سیاست

به چه کسی نخبه می گویند

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

به چه کسی نخبه می گویند

نخبگان چه کسانی هستند و به چه دلیل به آنها نخبه می گویند

به چه کسی نخبه می گویند?!
چندین و چند سال است که می شنویم با حضور سران کشوری از نخبگان دعوت به عمل می آید و سپس در رسانه ها مشاهده می کنیم که اکثر دعوت شده ها نور چشمی و یا از طیف خاص و یا هم سفارش شده ی فلانی هستند که جدیداً این نگرش غلط صدای مرد حق گوی را هم در آورد.
تا جایی که ما شنیده و دیده ایم به کسی نخبه می گویند که در رشته خاصی سرآمد بقیه باشد و روزمه او مملو از کارهای خارق‌العاده باشد همانند مخترعین، نویسندگان، هنرمندان زبده،سرآمدهای فرهنگی و وو که البته در جمع های دعوت شده کمتر از این گونه افراد مشاهده می گردد.
در وحله اول این نقیصه برمیگردد به متولی نخبگان که آمار صحیح از مجموعه حاضر در استان ندارد و فقط بسنده کرده است به افرادی که به این نهاد معرفی کرده اند.
این شلم شوربا از بدو پیروزی انقلاب بر تصمیم گیران این استان حاکم بوده و به جهت اینکه سعی در نگه داشتن صندلی مدیریتی خویش دارند همیشه گوش بفرمان کسانی هستند که آنها بگویند چه کسی نخبه است و چه کسی نیست .
این رویه غلط متاسفانه هم جوانان و هم آنهایی که جوانی گذاشتند تا استان را در میان بقیه استان ها سربلند کنند آزرده کرده و شوق و ذوق استمرار شکوفایی استعداد آنها را متوقف نموده و گوشه نشینی را برای قشر مستعد مهیا می کند که پی آمدش ناامیدی از مجموعه حکومت و تصمیم گیران آن است.
سیاسی کاری و همه چیز را آلوده به سیاست بازی کردن ریشه رشد و شکوفایی را در این استان خشکانده و همچنان نیز درب بر همین پاشنه در حال چرخیدن است و گوش هیچ کس هم بدهکار نیست که سرانجام نخبگان واقعی به کجا ختم خواهد شد.
حاج بزرگواری از جمله دلسوزان بی شیله پیله وصادق در این استان است که حق را فدای هیچ کاری نخواهد کرد و وقتی فریاد او بلند شود تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Fq92H
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری