کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

نجات جان قاتل از قصاص نفس در چرام + فیلم

ندای کهگیلویه و بویراحمد

نجات جان قاتل از قصاص نفس در چرام + فیلم

گذشت و بخشش خانواده مقتول، جان یک زندانی محکوم به قصاص نفس را نجات داد.

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد، امسال سومین مورد قتل با بزرگ منشی خانواده مقتول و وساطت بزرگان و معتمدان محلی در روستای القچین شهرستان چرام جان یکی دیگر از جوانان هم استانی را اعدام و قصاص نفس نجات داد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال شوراهای حل اختلاف استان و سفیران صلح با همکاری روحانیون، بزرگان و معمتدان محلی توانستند 12 پرونده قتل عمد را به سازش برسانند و شاهد نجات 12 قاتل از چوبه اعدام باشیم.

سید ابراهیم ساجدی افزود: در شوراهای حل اختلاف استان امسال برنامه ریزی شده که با استفاده از ظرفیت روحانیت، ائمه جمعه و بزرگان منطقه افرادی به عنوان سفیران صلح انتخاب شود تا با خضور در بین مردم شاهد اصلاح و مرتفع شدن اختلافات ملکی، نزاع های دسته جمعی و درگیری ها باشیم.

امسال علاوه بر این 12 پرونده توسط بزرگان و معتمدان 3 مورد خودکشی که می توانست زمینه نزاع دسته جمعی را به وجود آورد حل و فصل شد.

در سال 94 جوانی 23 ساله منصور مطهر فر در یگ درگیری ملکی توسط علی بیژنی منش در روستای القچین به قتل رسید.

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد سردار هاشمی پور و امام جمعه چرام از جمله افرادی هستند که در چند سال گذشته در بحث صلح و سازش در منطقه نقش به سزایی داشتند و جزو افراد تاثیر گذار در به ثمر رسیدن این امر پسندیده بودند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/j6MGz

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری