کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

داستان ادامه دار دانش آموزان محروم الگن از اینترنت

داستان ادامه دار دانش آموزان محروم الگن از اینترنت

کوه و بیابان؛ مأمن دانش‌آموزان برای درس‌خواندن/ دانش‌آموزان روستایی نیازمند اینترنت هستند

دانشجویان و دانش آموزان روستای الگن همچنان از داشتن اینترنت مناسب محروم هستند عدم وجود اینترنت مناسب در روستا الگن  و نداشتن دسترسی دانشجویان و دانش آموزان مشکلاتی زیادی از جمله حرکت شبانه به سمت و سوی تپه ها و محیط اطراف یا رفتن به سایر روستاهای اطراف برای استفاده از کلاس درس گاها مشکلاتی ایجاد کرده که امیدواریم مسئولان و متولیان در آستانه آغاز سال تحصیلی به این مشکل جدی ورود پیدا کنند.

ندای کهگیلویه و بویراحمد به نقل از صبح خرد”، روستای الگن در بخش چاروسا در شهرستان کهگیلویه علی رغم داشتن دانش آموزان مستعد و دانشجویانی که در دانشگاه های مهم کشور مشغول به تحصیل هستند اما متاسفانه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید پوشش اینترنت مناسی ندارد. تعداد زیاد دانشجویان و دانش آموزان و روی آوردن آموزش وپرورش و وزارت علوم و وزارت بهداشت به آموزش مجازی به دلیل شرایط خاص کرونایی و عدم وجود اینترنت مناسب جهت بهرمندی دانش آموزان و دانشجویان باعث گلایه مندی و ایجاد نگرانی در خانواده آنها شده است.

عدم وجود اینترنت مناسب در روستا الگن  و نداشتن دسترسی دانشجویان و دانش آموزان مشکلاتی زیادی از جمله حرکت شبانه به سمت و سوی تپه ها و محیط اطراف یا رفتن به سایر روستاهای اطراف برای استفاده از کلاس درس گاها مشکلاتی ایجاد کرده که امیدواریم مسئولان و متولیان در آستانه آغاز سال تحصیلی به این مشکل جدی ورود پیدا کنند.

یکی از دانشجویان این روستا که در رشته پزشکی مشغول به تحصیل است گفت : نباید شرایط به گونه ای باشد که ما احساس بی عدالتی در توزیع امکانات داشته باشیم و در شرایطی که سایر هم کلاسی های ما با سرعت به محتوای ارائه شده دسترسی پیدا می کنند این امکان برای ما نیست و عملا از درس و تحصیل عقب می مانیم. دانشجو معلم دیگری گفت : اینکه محتوای درسی در بستر فضای مجازی  توسط اساتید ارائه شود و ماها که امکان دسترسی به اینترنت مناسب نداریم باید در فصل گرما و سرما از محیط خانه بیرون زده و با مشکلات زیادی روبه رو شویم تا بتوانیم محتوای ارائه شده را گرفته و این در حالی است که سایر هم کلاسی ها ساعت ها قبل از ما گرفته استفاده کرده و این اصلا عادلانه نیست.

گلایه از عدم وجود اینترنت با سرعت مناسب فقط خاص دانشجویان و دانش آموزان نیست بلکه تعداد زیادی از معلمانی که در روستا ساکن هستند نیز با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و این مشکل زمانی جالاب تر می شود که تمامی روستاها اطراف روستای الگن  از اینترنت مناسب بهرمند هستند و شرایط طبیعی خاص این روستا نباید باعث ایجاد چنین مشکلاتی شود. همه مشکلات علاوه بر اینکه باعث افت تحصیلی و پایین آمدن راندمان کاری محصلان و معلمان در این روستا شده متاسفانه به لحاظ روانی نیز اثراث بدی برای آنها دارد به طریقی که ممکن است مشکلات اعصاب و روان به سراغ آنها بیاید که خود مشکل بزرگتری است. البته مسئولان مخابرات استان و شهرستان بارها قول حل مشکل داده اما متاسفانه تا امروز خبری نشد این در حالی است که کمتر از دو هفته دیگر مدارس و دانشگاه ها شروع به کار خواهند کرد و با توجه به اینکه احتمالا آموزش همچنان مجازی است لازم است بخشدار و رئیس آموزش وپرورش چاروسا با حساسیت با رایزنی با مسئولان استانی نسبت به حل مشکل اقدام کنند

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Rp6j5

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری