یادداشت ها

بی انصافی نکنیم

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

بی انصافی نکنیم

در حق مردم مدارا کنیم تا خاطره خوشی بجای گذاریم

مطلب ارسالی خوانندگان ندای کهگیلویه و بویراحمد است و این پایگاه خبری هیچ گونه دخل و تصرفی در آن نداشته وآنرا رد یا تایید نمیکند

......................................................

بارها شنیده ایم از بی رحمی های دیگران، قساوت قلب دیگران_حق خوری های دیگران_ احجاف و ارفاق بی جا درحق دیگران و باخود میگوییم اینها بی رحمی و بی انصافی ست.

ولی بی رحمی وبی انصافی کاری است که سال هاست با روح و روان خود انجام می دهیم .
زندگی یک سرمایه است اگر دچار سرماخوردگی یا سردرد جزیی شویم سریع به پزشک مراجعه می کنیم اما ضربان روان ما که کنترل ضربان زندگی ماست سال هاست نامنظم کار میکند و برایمان هیچ اهمیتی ندارد .
هم وغم ما شده زنده ماندن و حکومت کردن بر جسم وکنترل دیگران -عزل ونصب دیگران برابر با میل و خواسته شخصی خود حتی اگر طرف مقابل یک دهیار مردمی و خدمت گزار باشد و بقای خود بر صندلی تکبر و غرور .و حتی بعضی از ماها  در کهولت سن و بیماری ناشی از پیری  و حتی با درک نا توان بودن خود ؛ دلیل اشتیاق به این حکومت را نمی‌دانیم و درفکر وسعت دادن به طول چنین زندگی بی ثمر هستیم .تمرکز ذهنی خود را از مفید بودن برای جامعه وهم نوعان خود برداشته وگذاشته ایم روی افزایش طول این نوع زندگی بی خاصیت درحالیکه هیچ کدام از فردای خود باخبر نیستیم (ناگهان بانگی برآید خواجه مرد).
زندگی یک سرمایه است نه فقط خوردن وخوابیدن و تولید مثل، وتا آخرین روز حیات خود فقط وفقط به فکر سلطه بردیگران در حالیکه هیچ توجهی به نیازات اجتماعی و عمومی این دیگران نداشته باشیم .
هیچ کس با بودن ویا داشتن قدرت و ثروت مخالف نیست اما با این ابزارها باید طعم بخشش و تزریق عشق به جامعه را با رفع نیازاتشان به دیگران چشاند .
تمام دغدغه ما شده اینکه از قدرت و شهرت نیفتیم ویک شب آنگونه که برای خود متصوریم گرسنه نمانیم درحالیکه اجتماع پیرامون ما اکثرا گرسنه شکمی _بهداشتی _روحی و روانی است همراه با سوء هاضمه عاطفی _معنوی و ارزشی .
اینقدر در گیر این دغدغه نباشیم کمی هم در گیر رفع مشکلات اجتماع و هم نوعانی باشیم که به ظاهر خودرا خادم آنان میدانیم .باید به اجتماع پراز پیر پسر و پیر دختر دغدغه مند اشتغال امید داد تا جلوی خود کشی ها وکودک اعتیادی گرفته شود .باید احترام عملی گذاشت به جوانی که مرگ را بهتراز زندگی بی سرو سامان خود می‌بیند نه تسویه حساب سیاسی با شخصی با کسی که در استان در امورات خیر  زبانزد خاص و عام و منشأ برکات فراوان است آن هم با عزل یک دهیار خادم .
بیایید بخشی از زندگی یمان را هزینه کنیم برای زندگی بخشیدن به دیگران .مثلا دادن یک کالای اولیۀ زندگی به زوجینی که باجیب خالی آغاز گر زندگی مشترکند .یا دادن بستۀ ماسکی به یک بیمار کرونایی یا ......دقیقا از جنس کارهایی که حاج عدل هاشمی پور سالیان سال است با مردم دیارش میکند وچه لذت بخش است شنیدن دعای پدر و مادرهای پیری که بعداز دریافت یک بسته ماسک اهدایی حاج عدل درحق ایشان دارند .ماسک هایی که از جنس احساس و عاطفه اند و بوی نوع دوستی می دهند و از طریق همین دهیاران عزیز به دست نیازمندان میرسند .
سید شکرالله سیادت نسب

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/s2J5R
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری