کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

*نقدی بر تغییر رئیس مدیریت خدمات پرستاری بیمارستان دهدشت بازرگانی که معامله گر سیاسی نبود

*نقدی بر تغییر رئیس مدیریت خدمات پرستاری بیمارستان دهدشت  بازرگانی  که معامله گر سیاسی نبود

امام صادق (ع) می فرمایند: اگر در میان مردم عدالت برقرار شود، همه بینیاز میشوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو میفرستد و زمین برکت خویش را بیرون میریزد

یادداشتی به قلم  سیدمحمدجوادهاشمی دانشجوی ارشد علوم سیاسی وروابط بین الملل ازدانشگاه شهید بهشتی
ندای کهگیلویه و بویراحمد
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَینَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الاَْرضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى
تصمیمات سیاسی بازی و آنچه بر مردم کهگیلویه وبویراحمد دراین چندماه اخیر گذشت نمونه‌ای از موارد زیادی است که در کشور اتفاق افتاده و می‌افتد و هرگز به گوش وزیر بهداشت واستاندار ورئیس علوم پزشکی نمی‌رسد.دنیای مجازی فرصتی را فراهم آورده است تا هریک از ما به تناسب موقعیت وبهره گیری از ظرفیت های موجود بتوانیم در کمال آرامش و متانت، دیدگاه و نکته نظرات خویش را در معرض دید و قضاوت عموم قرار دهیم. یکی از موضوعاتی که هریک از ما می تواند در این خصوص نظر خویش را ارائه نماید، پست هایی درمورد برکناری  مدیرانی دلسوز همچون آقای بازرگان سید عزیزودوست داشتنی که حق الانصاف انسانی بزرگ ومدبر بود . هرچند که این امر از حیطه نظر شهروندان کهگیلویه فارغ است اما باتوجه به اهمیت کارکردی و نقش آن در بیمارستان امام خمینی نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود. حاصل اینچنین اعمالی جز تشدید فرار نخبگان و ناامیدی جوانان و در نتیجه صدمه جدی به پیشرفت استان کهگیلویه وبویراحمد ندارد. آن‌گاه استانداران غیربومی و نمایندگان سیاسی  هر دم از تشویق نخبگان برای ماندن در استان چهارفصل، جذب نخبگان  خارج از استان، اقدامات درخشان این آقایان کجابوده؟ آیا کسی دراین استان نیست که دفاع ازحق کند؟ فقط سخن از ریشه‌کنی فساد، مبارزه با رانت‌خواری در استان می‌زنند، از مفسده‌ها خبر ندارند؟ آیا اینها که مدعی هستند با هیچ‌کس عقد اخوت نبستند، از نخبه‌کشی، سیاسی‌کاری و حذف سیستماتیک شایسته‌سالاری توسط پسر عمه ها وخاله های خود به‌عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان چهارفصل  خبر ندارند؟ آیا وی از رانت‌های علمی و بودجه‌های کلانی که دست سیاسیون دغل باز در سیستم‌های دولتی استان است آگاهی ندارند؟ به دنبال چه می‌گردید؟ از شماست که بر ماست! ما باید معنای انتصاب را برای مردم توضیح داده تا بتوانیم حرف حق را برایشان بازگو کنیم،انتصاب عبارت است از به کار گماردن داوطلب در شغلی که بر مبنای اطلاعات به دست آمده، متناسب با آن شغل است و شعار معروف سپردن کار به کاردان در این‌جا مصداق پیدا می‌کند.شایسته‌سالاری نیز نوعی نگرش مدیریتی است که در آن منابع انسانی با توجه به تلاش‌، توانمندی، تعهد، تخصص، تجربه، تدین و سلامت افراد در جایگاه خود قرار گرفته و توسعه می‌یابند.شایسته‌سالاری در انتصاب مدیران حکومت جمهوری اسلامی ایران مفهومی آرمانی است که متأسفانه در جامعه اسلامی ما در برخی موارد (به خصوص از ديرباز در استان کهگیلویه وبویراحمد) از شعار فراتر نرفته است.از دیدگاه قرآن و روایات، مدیریت نقش اول را در تغییر و تحولات اجتماعی بر عهده دارد. پیامبر اکرم (ص) در این باره فرموده است: «صنفان اذ اصلحا، صلحت الامة و اذا فسدا فسدت الامة، قیل من هما یا رسول اللّه‌؟» دو صنف هستند که هر گاه صالح باشند، امت صالح خواهند بود و هر گاه فاسد شوند، امت فاسد خواهد شد. سؤال شد یا رسول‌اللّه ، این‌ها چه کسانی هستند؟ فرمود: دانشمندان و رئیسان‌.
امام علی(ع) نادیده گرفتن شایستگی‌ها و انتصاب مدیران بر اساس جناح و حزب‌بازی را صراحتاً بزرگ‌ترین آسیب حکومت دانسته است. ایشان در خطبه سوم نهج‌البلاغه ودر بازخوانی و تحلیل دوران خلافت عثمان ذكر نموده است: «... و خاندان پدریش "بنی‌امیه" با او برخاستند و مانند شتری که علف‌های تازه بهار را با حرص و ولع می‌بلعد به چپاول بیت‌المال پرداختند تا وضع به گونه‌ای شد که آن‌چه رشته بود از هم گسست و کردار ناشایستش کار او را ساخت و شکم‌پارگی‌اش او را بر زمین زد...».
صفحات تیره تاریخ اسلام در دوران خلافت عثمان گواهی می‌دهد که وی یاران شایسته پیامبر(ص) چون عمار یاسر، ابوذر‌، عبدالله بن مسعود و ... را مورد جفا و اهانت قرار داد و پست‌های مدیریتی را بین خویشاوندانش تقسیم کرد.
در مدیریت اسلامی اصل شایستگی و کفایت به عنوان یک اصل مهم برای اداره امور جامعه مطرح و مورد تأکید قرار می‌گیرد. پیامبر اکرم (ص) فرمود: «من ولّی من امر المسلمین شیئاً، فولّی رجلاً و هو یجدُ من هُو اصلح للمسلمین به فقد خان اللّه و رسوله»يعني: کسی که چیزی از امور مسلمین را بر عهده گیرد، سپس فردی را عهده‌دار کاری کند در حالی که فرد اصلح‌تر از او را می‌یابد، به خدا و رسول او خیانت کرده است.
نیز فرموده است: «من استعمل غلاماً فی عصابة فیها من هو ارضی للّه منه فقد خان‌اللّه» يعني: کسی که جوانی را به حکومت جمعی بگمارد در حالی که فردی در بین آن جمع وجود دارد که بیش‌تر مورد رضای خداست، به خداوند خیانت کرده است.
 امام علی(ع) در طول مدت حکومت خویش ملاک عزل و نصب‌هایش را شایسته‌سالاری مبتنی بر تعهد در مقابل خداوند و دیگران قرار داد و در این باره فرمود: «یُستدلُّ علی ادبار الدول باربعٍ تضییع الاصولِ و الَّتمسُکِ بالفروع و تقدیم الاراذلِ و تاخیر الافاضل» يعني: چهار چیز دلیل سقوط دولت‌ها شمرده می‌شود: از بین بردن کارهای اصلی، توجه به امور جزیی، مقدم داشتن افراد پست و محروم ساختن انسان‌های با فضیلت آن حضرت، شخصیت مدیران را در بیان زیبایی ترسیم می‌کند و یکی از دلایل بی‌توجهی به شایسته‌سالاری را نیز به نوعی متذکر می‌گردند.
«من استعان بالضعیف ابان عن ضعفه» يعني: کسی که از افراد ضعیف کمک بخواهد، ضعف خود را آشکار کرده است.معمولاً قدرت و شخصیت افرادی که در کارهای سازمان به کار گمارده می‌شوند نمایانگر شخصیت و ویژگی‌های مسئول مافوق آنان است. بر اساس آیات و روایات طرح شده، اصل شایستگی و کفایت در انتصابات برای تحقق اهداف پنج‌گانه انتصابات یعنی "تطبیق شرایط احراز شغل، ارتقاء و پیشرفت شغلی، افزایش اثربخشی و بهره‌وری، شکوفایی استعدادها و استفاده صحیح از توانایی‌های کارکنان" باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.مدیران ارشد در عزل و نصب مدیران و کارکنان می‌بایست اصولی را به عنوان راهنما و الگوی عمل و اندیشه که به معنای قواعد و چارچوب‌هایی که بر کل فرآیند انتصابات در سازمان حاکم و ناظر باشد نصب‌العین خود قرار دهند‌. اگر چه در کهگیلویه وبویراحمد بسیاری از مدیران یا صاحب منصبان بر اساس ضوابط و بهره‌مندی از معیارها و اصول بیان شده‌ی تعهد، تخصص و اصل رقابت و توانمندی، مناصب را احراز نموده‌اند امّا متأسفانه مشاهده می‌شود بعضی برخي مدیران نيز نه تنها بر اساس احراز صلاحیت‌های شغلی‌، اخلاقی و اجتماعی منصوب شده‌اند بلکه به خاطر انتصاب و ارتباط با افراد بانفوذ‌، تامین منافع گروهی‌، جناح‌بازی و طایفه‌گرایی به مناصب و مدیریت‌های بعضاً مهمّ و حسّاس دست پیدا نموده‌اند که مدیریت‌های گاهاً کوتاه‌مدّت آن‌ها دارای آثار بسیار مخرب و زیان‌مند اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بوده و باعث نارضایتی مردم و کاهش اعتماد به آن جایگاه و پایین آمدن انگیزه رقابت در افراد توانمند برای تصدی مشاغل مدیریتی و مخصوصاً دلخوری و ناراحتی و نارضایتی نیروهای انقلابی و دلسوزان نظام اسلامی شده است.
يك مدیر باید به دور از لابی‌گری‌، بده بستان‌ها و طایفه‌گرايي از نعمت و فرصت به دست آمده برای خدمت استفاده کند چرا که غفلت از این فرصت موجب خسران در دنیای فانی و سرای باقی خواهد بود.
 همچنین توجه داشته باشد که در مقابل ناتوانی و عملکرد نامطلوب و زیان وارد شده به جامعه اسلامی و تضییع حقوق اجتماعی مردم، روزي می‌بایست در مقابل وجدان بیدار جامعه و انتظار مردم و نیز پیشگاه خداوند متعال که هم شاهد و هم قاضی است پاسخ‌گو باشند.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Lj98Q

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری