سیاست

*پورکپور؛ ثمره ورود اندیشه های بزرگان تعلیم، تربیت و مدیریت*

*پورکپور؛ ثمره ورود اندیشه های بزرگان تعلیم، تربیت و مدیریت*

خداوند فرزانگی را به هر که بخواهد می دهد، و هر که حکمت یافت، خیری فراوان یافت، و به جز خردمندان کسی اندرز نگیرد

🖋بیژن کاظمی کیان

خداوند فرزانگی را به هر که بخواهد می دهد، و هر که حکمت یافت، خیری فراوان یافت، و به جز خردمندان کسی اندرز نگیرد.
(آیه ۲۶۹ سوره بقره)


"ندای کهگیلویه و بویراحمد"
تغییرات گاه از بالا به پایین و گاه بالعکس حادث می شوند، اما این موضوع در آموزش و پرورش به حالت اول بیشتر صدق می کند. از این روی می بایست ورود انديشه های بزرگان تعليم، تربيت و مدیریت را تسهیل و درهای آموزش و پرورش بر روی مدیرانی که اندیشه تعالی این سازمان و نسل های آینده را در سر می پرورانند را بدون هیچ چشم داشت و نگاه سیاسی یا فرهنگی صرف باز کنیم.
اهمیت آموزش و پرورش آنجایی است که روسو در کتاب امیل هشدار می دهد، "وضع کنونی بشر می بایست به واسطه آموزش و پرورش تغییر کند."
جرقه های روند تغییر در امور مختلف آموزش و پرورش کهگیلویه همزمان با ورود علی پورکپور و توجه به پاشنه آشیل آموزش و پرورش با توجه به نقش و جایگاه معلم که رابطه ای مستقیم با خلاقیت، نوآوری و ابتکار دانش آموز نیز دارد، آغاز می شود.
پورکپور در اولین اقدام معلمین در آستانه بازنشستگی شهرستان را بدون از هر گونه نگرش نژادی، حزبی یا سیاسی پیش تر و بیشتر مرسوم را مورد تکریم و احترام قرار می دهد بدین گونه که مجرب ها را در مناصب مدیریت و معاونتی به کار می گیرد تا توشه ای درخور برای دوران بازنشستگی شان باشد. همواره نگاه یکسانی به مقام معلم داشته و همین نگاه را نیز در گزینش و چینش مدیران مدارس و تیم مدیریتی خود و با در نظر گرفتن اصول کفایت، امانت و شایسته سالاری سرلوح و به نظم چینش می کند.
جذب اعتبارات که عموما از مشکلات ریشه ای و بنیادین وزارتی در سطح ملی است و هر دوره با کسری ۲۰ درصدی مواجه می شود از دیگر هنرهای مدیریتی علی پورکپور قلمداد می شود؛ آنجایی که از طریق تعامل و چانه زنی با مسئولان مافوق و نمایندگان مجلس برای جذب اعتبارات بیشتر در مرکز استان و وزارتخانه متبوع اقداماتی را انجام و اعتباراتی جذب می کند.
با اقداماتی متعدد که به مواردی نیز اشاره خواهیم کرد، انگیزه، تلاش، شادابی و نشاط را به محیط‌های مدارس و مدیریت آموزش و پرورش بر می گرداند؛
_ سایتهای فناوری اطلاعات را در مدارس مختلف جهت استفاده دانش آموزان و همکاران راه اندازی می کند.
_ فضای اداره که تاکنون رخساری بر رخش نمانده بود را دلپذیر و با تغییرات عمده در تغییر تجهیزات قدیمی با وسایل مدرن و بروز، شأن و جایگاه درخور آموزش و پرورش را بازگرداند و فضاهای آموزشی را با برنامه ریزی منظم و منسجم شاد و مفرح می کند.
_ پورکپور به شهادت نیروهای آموزش و پرورش از مدیرانی است که همواره و بطور مستمر پیگیر مشکلات معلمان و مشوق و محرک همکاران برای تزریق انگیزه به آنها در راستای تعالی اهداف تعلیم و تربیت می‌باشد و این موضوع سبب می شود کمترین حاشیه ها و شایعات را، این نهاد پیش تر پراخبار و حاشیه، به خود جذب کند.
در طول دو سال اخیر با ثبات مدیریتی آموزش و پرورش کهگیلویه یک نهاد مستقل می ماند و اجازه داده نشد تا توسط نهادهای بیرونی مورد تهدید قرار گیرد با علم آنکه اگر در اختیار جریانات سیاسی و حتی فرهنگی قرار گیرد از جایگاه اصلی خود دور شده و تبدیل به یک نهاد داد و ستد اداری و غیر تخصصی خواهد شد.
تجربه، دانش، جایگاه و موقعیت اجتماعی بالا و وجاهت مناسب علی پورکپور در جامعه بزرگ آموزش و پرورش دلیلی می شود تا در دو سال مدیریت ایشان، پیاپی رتبه برتر شورای آموزش و پرورش را کسب و تعامل با تمام دستگاههای اجرایی گسترده و مداوم شکل گیرد و در عین حال شاهد رشد کمی و کیفی فعالیتهای آموزشی و پرورشی در مدارس کهگیلویه باشیم؛ گواه آن افزون شدن رتبه های ممتاز و تک رقمی کنکور در دو سال اخیر دانش آموزان کهگیلویه است که این بار نگاهی برابر در راس مدیریتی آن، به جغرافیای روستا و شهر و حاشیه شهری می کند.
یا حق

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Wi8b7

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 1

8 ماه قبل کریم عبادالهی

بزرگ مردان با تجربه با تکیه بر دانش ،و لمس مشکلات از نزدیک کارسارند و حلال مشکلات، جناب آقای علی پورکپور یکی از آن فرزندان رشید، راستین، اصیل کهگیلویه بزرگند که معتقدن تمدن با فرهنگ تا ادب از سر چشمه آموزش تا پرورش شکوفا و با آبیاری صحیح درخت تمدن تنومند و مثمر ثمر برای تک تک افراد یک جامعه و جوامع بزرگ در دنیاست ،خدمت این خادمان خدا قوت دارد و یک خسته نباشید خداپسندانه، درود ، درود ، درود ........


اخبار سراسری