یادداشت ها

اندر احوال خانواده های داغدیده تصادفات اخیر محور دهدشت _سمغان

ندای کهگیلویه و بویراحمد

اندر احوال خانواده های داغدیده تصادفات اخیر محور دهدشت _سمغان

بگذارید ما آخرین داغ دیدگان باشیم

جاده خون و مرگ باز حادثه افرید
به نام خداوند جان و خرد
کزین برتر اندیشه بر نگذرد
ندای کهگیلویه و بویراحمد/در ابتدای قرن بیست و یک که کشورهای دیگر در حال گشتن محل زندگی در کرات دیگر میگردند و علم و تکنولوژی با سرعت نور در حال پیشرفت میباشد و هر روز دریچه ای از علم را به جهانیان میگشایند، مردم در کشور ما بدنبال ابتدایی ترین حق و حقوق زندگی هستند. 
به فاصله کمتر از ده روز دو خانواده در روستای سمغان عزادار شدند و کل روستای سمغان در غم و اندوه نابسامانی بسر میبرند. 
هر دو عزیز کشته شده در تصادف دخترانی نوجوان و جوان بودند از خانواده ای که پدرانشان با زحمت فراوان و ناداری انها را به این سن رساندند. 
اولین عزیز، دختری نوجوان مربوط به شخصی روشندل ونا بینا بود که پدرش با مرارتهای زیاد به این سن رسانده بود تا عصای دستش باشد و راهدارش باشد وعزیز از دست رفته دیگر دختر جوان و اینده داری بود که پدرش با کارگری و زحمت فراوان پرورش داده بود تا در اینده بتواند جای برادر نداشته اش را بگیرد و کمک کار پدر باشد، که بود و تمامی کارهای درون خانواده بعهده اش بود. 
درست است که بعضی از مشکلات مانند، عدم استاندارد بودن اتومبیل ها و قاتل بودن ارابه های مرگ ساخت داخل و جاده های نا استاندارد و اعصاب خراب مردم بعلت مشکلات اقتصادی و اجتماعی از توان عمومی و اداری خارج است، اما کوتاهی مسئولان محترم را نمیشود نادیده گرفت. 
نبود محافظ برای این جاده خطرناک چه در کناره های جاده چه در میانه جاده از معضلات خطرناک میباشد، نبودن حتا یک تابلوی هشدار دهنده (منطقه مسکونی) یا سرعت در مناطق مختلف جاده منتهی به روستا و شهر. 
در مسیر خروجی شهر تا حدفاصل بعد از فنی حرفه ای دریغ از یک سرعت گیر و رانندگان از این غفلت استفاده کرده و با نهایت سرعت در این جاده مشاهده شده است که محل کورس گزاری عده ای بی مسئولیت شده است. 
روبروی روستای سمغان بلواری کشیده شده است که هیچ گونه علائمی برایش نصب نشده است حتا یک چراغ خطر که ورود به جاده یکطرفه بعد از بلوار تصادفات زیادی را بر مردم تحمیل نموده است. 
جاده ای با این ترافیک زیاد انقدر خطرناک شده است که اگر یک فرد سالمند بخواهد از عرض جاده بگذرد دقایق زیادی طول میکشد با خطرات فراوان. 
این شمئه ای از معضلات و مشکلات جاده ای است که برای ساکنین اطرافش فقط مرگ و خونهای ریخته زیادی را به ارمغان می اورد. 
در پایان از مسئولان امر، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، راهداری، راهسازی و اداره راه، شهرداری و فرماندار محترم خواهشمند است که نسبت به برطرف نمودن این مشکلات اقدام عاجل بنمایند قبل از اینکه خود مردم دست بکار شوند و مشکلی بوجود بیاورند. 
جاده ها برای امنیت رانندگی ساخته میشوند اما برای اهالی سمغان چیزی جز خطر و حادثه و نابودی بنیان خانواده ها استفاده ای ندارد. 
✍سعید بخشوده از اهالی سمغان

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/t3E2K

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری