منطقیان، کامرانی را همراهی نمی کند/اختلافات دامنه دار اصلاحات در کهگیلویه

درحالی که تا برگزاری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی تنها ۶۰ روز دیگر وقت باقی است جریان اصلاحات در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بعد از ۲۰ سال انشقاق همچنان در اختلاف شدیدتر از گذشته بسر می برند...

منطقیان، کامرانی را همراهی نمی کند/اختلافات دامنه دار اصلاحات در کهگیلویه
 درحالی که تا برگزاری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی تنها ۶۰ روز دیگر وقت باقی است جریان اصلاحات در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بعد از ۲۰ سال انشقاق همچنان در اختلاف شدیدتر از گذشته بسر می برند.
 
این جریان در آن سال های دور با معرفی ۲ کاندیدای انتخاباتی به نام های محمود منطقیان و سید قادر لاهوتی با همدیگر به رقابت سیاسی پرداختند.
 
تنها نتیجه رقابت شدید بین این ۲ کاندیدای اصلاح طلب شکست جریان اصلاحات در ۲۰ سال گذشته و پیروزی رقیب سنتی آنان و ۲ رقیب بعد از آن رقیب سنتی بر این جریان سیاسی بود.
 
با ردصلاحیت منطقیان و لاهوتی در ۲ دور گذشته، اختلافات هم ادامه یافت بگونه ای که در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ شاهد شکست سنگین علی کامرانی کاندیدای مورد نظر اصلاح طلبان بودیم.
 
در این انتخابات البته محمود منطقیان بنا بدلایلی نامعلوم از دکتر کامرانی دانش آموخته دانشگاه شیراز حمایت نکرد و در یاسوج بنا به آنچه خودش گفت از محمد بهرامی حمایت کرد و در پایتخت طبیعت به شهردار اسبق پایتخت رای مثبت داد.
 
اما در انتخابات یازدهم و با حضور مهندس صوفی استاندار دهه ۷۰ کهگیلویه و بویراحمد و رهبری سیدباقر موسوی جهان آباد اُمید آن می رفت که اصلاح طلبان حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ زیر یک چتر واحد جمع تا بعد از ۲ دهه شکست های پی درپی به موفقیتی دست یابند.
 
با شروع فعالیت های این ۲ نفر، اصلاح طلبان در کهگیلویه بزرگ اُمیدوار به اتحاد این ۲ نفر در زادگاه مادری شان شدند اما هیچگاه فکر نمی کردند محمود منطقیان برخلاف رفیق و رقیب سیاسی خود در حوزه های مختلف دست به کار شود و کاندیدای مورد نظرش را بدون مشورت با شورای اصلاح طلبان به مردم معرفی کند.
 
در حالیکه قرار بود شورای اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ  از بین گزینه های اصلاح طلب در حوزه بویراحمد گرمسیر و بخش ثلاث بررسی های لازم را انجام داده و سپس یک گزینه را کاندیدای این‌جریان سیاسی کند اما محمود منطقیان فارغ از این نشست ها درحال فعالیت تبلیغاتی برای رضا دهبانی پور سخنران سال های دور وی در بهمیی است.
 
اگرچه گفته می شود منطقیان در این نشست ها اصرار دارد که آمادگی لازم برای نشست وحدت با دکتر لاهوتی دارد اما آنچه این روزها در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ اتفاق می افتد خلاف این ادعاها است.
 
سید قادر لاهوتی تاکنون با تدبیر تمام منتظر آرای شورای اصلاح طلبان جهت معرفی کاندیدای واحد این جریان سیاسی بوده و برای جلوگیری از ادامه انشقاق ها خانه نشینی را بر انجام فعالیت های تبلیغاتی ترجیح داده است.
 
اگرچه گفته می شود دکتر علی کامرانی گزینه نامدار، نام آور و جسور اصلاح طلبان گزینه استاد سید قادر است اما استاد خوش بیان ادبیات فارسی تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی در این ارتباط ننموده و منتظر روزهای آینده و آرای نهایی شورای محترم‌نگهبان در بحث تایید و رد صلاحیت ها است.
 
با تحرکات منطقیان برای دهبانی پور، اکنون کاندیداهای اصلاح طلب بویراحمدنشین و حتی بخش ثلاثی چون مسعود قبادی ، میثاقیان ، مجید باقریان و افرادی دیگر از این تحرکات بشدت ناراحت بوده و معتقدند که این رفتارهای دوگانه بر پیکره اصلاحات ضربه زده و اختلافات گذشته را دو چندان می کند.
 
براساس اخبار دریافتی، استقبال از رضا دهبانی پور با وجود تلاش های شبانه محمود منطقیان در حوزه های بویراحمد گرمسیری بشدت کاهش یافته و از سویی نگرانی ها برای اتحاد این ۲ طیف همفکر هم بیشتر از گذشته شده است.
 
براساس شنیده ها، اقبال عمومی بسمت و سوی دکتر کامرانی در حوزه بویراحمد گرمسیر و بخش ثلاث بیشتر از گذشته شده و شانس وی برای پیروزی در فینال انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بیشتر از همولایتی اش رضا دهبانی پور است.
 
بهرحال به منطقیان پیشنهاد می شود همانند استاد لاهوتی برای جلوگیری از اختلافات گذشته فعلا سکوت سیاسی کرده و خانه نشینی را بر گشتن های انشقاق آمیز ترجیح دهد.
 
اگر این کاندیدای مجالس هفتم و هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی به این پیشنهاد جامه عمل بپوشاند بطور حتم هم به احترام خود در حوزه انتخابیه در بین دوستان سابق خود افزوده و هم در عمل نشان می دهد برای ایجاد اتحاد در اردوگاه اصلاح طلبان از هیچ کوششی دریغ نمی کند.
 


لینک کوتاه: n-kb.ir/g2PZn

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد