کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

آسمان چرام عطر مهربانی گرفت

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویراحمد

آسمان چرام عطر مهربانی گرفت

با حضور سردار هاشمی وامام جمعه و ریاست شورای حل اختلاف استان بین دو خانواده اصلاح شد

صدای پای مهربانی 
مهربانی هدیه خدا دادی است که نصیب هر کسی نخواهد شد بلکه باید لیاقت داشتن آنرا کسب کرده باشی و خداوند نصیب بندگان خدا ترس و خدا جوی خواهد کرد. 
استان ما بر خلاف دیگر استان ها همواره درگیر مشکلات طایفه ایی و گاهی اتفاق های ناگوار می شود و خانواده های بسیاری را غرق در آن کرده و می طلبد که خیرین به کار پسندیده حل مشکل وارد شده و به یاری مردم محروم بشتابند. 
چند صباحی است حرکت زیبای خون بری در سطح استان دنبال شده و توسط مردانی از جنس مردم و دلسوزانی با قلب های بزرگ تلاش می شود که این مشکل را از دوش مردم برداشته و آرامش به جامعه بر گردانند چرا که مشکل قتل از جمله مشکلاتی است که اگر ادامه یابد منجر به اتفاقات دنباله دار خواهد شد.
حضور امام جمعه حاج آقا افشار نعمت بزرگی است که نصیب مردم چرام شده و ایشان در اصلاح امور بخصوص خون بری سنگ تمام گذاشته و با کمک افراد خیر تاکنون سه فقره قتل را با رضایت خانواده های مقتول به سرانجام بخشش رسانده است. 
امروز جمعه نوزدهم دیماه روز بخشش خانواده مطهرفر در حق خانواده بیژنی رنگ و بوی مهربانی را در آسمان چرام پراکنده کرد تا دیگران به تبعیت از این عمل نیکو سر مشق گرفته و بخشش واحسان را در حق خانواده های گرفتار روا دارند. 
در این مراسم ابتدا امام جمعه بعنوان سفیر صلح وسازش به ایراد سخن پرداخت و چنین گفت :
_ در زمان پیامبر اگر قتلی صورت می گرفت ادامه می یافت و گاهی افراد بیشماری کشته می شدند تا زمانی که آیه قصاص نازل شد که قصاص یکنفر درمقابل یکنفر،  اما در ادامه آیات بسیاری در مورد بخشش آمد از جمله صدوسیزده بار بسم الله الرحمن الرحیم که دو صفت رحمان ورحیم تکرار شده که نشان از رحمت وبخشش  از نگاه قرآن دارد. 
ایشان در ادامه افزود :
_ بیاری پروردگار این سومین مورد از اصلاح ذات البین است که در چرام انجام می شود و بخشش خانواده مطهرفر در حق خانواده بیژنی قابل وصف نیست  این لطف درحق تمام مردم چرام می باشد و به سهم خودم از خانواده مطهرفر قدردانی وتشکر می کنم و از همه بزرگان که در این راه مارا یاری نمودند سپاس گزارم انشاله چنین حرکت هایی ادامه یابد تا فضای امنیت بر جامعه حکم فرما شود، تلاش خانواده عیدی پور ومددی در حل و فصل این مورد قابل تقدیر است. 

فرماندار فتاحی نیز نکاتی را در جمع حاضر مطرح نمود از جمله رعایت مسائل بهداشتی وپروتکل ها که منجر به وضعیت خوبی شده است 
در ادامه مراسم ساجدی معاون مدیر کل دادگستری و ریاست شورای حل اختلاف استان نکاتی را متذکر شد :

_ در این عصر جمعه که متعلق به آقا امام زمان عج می باشد و اموات وشهدا منتظر حمد وقل والله هستند نثار روح امام وشهدا بخصوص مقتول فاتحه بخوانید، به سهم خودم از خانواده مقتول مطهرفر تشکر و قدردانی می کنم و همچنین از بزرگان و ریش سفیدان که در این بین تلاش کردند سپاس گزارم، 
وی در ادامه عنوان کرد :
_ الحمداله تاکنون 12 فقره از این قتل ها ختم به خیر شده است و از دار مجازات نجات یافته اند و باید تلاش کنیم که تربیت فرزندانمان به گونه‌ای نباشد که منجر به این مراسم شود و احتیاج به حل و فصل داشته باشد،  داغ این خانواده ها فراموش نخواهد شد و باید به دنبال تربیت صحیح فرزندان خود باشیم. 
به فرموده علی علیه السلام نعمت انتقام گرفتن شکر دارد و شکر آن عفو و بخشش است و لذتی که در عفو هست در انتقام نیست. 
 مراسم  با سخنرانی سردار هاشمی پور به پایان رسید،  هاشمی چنین بیان کرد :
_ من به علت نزدیکی سببی ونسبی دعوت شده ام وبه نیت سیاسی هم حضور نیافتم،  بهره برداری از اینگونه مراسم نشانه بدبختی فرد و کمبود داشتن اوست. 
سردار هاشمی در ادامه افزود :
_ چپ و راست همه رفتنی هستند باید تلاش کنیم گره های کور را باز کنیم تعریف و تمجید ها دردی را دوا نکرده بلکه عمل خیر ونیکو ست که بجای می ماند. 
عدل هاشمی پور عنوان کرد :
_ سالگرد شهادت سردار سلیمانی و رحلت مصباح یزدی را تسلیت عرض نموده و در مقابل خانواده مطهرفر که هفت سال تحمل کردند و سکوت پیشه ساختند سر تعظیم فرود می آورم،  وجود جناب ساجدی معاون مدیر کل دادگستری وریاست شورای حل اختلاف نعمتی است برای استان ما و از ایشان بجهت تلاش ذات البین در استان قدردانی می کنم. 
در پایان جلسه حکم سفیر صلح وسازش را به دست امام جمعه محترم دکتر افشار سپرده شد.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Ws89G
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری