پیام

بی‌مهری مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به مبارزان انقلابی

بی‌مهری مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به مبارزان انقلابی

سکوت و بی خبری مسئولین و صدای و سیمای استان از مرگ شهادت گونه زنده یاد سید علی رحم موسوی نژاد،این انسان مبارز و بی ادعا چیست؟

ندای کهگیلویه و بویراحمد

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای  کلانتری استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد
سلام علیکم
ضمن عرض سلام و ادب و خسته نباشید  و آرزوی توفیق برای شما در خدمت به مردم شریف استان  .  همانطوری که استحضار دارید  در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران در سال 57 نیروها و مبارزینی تا پیروزی انقلاب  مبارزه و دخالت آشکار داشتند . در هر استان و شهرستانی  تعدادی از این افراد  پیشرو و فعال و از اواخر دهه چهل و اوایل دهه پنجاه فعالیت خود را آغاز کردند . انقلاب اسلامی ایران یکی از شگفت انگیزترین پدبده های سیاسی در زمان خود بوده  است . بدون شک بزرگمردی چون امام خمینی (ره) که عمری را در راه کسب علم و اجتهاد و مبارزه و رهبری انقلاب سپری کرده بود توانستند علی رغم فعالیتهای بیگانگان و پشتیبانی نیروهای عظیم استکبار در تمام عرصه های مالی ، سیاسی ، تبلیغاتی ، نظامی رژیم شاه انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند . و این درس بزرگی به جهانیان داد و با بهره گیری از روش مبارزه ، اندیشه و ثبات قدم نمونه و الگویی ارائه داد که همگان باید از آن درس گرفته و سر مشق خود قرار دهند .
بنابراین اولین تاثیری که انقلاب در اذهان عموم مردم بر جای گذاشت  در حوزه تفکر و اندیشه بود  و باید انقلاب اسلامی را انقلاب اندیشه نامید که در اصول فکری ، آن یگانه دوران توانست پیروزی انقلاب اسلامی را بدست آورد . انتشار این نوع اندیشه و اصول فکری امام خمینی (ره) برای پیروزی حق بر باطل توسط مبارزینی انقلابی و جان بر کف و مقلدین این مرد خدا در هر استان و شهرستانی با هزاران رنج و سختی از جمله زندان، شکنجه ، و شهادت برخی از مبارزین توسط دستگاه امنیتی رژیم همراه بود .
جناب آقای استاندار محترم : و مدیران کل و فرمانداران : در استانی که هم اکنون شما ها مدیریت میکنید  و مسئولیت دارید بودند و هستند مبارزینی که برای انتشار اندیشه امام خمینی (ره)  و مبارزه با رژیم شاهنشاهی به نیت حاکمیت اسلام بر زندگی مردم و آزادی و آزادگی و رسیدن به پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه کردند و از همه چیز دنیوی خود گذشتند و خیلی از آنان شهید و جانباز دوران ستم شاهی بوده و هستند .

 جناب آقای استاندار محترم : بنا به اسناد و مدارک موجود  اولین فردی که در این استان بویژه شهرستان کهگیلویه از اواخر دهه چهل و اوایل دهه پنجاه  علم مبارزه آشکار خود را علیه رژیم شاهنشاهی با اعتقاد به اسلام و رهبری آن یگانه دوران  در این شهرستان بر افراشت  مرحوم سید علی رحم موسوی نژاد بود که در تاریخ هفتم آذرماه سال جاری در گمنامی تمام در چند قدمی صندلی و دفتر کار شما در یکی از بیمارستانهای یاسوج دعوت حق را لبیک گفت و دریغ از ....     
جناب آقای استاندار محترم : با همه گرفتاری هایی که در استان  از جمله مشکلات اقتصادی مردم و بحث ویروس کرونا  و جلسات متعددی که در این خصوص دارید  اما انتظار می رفت به پاس پاسداشت ارزشهای انقلاب اسلامی و احترام به کسانیکه دیروز مبارزه کردند تا امروز شماها با امنیت و آرامش به مردم خدمت کنید  حال که بی خیر از حیاتشان بودید لااقل با خبر از مماتشان  می شدید . از جمله آنان سید علی رحم موسوی نژاد بود که چشمانش را در راه انقلاب اسلامی  با مبارزه علیه رژیم گذشته از دست داد تا امنیت و استقلال و آزادی و شعائر اسلامی بر مملکت ایران حاکم شود . 
نماینده محترم عالی دولت تدبیر و امید :  توقع بی جایی از ناحیه خانواده تنها جانباز انقلاب نبود و نیست که شما و مسئول صدا و سیمای استان وفرماندار دهدشت و دستگاه اداری مربوطه یعنی بنیاد جانبازان  متوجه خاموش شدن  صدای انقلاب اسلامی در کهگیلویه می شدید . اما  دریغ از یک توجه کوچک و احساس مسئولیت  ،  این است ارج نهادن به ارزشهای زنده انقلاب اسلامی ؟ 

جناب آقای استاندار و مسئول صدا و سیمای استان :  چطور  گزارشات و مستندهایی در باره میراث فرهنگی و  قطع درختان منابع طبیعی و گونه های گیاهی وجانوری از صدا و سیما پخش میکنید  اما در باره تنها جانباز انقلاب که لطفعلی خنجی گوینده صدای رادیو بی بی سی  دوران  انقلاب در باره مبارزات او در استان میگوید  یک کلمه حرف نمیزنید .  آیا این است  پیروی از تاکیدات رهبر انقلاب در باره جانبازان ?

 جناب آقای استاندار محترم: جهت اطلاع حضرتعالی  تنها یک شهید و یک جانباز انقلاب  درشهرستان و استان بود شهید حجه الاسلام نورالدینی و جانباز مرحوم سید علی رحم موسوی نژاد .

زمانی که سید علی رحم موسوی نژاد در سال 56 در تجمع کارگری کارخانه سیمان بهبهان جلو رییس ساواک خوزستان  با شجاعت و شهامت تمام علیه محمد رضا شاه صحبت می کند و از امام خمینی (ره) حرف می زند خیلی از کسانیکه در استان و شهرستان دم از انقلابی بودن میزدند و میزنند  آن روز  جرات شرکت در یک جلسه شبانه مبارزین  را نداشتند  یا روزی که در دهدشت  جلو پاسگاه ژاندارمری وقت سید علی رحم موسوی نژاد رابه دستور ساواک خوزستان توسط یکی از ساواکی های شهر دهدشت ترور می کنند که از ناحیه چشم و سر زخمی می شود  هیچ کس حتی روحانیون شهامت اینکه حالی از او بپرسند را نداشتند .  و سکوت و بی خبری مسئولین و صدا و سیما ی استان از مرگ شهادت گونه این انسان مبارز و بی ادعا  چیست ؟ و آیا این است احترام به ارزشهای زنده انقلاب اسلامی با هدف ارائه و انتقال به نسل جوان امروز و نسل های آینده ?

جناب آقای استاندار محترم : در ابتدای هر جلسه رسمی از شورای اداری استان و شهرستان گرفته تا جلسات درون سازمانی هر مسئولی سخن خود را با سلام و درود بر شهیدان و جانبازان و ارزشهای اسلامی آغاز میکند . اما اینها فقط شعار است و بس . 

اگر غیر از این است به مردم گزارش واقعی و درست بدهند و بدهید ، نه گزارش  توخالی ملاقات با فلان جانباز برای ارسال آمار به مافوق  ، اگر غیر از این است حداقل مسئولین بنیاد جانبازان استان و شهرستان در هنگام فوت این سید چکار کردند حتی به تماس فرزند ارشد این مرحوم هم اهمیتی ندادند  . گفتن تسلیت به خانواده تنها جانباز انقلاب هم هزینه میخواهد ؟ 
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم 

ولی دل به پائیز نسپرده ایم

جناب آقای کلانتری : این روزها در شهرستان و استان هر جا مسئولی ضعفی یا کم کاری در حوزه مسئولیت خود دارد آن را به حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی بیماری کرونا ربط می دهد .  اگر هزینه حراست و جلوگیری از ویروس کرونا و رعایت پروتکل ها ی بهداشتی ، فراموشی و بی اهمیتی ارزشهای انقلاب اسلامی و بدنبال آن فراموش شدن مردان و انسانهایی است که بر عهدی که با خدای خود در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بستند و تا آخر ایستاده و استوار بودند ، همان بهنر که اژدهای کرونا مردم را ببلعد  اما ارزشهای زنده انقلاب اسلامی که هسته و ساحت مقدس نظام هستند  فراموش نشوند .

جناب استاندار محترم و نماینده عالی دولت تدببر و امید : دولت و نمایندگان دولت در استانها از جمله استانداران ، فرمانداران و ... یکی از ارکان و زیر مجموعه فوای حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی هستند  آیا در پاسداشت ارزشهای انقلاب و احترام به کسانیکه در صف اول مبارزه قبل از انقلاب بودند ، نمایندگان دولت در استان و شهرستانها برای انتقال ارزشهای انقلاب به نسل جوان وظیفه ای دارند ؟ اگر دارند رد پای فرماندار شما در شهرستان کهگیلویه در فوت تنها جانباز انقلاب در حوزه مسئولیتش چه بوده است ؟  

در مسجد و در کعبه به دنبال چه هستی 
اول تو ببین  قلب کسی را نشکستی  

و کلام آخر 
جناب آقای استاندار محترم : بخشی از اسناد و مدارکی که در خصوص فعالیتهای ضد رژیم گذشته مرحوم موسوی نژاد بعد از  پیروزی انقلاب بدست آمده است  دهها صفحه است که بنده برای روشن شدن افکار عموی و گلایه از مسئولین فقط به دومورد از این اسناد اشاره کردم  لذا این حرف ها شعر و قصه نیست  بلکه حقایقی است در خصوص تنها جانباز انقلاب که تا زنده بود شکر نظام جمهوری اسلامی ورد زبانش بود  و حق بزرگی به گردن همه مسئولین دارند و نگارنده فقط به عنوان یک شهروند جمهوری اسلامی بخش کوچکی ازاین حقایق را بیان کردم  شاید هشداری باشد به مسئولین که ففط با فرستادن درود و سلام در جلسات به ارزشهای انقلاب اسلامی بسنده نکنند .
منتظر  پاسخ شما استاندار محترم  هستیم


سید نعمت الله خرسندی  از  دهدشت

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/m4F6R

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 2

10 ماه قبل شجاعی

متاسفانه الان معیار ها واژگونه شده است! چرا که انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان که امام ره این همه ما را از آنها برحذر میداشت افتاده است! و الا شهیدان و جانبازان که ولی نعمت ما هستند نباید ایقد غریبانه زندگی کنند و بمیرند!


10 ماه قبل شهروند انقلابی

با سلام ، الآن فقط دارن از اسم شهدا و ایثارگران نون میخورند ، فحششو ایثارگران و شهدا میخورند، کبابشو جناب استاندارو فرماندار محترم .. اینهمه گزارش میدید، واقعا یک درصد عمل میکنید؟


اخبار سراسری