اخبار سراسری

آبروداری مدیر کهگیلویه ای در پیشانی نفت کشور

آبروداری مدیر کهگیلویه ای در پیشانی نفت کشور

طبق مدیریت و برنامه ریزی قوی و به دلیل نیاز عملیاتی برای جلوگیری از سرریز مخازن ، تلاشگران عملیات دریایی با ارزیابی کلیه ریسک های عملیاتی و تلاش بی سابقه، اقدام به پهلودهی نفتکش به اسکله های صادراتی نمودند...

با هماهنگی ها ومدیریت بحران در بخش های مختلف و تلاش کارکنان پایانه های نفتی ایران در بخش های مختلف عملیات ، HSE و پشتیبانی علیرغم اینکه همزمان با رعد و برق شدید و ورود سامانه بارشی و بارش بیش از 200 میلی متر بارش باران اما هیچ گونه خساراتی به تاسیسات ذخیره سازی و اسکله های صادراتی وارد نشد و هیچ گونه خللی در فرایندهای عملیاتی شرکت نیز به وجود نیامد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران طی گفتگویی با خبرنگاران گفت ، طبق برنامه ریزی قبلی به دلیل نیاز عملیاتی برای جلوگیری از سرریز مخازن ، تلاشگران عملیات دریایی با ارزیابی کلیه ریسک های عملیاتی و تلاش بی سابقه، اقدام به پهلودهی نفتکش به اسکله های صادراتی نمودند.

دکتر عباس اسدروز گفت: این عملیات ، در شرایط طوفان شدید و مواج بودن دریا در حالی که سرعت ورزش باد  به 30 تا  40 گره دریایی و ارتفاع موج بین 6 تا 7 فوت بود ، همراه با رعد و برق و  بارش باران شدید انجام گرفت.

مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ اظهارداشت: در این شرایط سخت و در عملیاتی دیگر ،بدلیل بارش شدید باران سقف یکی از مخازن ذخیره سازی دچار آبگرفتگی  و تجمع آب باران شد که با واکنش سریع و اقدام به موقع تیمی از کارکنان عملیات صادرات ،  HSE  و ترابری پایانه نفتی خارگ و با استفاده از تجهیزات و منابع موجود،تخلیه آب به موقع و قبل از بروز حادثه ای انجام شد.
وی تصریح کرد : در شرایط خاص فعلی و به دلیل نیاز عملیاتی به مخازن ذخیره سازی ، تعمیرات اساسی برخی از مخازن  ذخیره سازی به موقع انجام نشده است اما با همدلی ،فداکاری و اتخاذ تدابیر مناسب و ارزیابی ریسک های موجود ، تاکنون این مشکلات و محدودیت ها مانعی در انجام به موقع و دقیق فرآیندهای عملیاتی ایجاد ننموده است.

اسدروز تاکید کرد : نگاه حمایتی وزیر محترم نفت و همچنین مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران  و معاون محترم ایشان در امور تولید و  تخصیص ۱۵ درصد فوق العاده اخیر دریایی به سرمایه های انسانی شرکت پایانه های نفتی ایران قطعاً موجب دلگرمی و انگیزه بیشتر  در راستای خدمت به صنعت نفت کشور شده است که جا دارد از همه کسانی که به هر نحوی در این زمینه همکاری داشته‌اند قدردانی نمایم.

رعد و برق 4
رعد و برق 1

رعد و برق 2

رعد و برق 5
رعد و برق 3
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Kz27B

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری