمود مومن­ نسب مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی استانداری، اظهار داشت: در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ آقای دکتر کلانتری استاندار استان مجموعاً ۲۱ برنامه ملاقات حضوری و پاسخگویی برخط در سامانه سامد (۱۱۱)  داشته­ اند که در این برنامه­ ها موضوعات مورد خواسته­ ی تعداد ۱۷۵ نفر از مراجعین و متقاضیان سامانه سامد توسط استاندار مورد پاسخگویی و دستور رسیدگی قرار گرفتند.

مومن­ نسب در ادامه بیان داشت: مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ مجموعاً ۱۴۲۶ برنامه ملاقات حضوری و پاسخگویی برخط تحت سامانه سامد برگزار نمودند که در این برنامه­ ها درخواست و شکایت تعداد ۱۳ هزار و ۹۲۱ نفر متقاضی با مدیران استان مطرح و مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفتند.

این مسئول استانداری، تصریح کرد: از مجموعه ۱۳ هزار و ۹۲۱  نفر متقاضی؛ تعداد ۹۵۳۶ نفر معادل ۶۸٫۵% مشمول اقدام مثبت، تعداد ۱۸۰۹ نفر معادل ۱۳% مشاوره و راهنمایی، تعداد ۱۸۷۹ نفر معادل ۱۳٫۵% در دست اقدام و تعداد ۶۹۷ مورد معادل ۵ درصد بایگانی شدند.


وی در پاسخ به سوال خبرنگارما مبنی بر تشریح فرآیند ارزیابی دستگاه های استان، گفت: گزارش تحلیلی مبتنی بر سنجش و ارزیابی عملکرد دستگاه های استانی اعم از آنهایی که بیشترین برنامه برگزار شده ملاقات عمومی و اقدام مثبت و آنهایی که کمترین برنامه برگزارشده ملاقات عمومی و کمترین اقدام مثبت را نسبت به درخواست متقاضیان داشته­ اند از طریق وزارتخانه­ ها و سازمان های ذیربط به تمامی مدیران استانی ابلاغ خواهد شد.


مومن نسب در ادامه اظهار نمود: مدل سنجش و ارزیابی ریاست جمهوری از عملکرد استانداران و مدیران استان ها برمبنای شاخص ها و مولفه ­هایی از جمله؛ اجرای مستمر و منظم برنامه­ های ارتباطات مردمی، رعایت سقف و تعداد برنامه­ ها­ی ابلاغی، میزان اقدام مثبت، راستی­ آزمایی، میزان رضایتمندی مراجعین و بازخورد برنامه بوده است.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی استانداری در خصوص فرآگرد ارزیابی بعمل آمده، بیان داشت: در ارزیابی و تحلیل عملکرد، براساس شاخص­ های مورد اشاره، دستگاه های که بصورت منظم در ۶ ماهه اول ۲۲ تا ۲۵ برنامه اجرا کرده­ اند در ارزیابی از امتیاز خیلی خوب و دستگاه های که در ۶ ماهه اول ۱۷ تا ۲۱ برنامه اجرا کرده ­اند در ارزیابی از امتیاز خوب و دستگاه های که در ۶ ماهه اول ۱۲ تا ۱۶ برنامه اجرا کرده ­اند در ارزیابی از امتیاز متوسط و دستگاه های که کمتر از ۵۰ درصد برنامه­ ها را اجرا نموده­ اند در وضعیت ضعیف و سایر دستگاهها که برنامه ­ها را اجرا ننموده­ اند در وضعیت خیلی ضعیف قرار گرفته­ اند.

وی در ادامه افزود: ادارات کل «کمیته امداد، بهزیستی، صندوق کارآفرینی امید، بنیاد مسکن، آموزش و پرورش، آب و فاضلاب، شرکت گاز، صنعت، معدن و تجارت، تامین اجتماعی، دامپزشکی، مخابرات، شهرداری دهدشت، بیمه سلامت، بنیاد شهید و امور ایثارگران» حایز امتیاز خیلی خوب و ادارات کل « راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، شرکت توزیع برق، فرهنگ و ارشاد، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور مالیاتی، منابع طبیعی، تعزیرات حکومتی، اوقاف و امور خیریه، پخش فرآورده های نفتی، محیط زیست، ثبت اسناد و املاک» از امتیاز خوب برخوردار شدند.

مومن نسب در تشریح اهمیت پاسخگویی، گفت: طبق منشور حقوق شهروندی همه ی مقامات و ماموران نظام اداری باید در روابط خود با شهروندان پاسخگو و در دسترس باشند و چنانچه درخواستی را دریافت کنند باید حسب تقاضا بصورت مکتوب مستند و مستدل پاسخ داده و حداکثر راهنمایی را معمول دارند.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی استانداری، در پایان اظهار نمود: انتظار می ­رود به کمک مدیران استان با تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف، شاهد مشارکت موثر و بیش از پیش در برگزاری مستمر برنامه­های ارتباطات مردمی (دیدار چهره به چهره و پاسخگویی برخط) طبق برنامه ­های ابلاغی و نهایتاً تقویت عملکرد و رضایت مردمی با رعایت پروتکل های بهداشتی باشیم

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Xn6r9

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 1

2 ماه قبل کاربر میهمان

حتما یکیش هم شرعیتی بوده،خوش به حال ما که چنین استاندارهای فعال وبرتروپرکاری داریم،!!!!بابا بس کنیدبااین مزخرفاتون.


اخبار سراسری