اخبار سراسری

کمیسیون عمران مشکلات زلزله زدگان سی سختی را در صحن مجلس ارائه کند

به گزارش خبرنگار ندای کهگیلویه وبویراحمد

کمیسیون عمران مشکلات زلزله زدگان سی سختی را در صحن مجلس ارائه کند

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد

.

به گزارش ندای کهگیلویه وبویراحمد، محمد باقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به زلزله اخیر در کشور تاکید کرد: زلزله در شهرستان‌های دنا و سی‌سخت مشکلات فراوانی را برای هموطنان ما ایجاد کرده است.

وی گفت: ضروریست دولت و دستگاه‌های اجرای در راستای بازسازی منازل آن‌ها اقدام کنند.

قالیباف افزود: لازم است کمیسیون عمران با تشکیل کارگروهی ویژه به مشکلات مردم نظارت کرده و گزارش مربوطه به صحن مجلس ارائه کند.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب  ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و  از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/p7L9E

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری