اخبار سراسری

در سوگ مولای عشق

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

در سوگ مولای عشق

تورا از چه آفریده اند ، معرفت ، صداقت ، صبوری ، وعشق

مادر گیتی نزاید شیر مردی همچون سردار قلوب 
دوسه روز است آسمان پیراهن آبی خویش از تن بدر آورده و سیاهپوش شده است ، دلها جز سوگناله هیچ نوایی را پذیرا نیستند ، غم در تاریک ترین دلها هم رسوخ کرده و آنهایی که دیر زمانی بخواب رفته بودند با ناقوس شهادت سردار دل ها به یکباره بیدار شدند و مویه کنان در پهنای خیابانها مجنون وار دویدن وزاری نمودند. 
تکلیف سیه دل شده اینگونه شد و اما دلهای عاشق شرحه شرحه گشته از غم فقدان یگانه موجود از دریایی که یکزمان مملو از خیل سرداران بود ، سردار دل ، فرمانده قلوب ، فرزند وطن ، حتی در نگاه فراری از وطن. 
تو چه کردی که جهانی ز غمت مست مدهوش شده و سر به بیابان تنهایی نهاده است ، چه داشته ایی که دیگران ذره ایی از آن نداشته وندارند وهر که را می نگرم سر در آستین اشک فرو برده و هق هق گریه امانش نمی دهد. 
تو دریای ثروت معنوی بوده ایی که این چنین زخم نبودنت جگر هند جگر خوار راهم رشته رشته کرد و مصیبت فراقت دلهای عاشق را دیوانه ، ای همه ایران ، ای همه دین ، ای همه وطن. 
وجود نازنینت را می بایست در حضور میلیونی مردم خسته از همه چیز اهواز جستجو کرد که چه کرده ایی ، باید در مویه های پیرزن ترک زبانی جستجو کرد که با زبان مادری خودش بر نبودنت سوگواری کرد آنگاه که چشمانش بر حجله بسته شده برای تو افتاد ، ودر آخر باید در دعاهای رهبری دقیق شد وقتی برتو نماز می خواند بغض نهفته در گلو راه سخن می بست وبریده بریده آیه هارا تلاوت می نمود و از خدواند منان علو درجات را آرزومند شد. 
ای یگانه باقی مانده از خیل قاسم های سلیمانی که از جنگ بجای مانده بودی ، امام راحل جنگ را نعمت می دانست و تو همان نعمتی که اکنون رحل اقامت در سرای امام خویش گذارده ایی ومهمان اویی. 
گوارایت باد شهد شیرین شهادت در سرزمین امام الشهدا حسین ابن علی ع ، آغوش ابولفضل عباس برای تو گشوده شده و گرامی میدارد سردار بی دست وپای علی زمان را.
تو چه کرده ایی با دلها که دختر بی حجاب تورا پناهگاه خود می داند ، براستی که خداوند از تمام خوبیها بهترین و بیشترین را در وجود تو به امانت گذاشته است ، دریایی از معرفت ، دنیایی از صداقت ، صحرایی از خلوص ونجابت ، کوههایی از صبر وبردباری ، خرمن خرمن عشق به هم نوع ، واین است که تورا سردار دلها وفرمانده قلوب کرده است و گرنه همانند قامت تو بسیارند که کم دارند و یا خداوند کمترین را در وجودشان جای داده است. 
 و این است که بواقع ایران بلا استثناء تورا بدرقه می کند و در فرقتت مویه سرایی میکند.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/n2TKz
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری