پیام

پیام تبریک مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روز خبرنگار

خبرنگاران و راویان عظمت های دوران دفاع مقدس و خبرنگاران مدافع حرم و حریم و تمام خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه و خبر رسانی کشور به ویژه استان فرهنگ و تمدن، کهگیلویه و بویراحمد و به خصوص فعالان عرصه خبر و رسانه استان_کهگیلویه و بویراحمد

 

 
داوید صادقی مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۷ مردادماه روز_خبرنگار را گرامی داشت؛
 
متن پیام بدین شرح است:
 
《‌ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا يَسْطُرُونَ
جان نباشد جز خبر در آزمون
پهر که را افزون خبر جانش فزون
ندای کهگیلویه و بویراحمد 
 از ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ ‌که گلوله های انحراف و اختلاف و تجاهل قلب خبرنگار شهید_صارمی را نشانه رفت روز خبرنگار بر تارک تقویم ایران اسلامی ثبت شد.
 
ضمن پاسداشت رشادت‌ها و ایثارگری‌ های خبرنگاران، روزنامه نگاران، عکاسان خبری، گزارش نویسان و قلم به دستان جهادگر در حوزه‌های مختلف رسانه‌ای کشور به ویژه خبرنگاران و راویان عظمت های دوران دفاع مقدس و خبرنگاران مدافع حرم و حریم و تمام خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه و خبر رسانی کشور به ویژه استان فرهنگ و تمدن، کهگیلویه و بویراحمد و به خصوص فعالان عرصه خبر و رسانه استان_کهگیلویه و بویراحمد که در فضای نشر و مطبوعات و همچنین در عرصه و بستر مجازی، به ایشان ادای احترام می نمایم.
 
تحقق اهداف نوین و متعالی بدون حضور رسانه در 
عصر_ارتباطات تقریباً غیر ممکن می‌باشد. پس قدر خبرنگاران و اهالی رسانه را بیش از پیش می‌دانیم و معتقدیم تجلیل از آنان و تکریم و گرامی‌داشت شان نباید صرفاً به این یک روز تقلیل یابد.
 
خبرنگاری گستره ای دارد از روایت فتح خرمشهر و بستان تا سرفه های تلخ سردشت و حلبچه تا به تصویر کشیدن قدمهای پولادین حاج قاسم بر خاکریزهای حلب و تحقیر دشمن زبون در خلیج همیشه فارس تا روایت اخیر از فاتحان عزیز و جان برکف جبهه سلامت.
 
خبرنگاراوج_عظمت_و_فداکاری در نشر افکار، اندیشه‌ها و خدمات است. خبرنگار راهی را برگزیده تا با جان بخشی به واژه ها و ماندگار کردن ایثارگری ها و خدمات و بیان کاستی ها و انعکاس ناملایمت های مسیر به جای مردم حرف بزند و زبان گویای مردم باشد برای مطالبه و نظارت برکارگزاران، تا شاید راهی بگشاید تا درد دل مردم را به عنوان ولی نعمتان کشور به گوش مسئولان برساند. خبرنگاران تاثیرگذارند بر فرهنگ و اقتصاد و سیاست و اجتماع خبرنگاران آگاه، آگاهی بخشانی بی ادعا هستند که شاید قدرشان را کمتر می دانند.
 
خبرنگاران با رعایت استقلال حرفه‌ای می‌توانند در بهبود و تسریع روند توسعه تاثیرگذار باشد.
کنار گذاردن تعصبات شخصی و قضاوت دقیق در تحلیل خبر، یکی دیگر از سختی هایی است که خبرنگاری را در رده و جایگاه مشاغل_برتر قرارداده است.
 
خبرنگاران_مردمی با شجاعت و جسارت و مستند به واقع در مبارزه با فقر و فساد و تبعیض نقشی بی بدیل دارند و چقدر کار یک خبرنگار سخت است که گاه باید بین واقع نگری و تشکیک در مشاهده و نگارش خبرها توازن نیز برقرار کند.
 
خبرنگاران_مطلع_و_آگاه درست زمانی که مردم نیازمند شنیده شدن هستند در کنار مردم هستند و گاه مورد بی‌مهری نیز واقع می‌شوند اما دست از مطالبه صحیح و انعکاس خبر و روایت صحیح بر نمی‌دارند.
آنان حرفه‌ای عمل می‌کنند و از موانع پل می‌سازند، رضایت و آسایش خود را فدای رضایت عموم می‌کنند.
 
خبرنگاران چشمان_بیدار_مردم و مطبوعات به عنوان رکن چهارم ناظر بر عملکرد ها که گاه چالش اصلاح روند های معیوب در سیستم مدیریت را به خوبی می‌توانند مدیریت کنند.
 
در تکریم این قشر فهیم و فرهیخته نهادهای دست‌ اندرکار طوری عمل کنند تا فعالان عرصه خبر و رسانه دغدغه معیشت، بیمه و آینده شغلی نداشته باشند.
 
خبرنگاران نباید پشت #درب‌های_بسته برخی مدیران بمانند چرا که خبرنگار با نقد منصفانه در دفاع منطقی می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی مدیر در نشر خدمات با او به فهمی مشترک برسد تا هدفی مشترک را در خدمت شایسته به مردم محقق سازد.
 
نامتان همیشه بر تارک بلند ایران اسلامی مستدام و قلم هایتان بر مدار حق جویی، حق طلبی و حق نویسی بچرخد تا ابد ان‌ شاءالله.
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/d2M8X

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری