سیاست

ماجرای برگشت خوردن اعتبارات میلیاردی یکی از ادارات کهگیلویه و بویراحمد/آقای استاندار دلیل مدارا با مدیران ضعیف چیست؟

ندای کهگیلویه و بویراحمد

ماجرای برگشت خوردن اعتبارات میلیاردی یکی از ادارات کهگیلویه و بویراحمد/آقای استاندار دلیل مدارا با مدیران ضعیف چیست؟

حدود ۴۰ پروژه میراثی و گردشگری نیازمند اعتبار در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که سالهاست معطل مانده اند که به تازگی مطلع شدیم این بودجه ها جذب نشده و به خزانه برگشت خورده اند.

ندای کهگیلویه و بویراحمد/مدیران باید برای جذب اعتبارات مربوط به حوزه کار خود در این راستا جدیت و تلاش شبانه روزی داشته باشند، در حالی که پروژه های تله کابین یاسوج، آبشار بهرام بیگی و آبشار کمردوغ ،بلادشاپور دهدشت و ده‌ها پروژه دیگر گردشگری نیازمند اعتبار برای تکمیل و بهره برداری هستند و برخی از آنها چند سال معطل مانده اند اما طبق برخی اطلاعات بدست آمده، پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات حوزه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در سال مالی ۱۳۹۹ به خزانه برگشت خورده که سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از این میزان مورد تایید دستگاه‌های مربوطه قرار گرفت.

«مهدی روشنفکر»، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در این زمینه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: براساس گزارشات بدست آمده مردمی، رصد فضای مجازی و برخی رسانه‌ها بخشی از اعتبارات حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد به خزانه برگشت خورده است.

همچنین «مجید صفایی»، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تایید این خبر در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: در حال رایزنی هستیم و قول مساعد گرفتیم که اعتبارات برگشت خورده به خزانه، به اعتبارات امسال استان تزریق شود.

وی افزود: اگر پولی انحراف نداشته باشد نمی‌گذاریم به خزانه برگشت بخورد البته همیشه باید شفاف سازی کنیم.

صفایی بیان کرد: می توانستیم با سندسازی این اعتبارات را جذب کنیم اما مخالف چنین مواردی هستم و باید کار در راستای خود و هزینه نیز در راستای خود انجام شود.

گفتنی است که از مجموع ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتباری که به خزانه برگشت خورد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مربوط به آبشار کمر دوغ، تله کابین یاسوج، آبشار بهرام بیگی بصورت نقدی و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه بوده است.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/n9YSf

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0