اخبار سراسری

قیمت کاذب گوجه

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویراحمد

قیمت کاذب گوجه

بیش از هفتصد کامیون گوجه در مرز ایران و عراق بدلیل مخالفت عراق با ورود به کشورشان لب مرز خالی شدند

دلیل گرانی گوجه 
وقتی بیشتر از نیاز کشور همسایه گوجه بار کامیونها کنند و از آن سو کشور همسایه اعلام عدم نیاز نماید دلال و واسطه ناچار می شود چندین کامیون گوجه را در مرز خالی نموده تا نرخ کاذبی که در بازار ایجاد کرده است دچار شکست نشود و از این راه ضرر پانصد الی هفتصد کامیون با میانگین هر کامیون حداقل پنج تن،  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. 
متاسفانه با وجود هشدار های مکرر گمرگ و مرزبانی به صادر کننده ها انگار گوش کسی به این هشدار ها بدهکار نیست و همچنان بر اصرار خود برای صادرات گوجه پای فشاری می شود و معلوم نیست چه کسی باید این بی بندباری دلال هارا نظارت و این ظلم مضاعف را در حق مردم از گلوی گشادشان بیرون کشد و مجازاتی درخور نصیب آنها نماید. 
ظرف چند روز گذشته گوجه از سه هزار تومان به دوازده هزار تومان صعود کرد و همچنان این صعود ادامه دارد در صورتی که حجم وسیعی از گوجه در مرز میان بیابان خالی شده تا دوباره به بازار برگشت نشود. 
متولیان امر و ناظران باید بصورت ضربتی به این قیمت کاذب ورود کرده تا هر کس در هر جایگاهی نتواند به پیکر نحیف اقتصاد خانوار شوک وارد کند و عاقبت به پای انقلاب و نظام تمام شود و مردم نیز از این کالای خوراکی صد در صد لازم محروم گردند.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/n2MPx
نویسنده :قربانعلی موسوی شیرازی

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری