کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

آنچه در جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور وزیر صمت گذشت:

آنچه در جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور وزیر صمت گذشت:

جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور وزیر صمت در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری ندای کهگیلویه و بویراحمد از لنده؛ جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور وزیر صمت نماینده ویژه دولت به این شهرستان در حال برگزاری است. در ابتدای این جلسه تورج زرمجو فرماندار شهرستان لنده با تشریح آخرین وضعیت شهرستان لنده گفت: شهرستان لنده با بیش از ۱۰۰سال قدمت و مدنیت یکی از شهرستان های تاریخی استان کهگیلویه وبویراحمد است که در طی ۴۰سال گذشته خدمات خوبی از سوی نظام جمهوری اسلامی ارائه شده است که عمق محرومیت این شهرستان باعث شده تا حقوق حقه آن به درستی ادا نشودو هنوز ادارات و نهادهای لازم در آن مستقل نیستند و حتی نیروی انسانی لازم را برای ادارات مهم ندارند.

وی افزود: جاده لنده_تشان یکی از مهمترین مطالبات است که مسیر استان خوزستانن به کهگیلویه وبویراحمد را بیش از ۱۰۰کیلومتر کمتر می کند و کریدور جنوب به مرکز کشور است.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:جاده معدن فسفات قیام با اعتبار ۶۴میلیارد تومان اعتبار اولیه برای احداث جاده دسترسی و توسعه این جاده از مهمترین مطالبات است .

وی تاکیدکرد:این محوز سه قطعه مهم دارد که دهدشت_تراب و تراب_لنده و لنده به تشان نیازمند حمایت ویژه هستند. رزمجو خاطر نشان کرد:وجود مناطق گردشگری و بهترین مکان برای توسعه گیاهان داروئی و عشایری است که متاسفانه برق و جاده دسترسی مناسب و اینترنت ندارد و این درحالی است که بیش از ۱۵هزار نفر جمعیت عشایری دارد.

فرماندار شهرستان لنده گفت:جاده های روستایی شهرستان نیازمند حمایت ویژه هستند و بیش از ۵۰کیلومتر راه روستایی داریم که هنوز فاقد راه آسفالت و مناسب هستند.

وی در ادامه گفت:آب شرب شهرستان لنده شبکه قدیمی است که فرسوده است که متاسفانه روزانه شکستگی دائمی دارند و باتوجه به توسعه روز افزون جمعیت جواب گوی نیاز مردم و شهروندان نیست و در این حوزه نیز نارضایتی های زیادی وجود دارد. رزمجو افزود:این شهرستان در حوزه برق مشکلات اساسی دارد که قبلا خط یک مداره بود و دو مداره شد که باتوجه به کلنگ زنی ایستگاه برق لیر در سوق روند اجرایی برق رسانی با چالش های اساسی مواجه شدیم که تنها راه برای رون رفت از این مشکل اتمام این پروژه است.

 

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Bs35E
نویسنده :حجت همتی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری