ورزشی

گلایه واعتراض پیشکسوتان فوتبال بویراحمد از بی توجهی مسئولین

ندای کهگیلویه و بویراحمد

گلایه واعتراض پیشکسوتان فوتبال بویراحمد از بی توجهی مسئولین

این توپ و این هم میدون/ورزشکاران ما چوب سیاست را می خورند نه میدون حمایت..

متن ارسالی یادداشت مخاطبین است واین پایگاه خبری آن را رد وتایید نمی کند ومخاطبین با ارسال یادداشت آن را نقد کنند

یادداشت ارسالی/فردین خردمند

ندای کهگیلویه و بویراحمد/پیشکسوتان اصلی‌ترین سرمایه‌های ورزشی جامعه هستند و برای توسعه ورزش ضروری است که از تجربیات پیشکسوتان بهره‌برداری لازم صورت گیرد و اگر قرار است ورزش در هر شهرستانی به جایگاه واقعی خود دست یابد قطعا باید از ظرفیت و تجربیات پیشکسوتان در حوضه ورزشی نهایت استفاده را برد.
  استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان یاسوج نیز که با برندپایتخت طبیعت و میراث فرهنگی و گردشگری در سطوح مختلف بین‌المللی مشهور است در حوزه ورزش بخصوص در رشته‌های فوتبال و فوتسال نیز دستی بر آتش دارد و یاسوج  را با نام تیم‌هایی نظیر تام و شهرداری یاسوج در رشته فوتبال می‌شناسند و به دلیل برخورداری از ظرفیت بالا در این عرصه همواره تربیت‌کننده بازیکنان و مربیان نامدار ملی بوده است. 
اما این روزها نه تنها دریاسوج بلکه در بسیاری از شهرهای کشورمان ملاک تیم‌داری بویژه در فوتبال و فوتسال استفاده از دانش روز و بهره‌مندی از مربیان صرفا آموزش‌دیده و همچنین مسولین توانمند به شیوه علمی قرار گرفته است، و رفته رفته با تحقق این تفکر و رویکرد پیشکسوتان رشته‌های مختلف ورزشی مورد کم‌توجهی و بعضا بی‌توجهی قرار گرفته و توشه غنی تجربیات ارزشمند پیشکسوتان به این بهانه در پستوهای بازنشستگی خاک می خورد. 
میتوان از ورزش به عنوان ارزان‌ترین ابزار برای تشکیل جامعه‌ای سالم و شاداب یاد کرد و برای تحقق این امر مشارکت همه دستگاه‌ها و نهادها الزامی است. گرایش جوانان به ورزش بیشتر از سایر رده‌های سنی است و از طرفی میزان ارتکاب به جرایم نیز در بین جوانان به مراتب بیشتر از افراد نوجوان و سالمند است، از این رو باید در حوزه ورزش جوانان بیشتر از مقاطع سنی دیگر سرمایه‌گذاری کرد. ورزش در زمینه کاهش جرایم و ایجاد نظم و افزایش امنیت نقش بسزایی را ایفا می‌کند و در این میان رشته ورزشی فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی باید از زیرساخت‌های لازم برای توسعه برخوردار باشد، چرا که امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که طرفدار فوتبال نباشد. 
و در این بین پیشکسوتان به ورطه فراموشی سپرده شده‌‌اند و همچنین گلایه دیگری نیز در حوزه ورزش یاسوج وجود دارد و آن حضور افراد کم تخصص و تهی دست در کنار تیم‌هاست که تنها فکر و ذکرشان فقط تا مقطع شهرستان و نهایتن استانیست ..
در فوتبال نباید به صورت تافته جدا بافته عمل کرده و روابط را فدای ضوابط کنیم، چرا که برای ما در ورزش خروجی کار و نتیجه مهم است. امروز اگر فوتبال ما زنده مانده به دلیل حضور پیشکسوتان است، در حالی که در سایه عدم حضور آنان رکود صددرصدی را در این ورزش شاهد خواهیم بود
دلیل  اینکه پیشکسوتان به حاشیه رانده شده‌اند متاسفانه عده‌ای فوتبال را سکوی پرتاب خود کرده‌اند و به دنبال قدرت‌نمایی هستند که این مشکل جدی برای ورزش است، از این رو باید با همدلی و اتحاد و حذف شکافهای قبیله ای و عشیره ای و جنایی دست در دست هم دهیم تا نتیجه مطلوب بدست آید. احترام به اخلاق در مقوله ورزش در گرو بهره‌مندی از ظرفیت در همه ردهای سنی الخصوص پیشکسوتان است.و استفاده از ظرفیت آنان موجب انتقال تجربیات و تقویت الفت و همدلی و رشد رو به جلویی خواهد شد و از آنجا که بی‌مهری به آنان با روح جوانمردی و اخلاق که سرلوحه ورزش است منافات دارد، از این رو لازم است مربیان و بازیکنان تیم های مختلف ورزشی بویژه رشته‌های پرطرفدار فوتبال و فوتسال از توان این قشر به خوبی بهره بگیرند و ضمن فراگیری دانش روز در فضایی صمیمی در کنار پیشکسوتان به توسعه ورزش که زمینه‌ساز افزایش سلامتی و نشاط جامعه و راهکاری برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است، روی آورند.
لازم به ذکر میباشد که بازیکنان مطرح هم استانی نظیر اقای رضا جبیره و بابک مرادی از پایه و رده سنی رشد وبه تیم های مطرح کشوری و لیگ برتر معرفی شدند ، جوانان این  استان به صورت ذاتی و پتانسیلهای خدادادی و دارای ظرفیت های بالایی هستند که باید در این امر نگاه ویژه ای به این مهم انداخته شود که باعث رشد و شکوفایی استعداد های درخشان در استان و شهرستان بویراحمد باشیم همانگونه که همه ما اگاه به فوتبال و مسائل مربوط به ان هستیم این مهم به عنوان قلب تپنده جهان و نشاط اورترین ورزش جهان محسوب میگردد باشد.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Jq27W

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری