سیاست

واکنش شیخ صفدر به تغییر نماینده ولی فقیه در استان

واکنش شیخ صفدر به تغییر نماینده ولی فقیه در استان

حجت الاسلام و المسلمین صفدر پناهی در بین خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج با تشریح دلایل تغییر نماینده ولی فقیه در این استان، تاکید که " آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی " شخصا خواستار تغییر خود بود.

حجت الاسلام و المسلمین صفدر پناهی  در بین خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج با تشریح دلایل تغییر نماینده ولی فقیه در این استان، تاکید که " آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی " شخصا خواستار تغییر خود بود.
 
وی گفت: همانطور که اطلاع دارید در سراسر کشور به غیر از استان نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان‌ها یکی هستند به غیر از استان ما. اگر این دو جایگاه در استان ما هم یکی باشند، خیلی منسنجم تر و بهتر می‌توانند، برنامه‌ها و کارهای استان را پیش ببرند.
 
به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد از یاسوج ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ما مطیع ولایت هستیم، و ولایت پذیر هستیم. هر اتفاقی بیفتد و هر کسی خروجی باشد و رهبری معظم برای هر فردی حکم بزند، هر کسی باشد چه گزینه استانی و چه کشوری باشد، روی چشم ماست و اما و اگر و چون و چرا ندارد.
 
پناهی با بیان اینکه ما رهرو هستیم و ولایت پذیریم و عموم استان همین است، اظهارداشت: ائمه محترم جمعه بالاتفاق از مریدان آیت الله ملک حسینی هستند، هیچ مسئله‌ای به غیر از پذیرش ایشان در کار نیست. هر کسی که هر حرف دیگری بزند مسئولیتش با خودش است، بالاتفاق ایشان نماینده ولی فقیه هستند و اگر نباشند نماینده مجلس خبرگان در استان هستند و در جایگاه حقوقی و حتی به لحاظ جایگاه شخصی باز هم روی چشم ما جای دارند.
 
وی گفت: روشن عرض می‌کنم فقط آیت الله ملک حسینی خودشان نپذیرفتند و مسئله دیگری در میان نیست.
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در ارتباط با تغییر امام جمعه یاسوج هم خاطرنشان کرد:‌ ایشان نیز زحمات زیادی کشیدند و تلاش زیادی کردند و همه ارادت به وی دارند.
 
پناهی افزود: حالا که مصلحت دیده‌اند و فقط از خطیب جمعه و امام جمعه خداحافظی کرده‌اند، ایشان همچنان جایگاه خود را دارند. ان شالله آقای حسینی برای درس تفسیر قرآن و نهج البلاغه حضور پیدا کنند. ان شالله از هر دو بزرگوار استفاده خواهیم کرد.
 
وی گفت: جایگاه حقیقی این دو بزرگوار مورد احترام همه ما خواهد بود.
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: همه ما مطیع رهبر هستیم، و هر فردی انتخاب شود ما مطیع خواهیم بود.
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/d3H5M

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری