یادداشت ها

نماینده کهگیلویه به جای عصبانیت، گلایه و فرافکنی  ، پاسخگو باشد

نماینده کهگیلویه به جای عصبانیت، گلایه و فرافکنی  ، پاسخگو باشد

حقایق رسانه ها یا خطاب قرار دادن نماینده کهگیلویه به بی سوادی مقاله نویسان/قضاوت با مردم حرف کدام برای شما واقعیت دارد

   ناگفته پیداست هر آنکس که خود را از نقد و اعتراض مبرا بداند علاوه بر اثبات خود رأیی، نادانی خویش را فریاد  زده است و به دره سقوط نزدیک تر می شود. انتقاد و اعتراض ،،،

ندای کهگیلویه و بویراحمد؛ناگفته پیداست هر آنکس که خود را از نقد و اعتراض مبرا بداند علاوه بر اثبات خود رأیی، کمکاری خویش را فریاد  زده است و به دره سقوط نزدیک تر می شود.

انتقاد و اعتراض علاوه بر نماد آزادی سیاسی و مدنی، خواستگاه عرفی و فقهی دارد و نظام‌های دموکراسی و مردم سالاری دینی، خود را در حد اکمل به وجوب انتقاد و زیور پاسخگویی می آرایند تا وجهه مردمی و الهی خود را اثبات و تقویت نمایند.
در این ميان خوی سلطه گری و خود برتر بینی هست که اعتراض و انتقاد را بر نمی تابد و به اعتراض، معترض می شود.
خبرگزاری فارس از عصبانیت نماینده کهگیلویه در مواجهه با منتقدان رسانه ای خبر داد و آنان را کم اطلاع، بی سواد و مخالف توسعه دانست که جای تعجب ندارد چراکه بررسی اجمالی سابقه وی نشان می دهد هرگز خود را پاسخگو ندانسته است
اگر آقای موحد واقعاً دغدغه ی توسعه دارد و مخالفان را عامل عدم توسعه می داند و به وجوب نقد و انتقاد در مبانی دینی معتقد است و برای مخالف سیاسی ارزش قائل است مرحمت فرموده و موضع خویش را در قبال موضوعات زیر بصورت شفاف به مردم بیان دارد و بداند که ایفای این امر ادای کم ترین حقوق شهروندان است.
تبصره؛ توجیه لازم نیست موارد بصورت آماری و میدانی ارائه شوند.
۱- چرا نماینده کهگیلویه فقط در انحصار چند خبرنگار است و از ابتدای نمایندگی تا کنون هیچ خبرنگار مستقل و مخالفی در جریان امورات شهرستان های کهگیلویه بزرگ و نماینده اش قرار نمی گیرد.؟
۲- مسئول رسانه ای ایشان کیست و چرا دفتر ارتباطات مردمی نماینده اقدام به توضیح شفافیت امور و سؤالات و شبهات منتقدین نمی پردازد؟
۲- نیروگاه سیکل ترکیبی پادوک چرا تعطیل است و سرنوشت تجهیزاتی که از محل پروژه بارگیری شدند و قرار بود ۲ ماهه عودت داده شوند خبری به دست مردم نمی رسد؟
۳- عنوان سد آبریز بیان کننده مطالبات عموم مردم و تنها راه نجات کهگیلویه در بخش اشتغال، کشاورزی و توسعه است چرا تعطیل است.
۴- مگر باند اضطراری دهدشت ردیف دار و ملی نیست چرا تعطیل است و بر مبنای کدام کارشناسی برق های فشار قوی به سمت شهرستان لنده دقیقاً از وسط پروژه عبور داده شدند؟
۵- پروژه آب ۴ شهر که شایعه تغییر آن به ۲ شهر به گوش می رسد فعالیت اخیر آن بسان بیمار به کما رفته ای است که ضریب هوشی آن از ۲ به ۴ صعود کرده است چرا به چنین وضعیتی دچار است و سرانجام آن چه می شود
۶- همین سؤال در ارتباط به آبرسانی به لیکک از سد کوثر و آبرسانی به دیشموک و چاروسا از رودخانه گندمکار نیز وارد است و نیاز به توضیح و پاسخ دارد.
۷- آبرسانی به دشت های سوق، بوا و چنگلوا که در بازدید قبلی نماینده کهگیلویه با اعتراض شدیدش مواجه شد به کجا رسید و تکلیف مردم در قبال انتظار این پروژه چیست؟
۸حاج آقا موحد این مقاله نویسانی که بی سواد خطاب کردید میدانید در این چند ماه از شما درخواست کردن که راه کاری برای جاده مرگ دهدشت _طولیان کاری انجام بدید که مردم این شهرستان شاهد مرگ جوانان این دیار نباشند اما شما در جواب این بی سواد ها چه واکنشی نشان دادید جز بی سوادی خطاب کردن  
با مردم شفاف سازی کنید چه راهکاری برای این موضوع انجام دادید نتیجه این پیگیرها چیشد؟
 
در تکمیل مقدمه ی مطلع کلام؛ سؤال کردن حق مردم و پاسخگویی وظیفه مسئولان است لذا انتظار می‌رود و شایسته است که نماینده مردم شریف کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی که خود را نوکر مردم می داند به حق ابتدائی موکلان خود احترام و به وظیفه پاسخگویی خود عمل نماید
 
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Ds8e7

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری