کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

نشست شورای آرد و نان شهرستان لنده مطرح شد:

نشست شورای آرد و نان شهرستان لنده مطرح شد:

گندم استان جواب گوی نیاز جمعیت کهگیلویه و بویراحمد نیست محرومیت شهرستان لنده در تمام شاخصه های باید لحاظ شود

باتوجه به وسعت کم مزارع استان و تولید پایین گندم ، این میزان جواب گوی نیازجمعیتی استان نیست و گندم را از سایر استان های دیگر تامین می کنیم.
 
به گزارش پایگاه خبری ندای کهگیلویه و بویراحمد از لنده تورج رزمجو در جلسه شورای آرد و نان و کمیته تنظیم بازار شهرستان لنده که با حضور مدیرکل غله استان و معاون مدیرکل صمت استان در محل فرمانداری این شهرستان گفت: نمی دانیم سهم لنده از توسعه در چه پله ای است که شهرستانی که مرکز دیوانسالاری بوده است امروز در چه جایگاهی قرار دارد که این همه رنج محرومیت را به دوش می کشد.
 
وی افزود: قوت غالب مردم این شهرستان نان است و باید این مهم حتما مورد توجه جدی قرار گیرد چرا که در سنوات گذشته اگر به شاخص محرومیت این شهرستان توجه می شد امروز این همه محروم نبودیم.
فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:شهرستانی با ١٠٠سال قدمت و مدنیت شهری هنوز رنگ روی شهری مناسبی ندارد و امیدواریم به محرومیت این شهرستان توجه ویژه ای شود.
وی گفت: تامین آرد شهرستان لنده یکی از نیازهای مهم و ضروری این شهرستان است چرا که قوت غالب این شهرستان تامین می شود.
رزمجو در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای تنظیم بازار انتظار است بحث کارگروه نظارت بر بازار برای مهرماه نیز همکاری مضاعفی صورت گیرد و از افزایش قیمت ها جلوگیری شود.
 
کورش محمدی عضو شورای شهر در این جلسه افزودن؛نظارت و بازرسی برواحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستادتنظیم بازار می باشد ،
نکته مهمی که برای مردم این شهرستان مهم است باتوجه به جمعیت این شهرستان پیگیر کمبود آرد در نانوایی ها باشید،از همه مهم تر بعضی از نانوایی ها کیفت نان ندارند ضرورت تقویت نظارت همگانی در بازرسی و نظارت ها در دستور کار باشد 
 
نماینده جهاد کشاورزی دراین جلسه اشاره کرد؛یکی از مشکلات شهرستان لنده در جهادکشاورزی نبود باسکول است و از مسئولان استانی و مدیر کل آرد غله خواهش میکنیم که این موضوع پیگیری کنند
 
در ادامه نیز مدیرکل آرد و غله استان گفت: اصحاب رسانه بیشترین نقش را در جامعه دارند چرا که آنان همانند آیینه کم و کاستی های موجود در ادارات و نهادهای مختلف را منعکس می کنند.
وی افزود: در بحث آرد و نان تلاش های زیادی در سطح شهرستان های استان صورت گرفته است که بحث های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی وقومی و قبیله ای است که توان مضاعفی در برخورد با مفاسد اقتصادی می خواهد که تا کنون در این حوزه تلاش های خوبی شکل گرفته است.
صداقت کیش گفت: هزینه های نگهداری، انتقال، آسیاب، و تبدیل گندم به آرد متحمل هزینه های چندین برابری است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: یارانه پنهان پرداختی دولت برای بحث تامین آرد بر اساس نرم جمعیتی و محرومیت استان پرداخت می شود که براساس سرانه مصرف توزیع خواهد شد.
مدیرکل آرد و غله استان تصریح کرد: در شهرستان لنده نیز براساس نرم جمعیتی و ساعات پخت نان نسبت به خدمات رسانی دارند وبیش از این اندازه نمی توانند فعالیت کنند.
صداقت کیش گفت:ای کاش ما گندم می داشتیم که به استان های دیگر می فرستادیم و خدا می داند که برای تامین گندم نیاز استان از استان های همسایه با رایزنی تامین می کنیم که به هیچ وجه نیاز استان توسط کشاورزان استان تامین نمی شود.
وی در ادامه گفت: اگر گندم باکیفیت استان از استان خارج شده باشد از مسولیت خودم استفاده می دهیم چرا که گندم استان به طور مستقیم در تمام استان توزیع خواهند شد.
مدیرکل آرد و غله استان تاکید کرد: سهمیه جدید آرد شهرستان تامین و تسهیلات مورد نیاز نیز با بررسی های میدانی و تائید کارشناسان تامین خواهد شد.
در ادامه نیز معاون اداره کل صمت استان نیز از اجباری شدن تمام واحد های فروش سیمان به کد بورسی برای دریافت و فروش سیمان در تمام استان خبرداد.
گفتنی است در این نشست پیرامون مسائل و مباحث سهمیه های کارخانجات آرد ، نحوه نظارت بر عملکرد نانواییها، کیفیت توزیع آرد سهمیه ای بین نانواییها و ... به بحث و بررسی پرداختند و تصمیماتی اتخاذ شد.
 
درخواست عادل مرادی از مدیرکل اداره غله کهگیلویه و بویراحمددر فیلم زیر مشاهده کنید
 
 
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/c5Y2K
نویسنده :حجت همتی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری