یادداشت ها

کهگیلویه بزرگ میراث دار منافع شخصی و قومیتی و جوانان بسیاری نیز قربانیان این مسلخ

ندای کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه بزرگ میراث دار منافع شخصی و قومیتی و جوانان بسیاری نیز قربانیان این مسلخ

چون هیچ کار پایدار عمرانی، توسعه‌ای و زیر ساختی انجام نداده‌اند با شرمندگی می‌گویند؛ مردم از ما نخواستند،غافل از اینکه خودشان به روزمرگی مشغول بودند.

ندای کهگیلویه و بویراحمد؛ یاداشت؛ سید خلیل مرتضایی

کهگیلویه بزرگ هرآنچه دارد به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامي است و دیگران وسیله ای بیش نبوده و نیستند اما عده ای این خدمت رسانی را وظیفه و افتخاری برای خود می دانند و بادمجان دور قاب چین عده ای دیگر که اتفاقاً هم زمان بیشتری در اختیار داشته و سهم کمتری در رفع محرومیت ها داشته اند؛ ادعای بیشتری نیز دارند و سعی‌شان بر این است تا با مصادره خدمات عمومی اول انقلاب که نهادهای نوپای سپاه پاسداران و جهاد سازندگی که با شعار آبادانی و همه با هم جهاد سازندگی به مردم ارزانی داشته اند را مصادره به مطلوب نمایند.

چون هیچ کار پایدار عمرانی، توسعه‌ای و زیر ساختی انجام نداده‌اند با شرمندگی می‌گویند؛ مردم از ما نخواستند،غافل از اینکه  خودشان به روزمرگی مشغول بودند و در نهایت بی‌تدبیری و بی‌برنامگی، هیچ برنامه بلند مدت و آینده داری را ترسیم و اجرایی نکردند و اکنون خود گرفتار همان آش نا پخته‌ی خویشند.

اخیرا یکی از سایت‌هایی که نمی‌تواند خود را از قید وابستگی و تعلق و تملق برهاند با فرافکنی سعی در غبارآلود نمودن فضا بنماید تا شاید مردم پی به واقعیت ماجرا نبرند.

از سویی دیگر پتروشیمی دشت مازه که قاعدتا می‌بایست از محصولات پایین دست پتروشیمی دهدشت باشد با دستپاچگی هرچه تمام‌تر و با هیاهو و طمطراق فراوان کلنگ زنی شد!!!

آیا در این دنیای شیشه‌ای امروز مردم و رسانه ها نباید در جریان کم و کیف ماجرا باشند؟

آیا آن عده خاص نمی‌دانند که دوره تصمیمات پستویی و کتمان و بی خبری گذشته است؟

چرا هر گونه سوال و انتقاد و طرح ابهامات در این خصوص را برنمی‌تابند و آن را تخریب می‌دانند؟!

بی شک، در همین ارتباط بوده که عده‌ای خواهان شفافیت موضوع شده‌اند و شاید چاره کار را تجمع در محل احداث پتروشیمی دیده‌اند که امری طبیعی و مرسوم است.

کار با تصاویری مبنی بر تیراندازی به محل مذکور منتشر شد که قطعا مورد پذیرش هیچ انسان عاقل و دغدغه‌مندی نیست و انتظار می‌رود دستگاه‌های امنیتی با گیرآوردن مسببین واقعه، تصمیم مقتضی را اتخاذ و اعمال نمایند.

بسیار دور از انتظار و خارج از حیطه‌ی اختیارات و مسئولیت است که این واقعه در سایتی که رسالتش چیز دیگری است با مظلوم نمایی مستقیما و صراحتا به مخالفان جناب موحد با اغراض سیاسی نسبت داده شود.

[ همانطور که همه می‌دانند طی چند روز اخیر عدّه‌ای از اراذل و اوباش بصورت دستوری از سوی اشخاص و جناهات سیاسی مخالف حجه الاسلام سید محمّد موحّد به محل اسکال و استقرار نیروهای کاری پروژه حمله ور شده]

آیا دستگاه‌های امنیتی و آنان که مسئولیت نظارت بر مطبوعات و رسانه را بر عهده دارند چنین مواردی را رصد می‌کنند؟

آیا برخوردی هم صورت می‌گیرد؟

در آن مطلب موهوم نیز آورده شده [مگر چند شهرستان نماینده‌ای به توانایی موحد دارند ]!!!!

کدام توانایی؟ چرا این توانایی خیالی هیچ نمود و دستاوردی برای کهگیلویه نداشته و ندارد؟

در خصوص پتروشیمی دهدشت ناچار به ذکر مطالب کذب شده و مدعی است که چرا نمایندگان پس از موحد هیچ تلاشی برای پتروشیمی دهدشت نکردند؟

غافل از اینکه در دوره مرادشان در سال 85 اگرچه کلنگ زنی شد و وعده هزار روزه افتتاح!!! اما هیچ موضوعی جز یک فنس کشی محدود از آن انجام نشد.

نه تملکی صورت گرفت و نه سندی صادر شد، نه مسئله اصلی آن (محیط زیست) حل شد، نه مسئله آب و برق و گاز آن حل شد و نه لیسانس آن!!!

پس جناب موحد چکار کرد؟

کیست که نداند این اقدامات در زمان حاج آقا بزرگواری انجام شد و مراحل تأمین و تخصیص و اجرا نیز در دوره سردار هاشمی پور.

کیست که ندادند مجموعه‌ای که اکنون در آنجا فعالیت دارد شرکت پتروپارس است که با تلاش‌های بی‌وقفه و سماجت نماینده وقت(هاشمی پور) در سال 98 منجر به انعقاد قرارداد شد و اکنون نماینده فعلی فقط زحمت صدور یک نامه جهت بکارگیری را به خود می‌دهد که همگان را هم شامل نمی‌شود.!!!

خیال پردازی و مدینه فاضله‌ای را که با حضور جناب موحد ترسیم کرده‌اند خیال خامی بیش نیست و چه گزافه گویی نموده که مثلا اگر پتروشیمی دشت مازه احداث نشود در نهایت حاکمیت جمهوری اسلامي متضرر خواهد شد.!!!!

شرم و ننگ باد هرآنکس را که به فراخور وقت و زمان در اختیار و وجود و وفور اعتبارات، به مردم و نظام خدمت نکرد و ننگ باد هر آنکس را که خارج از منطق و اخلاق و انصاف و استدلال قلمفرسایی کند.

سید خلیل مرتضایی

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/d9BDm

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0