بین الملل

سرک کشیدن به زندگی دیگران

خبرنگار ندای بویراحمد

سرک کشیدن به زندگی دیگران

اینکه به زندگی مردم سرک بکشیم وسپس در فضای مجازی جار بزنیم کاملا غیر اخلاقی است

سرک کشیدن به رفتار دیگران 
هر چند تمام یادداشت ها و نوشتارهای این روزهای سایت های خبری واطلاع رسانی مملو از کی کجا رفت وچه کرد و چه کسی بیعت نمود و چه کسی جدا شد .
بد ندیدم عادت ناپسندی را که مرتب در فضای مجازی تکرار می شود گوشزد کنم وآنهم سرک کشیدن در امورات دیگران است ، تا زمانیکه یاد نگیریم سرمان بکار خودمان باشد ذره ایی به انسانیت و انسان بودن نزدیک نشده ایم. 
اگر کسی مرتکب اشتباه شد قطعاً خودش آسیب خواهد دید ودیگران از گزند آن آسیب در امان هستند پس دلیل ندارد اشتباه به عمد و یا حرکتی غیر قابل قبول را در بوق کرده وفریاد بزنیم که فلانی چنین نمود و چنین رفتاری کرده است. 
مطلبی که لازم دیدم در مورد آن سخن بگویم پیوستن افراد بسمت کاندید هاست که امری پیش پا افتاده ومعمول می باشد و ممکن است یکنفر در دوره ایی با آقای ایکس بوده و اکنون به سمت آقای وای رفته است واین نمی تواند از جانب افرادی دیگر مورد تمسخر قرار گیرد چرا که خود تشخیص داده چنین کند و ما چه سودی از فریاد زدن چنین مواردی نصیب مان می شود و چه ربطی به ما دارد مگر این که عادت کرده باشیم در زندگی ورفتار دیگران فضولی کنیم و استنباط کنیم کاری درست انجام می دهیم در صورتی که کاملاً برعکس است و چنین رفتاری شایسته تحصیل کرده های ما نیست. 
تجسس وفضولی در زندگی دیگران هم از لحاظ دینی غلط است و هم از نگاه انسانی مذموم شمرده شده است و اگر ادعای فهمیدن داریم طرح چنین رفتاری فهمیده بودن مارا زیر سوال خواهد برد وخلافش را ثابت می کند و این عین بی فرهنگی است. 
بگذارید هرکسی با هر نوع تفکری بسمت هر گرایشی که خود تشخیص می دهد برود وسرمان به کار خودمان باشد و کمتر در زندگی ورفتار دیگران سرک بکشیم.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Nc5m2
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری