گچساران و باشت

بازدید فرماندار و مسئولین گچساران از روستاهای بابا کلان و بی بی حکیمه +تصویر

به گزارش خبرنگار ندای کهگیلویه وبویراحمد

بازدید فرماندار و مسئولین گچساران از روستاهای بابا کلان و بی بی حکیمه +تصویر

"علیرضا اتابک" فرماندار ومسئولین از تعدادی روستای تحت بخش مرکزی از جمله : دهستان های بابا کلان ، و بی بی حکیمه بازدید بعمل آوردند

 

فرماندار "علیرضا اتابک" و مسئولین گچساران از تعدادی روستای تحت بخش مرکزی از جمله : دهستان های بابا کلان ، و بی بی حکیمه بازدید بعمل آوردند .

این بازدید با هدف  پروژه های در حال اجرا و تکمیل شده بررسی و کم و کاستی های مجموعه ی خدمات رسان به این روستا ها انجام گرفت.


ندای کهگیلویه و بویراحمد/ علیرضا اتابک در حاشیه این سفر روستا گردی در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از همراهی اصحاب رسانه در اظهار داشت : هدف از اجرای برنامه روستا گردی ایجاد خلق امید برای روستائیان و ایجاد روزنه برای توسعه روستاهای این شهرستان است.


وی افزود : کلیات این بازدید بررسی و شناسایی مشکلات مردم  از نزدیک بود و تا آنجا که بتوانیم حل کنیم و آنجاهایی که نیاز به بودجه دارند در دستور کمیته برنامه ریزی قرار بگیرد .

فرماندار گچساران تصریح کرد: مشکلات مردم باید شنیده شود و برای رفع موانع و تامین مطالبات به حق مردم نهایت تلاش را بکار گرفت.

اتابک بیان کرد : از صبح امروز جمعه ۱۷بهمن که از منطقه دهستان باباکلان بازدید شد ابتدا مسیر راه را بررسی کردیم با پیمانکار راه ، و اداره راه و شهرسازی و مدیران کل این دستگاه مشکلات این پروه ملی بررسی شد و مقرر گردید از اعتبارات نفت بحث مطالبات پیمانکار و ادامه مسیر ۹کیلومتر آسفالت به ۳۵ کیلومتر اجرایی شود .

وی عنوان کرد :از طرفی بحث مسیری بود که به باباکلان ختم میشد که در این مسیر مشکلاتی نیز وجود داشت ،وجود  بستر آبهای سطحی بودد که مردم را با مشکل مواجه  کرده بود  آنجا هم مقرر شد راهداری پل موجود را لایروبی نماید و مشکلات مسیر سخت گذر هایی که در این جاده است برطرف شود.

اتابک اذعان داشت : در طول هفته آتی همه مشکلات حل خواهد شد .

وی بیان کرد : بواسطه دستگاه همه موانعی که در این مسیر وجود دارد مرتفع خواهد شد .

فرماندار گچساران از خط انتقال آب لوله کشی بعضی روستاها انتقاد کرد و گفت : اشکالاتی وجود دارد  که باید طی جلسه ای خط انتقال از مسیرهای پرخطر جدا شود و از پمپاژ آب منطقه ای باباکلان آب کشاورزی که از رودخانه استصال میشود و پروژه است که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی آن صورت گرفته و خط انتقال برق آن ۱۱کیلومتر می باشد باید تکمیل شود ولی هنوز بحث اعتباری آن باقی مانده است .

اتابک تصریح کرد : با ورد آب ۵۵۰هکتار زمین کشاورزی از این پمپاژ کشاورزی برخوردار میشوند که این پروژه اعتبار زیادی را میطلبد اما در دستور کار قرار میگیرد .

وی در ادامه اظهار داشت : از آنجایی که فصل توزیع اعتبارات به اتمام رسیده  لذا اگر از محل حوادث یا اعتبارات ملی بودجه ای به استان داده شود ما این مورد را پیگیری خواهیم کرد.

اتابک افزود : طی بازدیدی که از روستای باباکلان داشتیم مشکلاتی را دهیار محترم بیان کرد مشکلات را از نزدیک دیدیم ایرادهایی وجود دارد  که  بلحاظ مدیریتی قابل حل می باشد که میتوان در جلسات هماهنگی مدیران پایه کار بیایند و نواقصی که جزو مطالبات مردم است حل شود .

فرماندار گچساران گفت : در همین مسیر به روستای بن پیر رسیدیم که مردم این روستا هم دل پری داشتند.

وی ادامه داد : عدم گازرسانی به این روستا به دلیل بخشامه قانونی موجود درخصوص خط انتقال گاز که گفته شده باید از شالوده یا خط انتقال اصلی کمتر از ۱۵ کیلومتر باشد انجام شود که در این خصوص باید جلسه و نشستی برگزار کنیم تا بحث گاز مردم این روستا هم حل شود .

اتابک تصریح کرد : کارهای خیلی خوبی در خصوص زیرسازی بهسازی و… صورت گرفته اما تکمیل نیست و باید تلاش کنیم تا مطالبات مردم محقق شود .

وی اظهار داشت : نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا کارهای خوبی را انجام داده نواقصی وجود دارد که باید تکمیل شود و بایست با انجام خدمات بهتر اعتماد را به مردم هدیه دهیم تا شاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشیم .

فرماندار عالی دولت در گچساران اضافه کرد : طرح گردشگری خوبی در جوار بی بی حکیمه خاتون (س) وجود دارد که جزء پروژه های جهش تولید بشمار میرود ، این طرح هم مشکلاتی را دارد که اگر به بخش خصوصی واگذار شود به دلیل توریست پذیر بودن و جاذبه زیارتی فرهنگی سرمایه گذاری خوبی برای شهرستان خواهد بود .

اتابک گفت: در نشستی با حضور مدیران دستگاه‌های متولی تمام مشکلات موجود جمع‌بندی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی لازم صوت خواهد گرفت .

این مسؤول تصریح کرد : انشالا با برنامه ریزی و پیگری نواقص حل خواهد شد.

وی در حاشیه این برنامه با اشاره به اینکه اقتدار و عزت امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت، ازخودگذشتگی و فداکاری این عزیزان است، گفت: ما مسئولان مدیون خون شهدا هستیم و باید امانت دار خوبی باشیم.

اتابک تاکید کرد: شهرستان گچساران ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری دارد باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه بیشتر گساران و رفع مشکلات موجود بهره برداری کنیم.

اجرای بهسازی و روشنایی معابر، پیگیری مطالبات حوزه کشاورزی از اولویت و تعهدات این روستا گردی بود.

در این بازدید فرماندار و مسئولین با نثار گل وقرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا با آرمانهای امام و شهدا تجدید بیعت نمودند.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/c4Q2D
نویسنده :سجاد تلاشان

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری