یادداشت ها

حاج آقا ؛ لنده در انتظار قول و وعده هایتان است...

حجت همتی فر؛

حاج آقا ؛ لنده در انتظار قول و وعده هایتان است...

جناب حاج آقا موحد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، کهگیلویه، لنده، چرام، بهمئی ،بهتر است بعد از گذشت چندین ماه از حضور حضرتعالی در مجلس شورای اسلامی نکاتی در خصوص شهرستان لنده خدمتتان عرض کنم...

جناب حاج آقا موحد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، کهگیلویه، لنده، چرام، بهمئی ،بهتر است بعد از گذشت چندین ماه از حضور حضرتعالی در مجلس شورای اسلامی نکاتی در خصوص شهرستان لنده خدمتتان عرض کنم :

بخش اول : تغییر مدیران و نگاه به عزت

در این مدت بیشترین وقت خود را درمجلس شورای اسلامی صرف تغییر مدیرانی کردید که شما را در انتخابات همراهی نکردند، بهتراست اینطور بگویم که‌بنگاه تغییر مدیران در شهرستان ها در این مدت به وجود آمده است، در اکثرصحبت های شما حرف از عزت هست، این عزتی که شما هرجا و هر مکانی پیش میبرید کجا و کی خواهیم دید؟و چه زمانی این شعار را خاتمه خواهید داد؟

بخش دوم : اشتغال جوانان شهرستان لنده

۱۶ سال شما نماینده مجلس بودید،هیچگونه خدمتی برای این جوانان در شهر لنده ارائه ندادید که کارنامه قابل قبولی داشته باشید، چون هیچگونه اشتغالی در این شهرستانی به وجود نیاوردید، حتی نتوانستیداین شهرستان را که در رنج بن بست بودن است را خارج کنید که باعث ایجاد اشتغال و کار در این شهرستان شود هرچند که برگشت به عزت گذشته چیزی را برای این شهرستان درست نمیکند ،در حال حاضر بعد ازچندین سال دوری از مجلس دوباره وارد مجلس شدید پس در زمینه اشتغال برای جوانان شهرستان لنده اگه برنامه ای دارید مطرح کنید و به داد این جوانان برسید ، هدف از اینک به داد این جوان ها برسید این نیست که بعضی از جوانان که حامی شما بودند را در جاهای دیگه مشغول به کار کنید نیست ،بلکه هدف از اشتغال جوانان این است که درخود شهرستان طرحی را ایجادکنید که همه جوانان از این طرح استفاده کنندکه در کنار خانواده هایشان باشند، البته در صورتی که کارهای نماینده سابق در این شهرستان انجام دادند را پیگیر بشوید باعث ایجاد اشتغال کار در این شهرستان می شود.

بخش سوم : پروژه های شهرستان لنده

آیا بهتر نیست نیم نگاهی هم به پروژه ها داشته باشید که تا کجا پیشرفت کاری داشتند یا کدام پروژه راکد شده و پیگیر این کارها و مشکلات مردم حوزه انتخابیه باشید . گاها شاید نه شما تنها بلکه از مسئولان استانی و مدیران شهرستانی بی مهری ها و بی توجهی هایی را در حق مردم لنده دیده ایم، شهرستان لنده که قدیمی ترین شهر استان کهگیلویه و بویراحمد و در ۳۵ کیلومتری شهرستان دهدشت ، شهری بن بست که هنوز هم مردم این شهرستان از بن بست بودن رنج میبرند، اما‌‌با شروع نمایندگی جناب هاشمی پور در دوره قبل که کشور از نظر تحریم اقتصادی وضعیت بدی داشت، اما از ظرفیت های خودش برای این پروژه های مهم استفاده کردند،و موفق شدند و تنها دلیل موفقیت ایشان در این خصوص آوردن بودجه برای پروژه ها بود که تمام وقت خود را صرف دیدار با وزیران و گرفتن بودجه برای شهرستان های کهگیلویه چرام، لنده ،بهمئی انجام دادند، که با کلنگ زنی پروژه هایی مثل جاده لنده به تشان ،و جاده لنده به تراب که اتصال به محور اصلی پاتاوه به دهدشت هست جان تازه ای به شهرستان لنده داده باشند و از رنج بن بستی لنده بکاهد و از بن بستی خارج شود. جناب آقای موحد اصلا میدانید دلیل اینکه در خصوص بودجه از قافله عقب ماندید و به تذکر کتبی بسنده نمودید ، زمانی که تمام بودجه هارا با رانت بازی و فشار بودجه ها به سمت برخی طرح های عمرانی خاص بردند،این بود که به فکر آوردن عزت با جابجایی مدیران بودید غافل از اینکه عزت یعنی آوردن بودجه برای طرح های نیمه کاره حوزه انتخابیه که شما از اول حضورتان در مجلس تا موقع انتخاب کمیسیون ها دنبال جایگاه خوددر کمیسیون بودید که نتوانستید به کمیسیون های تخصصی وارد شوید و چندین ماه دنبال کمیسیون قضایی بودید که تشکیل شود که جزو آن کمیسیون باشید که انجام شد، پس گلایه ای نداشته باشید .

اما بعد از اتمام دوره نمایندگی عدل هاشمی پور در مجلس هنوز جاده لنده به تشان که فاز اول این پروژه حدود ۵ کیلومتر هست در حال فعالیت هست، کار های مهمی که نماینده سابق برای شهرستان لنده انجام دادند هیچ وقت از یاد نخواند رفت. چون خدمتی برای این شهرستان انجام دادند که هیچ نماینده ای تا الان برای مردم شهرستان لنده نکرده بودند اما آن طرف دیگر پروژه جاده لنده به تراب را نگاه کنیم از زمان حضور شما این پروژه همچنان در سکوت و خاموشی به سر میبرد با توجه به اینکه چند ماه پیش در شورای اداری شهرستان لنده حضور داشتید حرف شما ادامه دادن این پروژه ها بود! کجاست؟. چرا با توجه به اینک بنیاد علوی در این راه پیش قدم شدند و برای جاده لنده به تراب ۱۸میلیارد اختصاص دادند اما ظاهرا چندین ماه است که این پروژه راکد شده است از اداره کل راه و شهرسازی استان و اداره راه و شهرسازی شهرستان لنده خواهش میکنم اگر برای جاده نقشه یا پیمانکار مشخص کرده اید و بحث معارض ها را حل کرده اید برای مردم مطرح کنید.

چرا هیچگونه پیمانکاری برروی این جاده کار نمی کند؟ چرا با وجود کمک بنیاد علوی در لنده اقدامی برای فعال کردن این پروژه مهم انجام ندادید؟ جناب حاج آقا موحد در این مدت که حضور داشتید این مشکلات را مشاهده کردید اما چرا هنوز مشکلات در خصوص این پروژه های مهم حل نشده، حدود ۱ ماه پیش در حالی که تیرک 55متری پل لنده تراب در حال نصب بود به علت سنگینی تیرک های فولادی و ناتوانی تحمل فشار بار توسط چرثقیل ها متاسفانه تیرک 55متری سقوط کرد که آسیب جدی به سازه وارد شد.

وقتی برای نصب تیرک های فولادی پل تراب به صورت مهندسی و دقیق کار نشود باید این اتفاق هم بیافتد، وقتی در امر نصب یک تیرک فولادی پل ضعیف عمل میکنند نشانه ای از بی توجهی به این پروژه هاست.

جناب حاج آقا موحد ؛ بجای تبلیغ عزّت در اداره جات به فکر جوانان، پروژه های شهرستان بخصوص جاده لنده به تراب شوید تا این شهرستان از بن بست خارج شود.

 

 

حجت همتی فر

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Nd69J

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری