اخبار استان

اختلاف نمایندگان استان بر سر انتصاب مدیران کل

اختلاف نمایندگان استان بر سر انتصاب مدیران کل

پس از فوت مدیرکل امور عشایر استان و استعفای سرپرست آن، جدال موحد نماینده کهگیلویه و روشنفکر نماینده بویراحمد برای انتصاب مدیرکل عشایر استان بیش از پیش عیان شد...

تلاش دو نماینده استان برای انتصاب نیروی مورد نظر خود به عنوان مدیرکل وارد مرحله جدیدی شده است. اداره کل امور عشایر استان حدود یکسال است که با سرپرست اداره می شود و بحران های جدی در حوزه منابع انسانی و وضعیت نیروهایی که فله‌ای توسط مدیران قبلی بر خلاف روال قانونی وارد مجموعه شده است و همچین در حوزه اعتبارات مشکلات زیادی دارد .

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد، پس از فوت مدیرکل امور عشایر استان و استعفای سرپرست آن، جدال موحد نماینده کهگیلویه و روشنفکر نماینده بویراحمد برای انتصاب مدیرکل عشایر استان بیش از پیش عیان شد و در این بین حامیان دولت و کسانی که برای روی کار آمدن این دولت نیز تلاش کردند حمایت جدی و موثری از خود نمی‌بینند.

طبق شنیده‌ها، روشنفکر نماینده بویراحمد برای این مسئولیت چند نیروی نزدیک به خود را به پایتخت معرفی کرده است.

فضل الله آذرفر معاون برنامه ریزی جهادکشاورزی استان که سابقه مدیریت جهادکشاورزی دنا در دولت احمدی نژاد را هم در کارنامه دارد.

جمشید قایدی سرپرست اصولگرای عشایر شهرستان بویراحمد و از اقوام مدیرکل اسبق عشایر، ربانی مدیرحراست امورعشایر استان و ایزدی کارمند حراست جهادکشاورزی استان دیگر افرادی هستند که گفته می شود برای تصدی این مسئولیت مورد حمایت روشنفکر قرار گرفته و برای مصاحبه به تهران رفتند.

از سوی دیگر موحد نماینده کهگیلویه نیز نیک‌آئین سرپرست فعلی امور عشایر شهرستان لنده و اجتهادی رئیس امورعشایر کهگیلویه را برای این مسئولیت به تهران معرفی کرده است.

برخی از شنیده ها نیز حکایت از آن دارد که یکی از مدیران موفق و سابق استان که دارای تحصیلات مرتبط کشاورزی و دامپروری هست نیز از سوی استاندار به تهران معرفی شده است.

ضمنا این چندمین جدال و یا اختلاف دو نماینده اصولگرای استان بر سر انتصاب مدیران کل در چند وقت گذشته است .

در این بین آنچه مشخص و عیان هست احتمالا این مسئولیت به یکی از گزینه های نزدیک به نمایندگان خواهد رسید و حامیان دولت و کسانی که برای روی کار آمدن این دولت تلاش زیادی کردند حامی جدی ندارند.

به نظر می رسد در سال آخر دوره هشت ساله دولت، استانداران و مسئولان کشوری باید محکم‌تر پای کار و مواضع کلی دولت بمانند و از اصل تفکیک قوا صیانت کنند تا از انتصاب های انتخاباتی جلوگیری و عنان کار به دست افراد شایسته و کاردان و موافق برنامه های دولت سپرده شود.

نمایندگان مجلس کنونی عمدتا مخالف دولت هستند و نیروهای مورد حمایتشان نیز خود را وامدار نمایندگان می دانند و هیچ امیدی برای فعالیت آنها در مسیر سیاستهای دولت وجود ندارد.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Yx3s4

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 2

10 ماه قبل بی طرف

لطفا یکی از نمایندگان محترم مدیر کل دامپزشکی استان را و دیگرنماینده هم مدیر کل امور عشایر را انتخاب کنند تا مشکلات کلی استان حل شود .


10 ماه قبل محمد

وطیفه نماینده انتخاب کردن نیرو دولتیه؟ یا نظارت بر کار دولت؟


اخبار سراسری