کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

مجتمع پتروشیمی دشت مازه کلنگ‌زنی شد

ندای کهگیلویه و بویراحمد

مجتمع پتروشیمی دشت مازه کلنگ‌زنی شد

مجتمع پتروشیمی دهدشت با حضور معاون اقتصادی استاندار صمیمی دوست و با ظرفیت تولید 80 تن در سال و سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد تومان در دشت مازه از توابع کهگیلویه کلنگ‌زنی شد.

ندای کهگیلویه و بویراحمد/به مناسبت هفته دولت با حضور معاون اقتصادی استاندار صمیمی دوست وامام جمعه، نماینده مردم در مجلس، مسؤولان استانی و شهرستان مجتمع پتروشیمی در دشت مازه کلنگ‌زنی شد.

صمیمی دوست در این مراسم عنوان کرد که پتروشیمی دشت مازه با اعتبار اولیه یازده میلیارد تومان کلنگ زنی گردید و انشالله در آینده بتواند برای اشتغال پانصد جوان موثر باشد

دارا کریمی‌نژاد در آیین کلنگ‌زنی این طرح بزرگ اظهار داشت: اجرای چنین طرح‌هایی در شهرستان کهگیلویه نیاز ضروری است.

فرماندار کهگیلویه نزدیکی به بنادر، نیروی انسانی توانمند و آب و هوای معتدل را از ویژگی‌های خوب شهرستان برشمرد و گفت: شرایط لازم برای حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی مهیا و اثرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در راستای توسعه متوازن پیوست زیست محیطی برای کار لازم است و دارد، افزود: برای توسعه متوازن پیوست فرهنگی هم باید در نظر گرفته شود.

کریمی‌نژاد گفت: راکد ماندن برخی از طرح‌ها بعد از دولت اصلاحات مردم را دلسرد و اطمینان آنها را کمرنگ کرد امیدواریم این طرح با تسریع در عملیات مشارکت و اعتماد مردم را جلب کند.

فرماندار کهگیلویه از پیگیری استاندار، نماینده مردم در مجلس، معاون اقتصادی استاندار، امام جمعه و دیگر مسؤولان برای تعریف این پروژه، اخذ مجوزها و پیگیری‌های لازم قدردانی کرد.

علی دبیران مدیر پروژه نیز با ابراز خرسندی از همکاری مسؤولان گفت: صنعت پتروشیمی برای اولین بار صنعت دی متیل اتر را در تاریخ خود دیده است و این برای من ارزنده است.

وی از سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد تومان در این پروژه خبر داد و گفت: 180 میلیون یورو ارزی و 6500 میلیارد تومان ریالی است که سرمایه گذاری از چهار ماه قبل شروع شده و امروز عملیات فیزیکی آغاز می‌شود.

دبیران برنامه زمانبندی برای تکمیل مجتمع را 48 ماه از زمان احداث اعلام کرد.

این سرمایه‌گذار گفت: مجوزهایی که شاید راه سه ساله برای اخذ نیاز داشت در کمتر از هفت ماه انجام گرفت ادامه کار را هم با قدرت ادامه می‌دهیم.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/s2N7Z

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری