اخبار سراسری

برنامه ریزی مجلس برای پاسخ متقابل به ترور «شهید فخری زاده»؛خروج از پروتکل الحاقی قوت گرفت

برنامه ریزی مجلس برای پاسخ متقابل به ترور «شهید فخری زاده»؛خروج از پروتکل الحاقی قوت گرفت

نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای خواستار احیای صنعت هسته‌ای کشورمان و جلوگیری از ادامه بازرسی‌های سازمان انرژی اتمی شدند و دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را نیز تصویب کردند.

ندای کهگیلویه و بویراحمد/نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای خواستار احیای صنعت هسته‌ای کشورمان و جلوگیری از ادامه بازرسی‌های سازمان انرژی اتمی شدند و دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را نیز تصویب کردند. علی خضریان - نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی - در جریان درخواست بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت که اگر این طرح تصویب شود خروج از پروتکل‌ الحاقی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

احمد امیرآبادی فراهانی - عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی - در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) توضیح داد: پیش از این یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تصویب شده بود که نمایندگان با حدود ۲۰۰ امضاء درخواستی را مطرح کردند که به موجب آن این طرح به صورت دو فوریتی مورد بررسی قرار گیرد این درخواست طبق ماده ۱۵۵ آیین‌نامه مطرح شده است. از ۲۴۶ نماینده حاضر این طرح با ۲۳۲ رای به تصویب رسید و نمایندگان بعد از آن شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «الله‌ اکبر» سر دادند.

برنامه‌ریزی مجلس برای پاسخ متقابل به ترور «فخری‌زاده»
محمدحسین فرهنگی،  سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به جزئیات جلسه غیر علنی نمایندگان در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اطلاع‌‎ رسانی قبلی جهت برگزاری جلسه غیر علنی، قرار بود نشست امروز با حضور وزیر اطلاعات تشکیل شود اما در آستانه آغاز جلسه غیر علنی و طی مذاکره‌ای که رئیس مجلس با وزیر اطلاعات داشت، تصمیم بر این شد تا جلسه به وسیله نمایندگان اداره شود و عملا وزیر اطلاعات در جلسه فوق حاضر نشد.

بیانیه نمایندگان مجلس؛ درخواست احیای صنعت هسته‌ای از طریق خاتمه اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی
 
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در بیانیه‌ای ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: مجلس شورای اسلامی به عنوان صدای ملت، اعلام می‌دارد که این انفعال‌های پی در پی برای ایران اسلامی ارمغانی جز حوادث بیشتر، تنش‌های عمیق‌تر و ضربات دردناک‌تر نخواهد داشت و مقتضی چنین جنایتی پاسخ فوری و پشیمان کننده‌ای است که بهترین آن‌ها احیای صنعت درخشان هسته‌ای کشورمان از طریق خاتمه اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و جلوگیری از ادامه رژیم‌های بازرسی بی سابقه سازمان انرژی اتمی است.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Sc2p4

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری