جوانی سوخته

ندای کهگیلویه و بویر احمد

هرگاه آتشی به سمت جنگلی رود دیگر بوته ودرختچه ونهال ودرخت کهنسال از هرم گرم آتش در امان نخواهد ماند

جوانی سوخته

جوانی سوخته!؟ 
هرگاه شعله آتشی زبانه کشد و بسمت جنگل برود دیگر بوته و درختچه و نهال و درخت کهنسال همه در هرم گرم آتش خواهند سوخت. 
خیل عظیمی از جوانان ما آرزو های خویش را برباد رفته می بینند و همچون درختی می مانند که از بی آب و تغذیه تمامی برگها و شاخه هایش خشک شده و آماده سوختن است. 
کم نیستند جوانانی که از سر بیکاری بسمت اعتیاد و گاهی شرارت می رود،  انرژی زیاد جوان و وضعیت بد خانواده از برآورده کردن نیازها و عدم توانایی در تشکیل خانواده همه و همه جوان را بسوی پوچی و بیهودگی سوق می دهد و همچون جنگل به حال خود رها شده آماده شعله ور شدن هستند و از دیگر سو عدم توجه مسولان به باوراندن خاستگاه انقلاب و ترویج فرهنگ دینی به جوانان و مسامحه سران فرهنگی در تخصیص اعتبارات برای موضوعات فرهنگی و رها کردن فرهنگ سازی دقیقا زمینه رها شدن جوان را به دامن اجنبی مهیا کرده است و امروزه روز ما شاهد حضور جوانانی هستیم که فقط برای خالی کردن عقده های روانی درون خویش دست به اقداماتی می زند که پی آمد آن خرابی و ویرانی اموال عمومی و بیت المال می باشد. 
نشستن افراد بدون تفکر دینی بر مناصب حکومتی چه در بالا دست وجه پایین دست زمینه رشد انواع خرابی را آماده کرده و انواع گرفتاریها را برای جامعه مهیا می کند و همین گرفتاریها و قتی از حد نرمال گذشت دیگر برای هیچ کس قابل تحمل نخواهد بود و مردم یا بی تفاوت به هر اتفاقی می شوند که در کشور رخ دهد و یا ناخواسته در دام دشمنان افتاده و بخود وخانواده خود ضرر و زیان وارد می کند و زندگی را برای اطرافیان خویش سخت تر خواهد کرد. 
من نه قصد تایید ونه تکذیب اتفاقات اخیر را دارم چرا که همانطور که رهبری هم هشدارش داد بالاخره یک روز رخ می داد اما چرا ما بعنوان مسيولین نباید نسبت به مسيولیت های خود واقف باشیم و فقط به دنبال روزمرگی ایام صدارت خویش بوده و چسبیدن به صندلی و طی کردن ایام مدنظرمان باشد. 
هیچ اتفاقی نیست که کم کاری و بی توجهی مدیران در آن مشهود نباشد و مدیر خودرا مبرا از آن اتفاق بداند و به گردن شرایط بیندازد. شرایط را شما مسئول مهیا کرده ایی تا اکنون شهرهای ما وبه تبع آن کشور را دچار مشکل کنی،  اگر همان اولین روز مسولیت عنوان می کردی که توان مدیریت در حوزه زیر مجموعه خویش را نداری وپست مدیریت را به اهلش می سپردی اکنون مردم نباید تاوان ندانم کاری و بی مدیریتی تورا بدهند و دود آن به چشم جامعه برود. 
جوانان این مرز و بوم را دریابید و به دنبال بر آورده کردن نیازهای اساسی آنها باشید تا دشمنان از پاکی و صداقت جوان سوءاستفاده نکند و خدای ناکرده جوان به دامن بیگانه نغلتد چرا که جوانان سرمایه های انسانی جامعه هستند و از دست دادن آنها یعنی اضمحلال جامعه و پیر شدن آن. 
سید قربانعلی موسوی شیرازی فعال فرهنگی وروزنامه نگار ورسانه چرام


نویسنده : قربانعلی موسوی شیرازی

لینک کوتاه: n-kb.ir/f3PHe

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد