وقتی نیروهای خدماتی مدارس استان دست به دامان روشنفکر می شوند

طی نامه ی خطاب به مهدی روشنفکر ؛

جمعی از نیروهای خدماتی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد از نماینده هم استانی در کمیسیون آموزش مجلس تقاضای پیگیری وضعیت حقوق خود را دارند...

وقتی نیروهای خدماتی مدارس استان دست به دامان روشنفکر می شوند
به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد ، جمعی از نیروهای خدماتی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد از نماینده هم استانی در کمیسیون آموزش مجلس تقاضای پیگیری وضعیت حقوق خود را دارند.
در نامه خود خطاب به مهدی روشنفکر آورده اند :
در میان تمام نیروهای آموزش و پرورش قشری که مظلوم واقع شده‌اند، نیروهای خدماتی یا همان خدمتگزاران مدارس هستند.
نیروهای که تمام وقت در مدارس در حال خدمت هستند و جز حقوق ناچیزی که برایشان لحاظ میشود چیزی عایدشان نمیشود. نه خبری از اضافه کاری است و نه حق لباسی که سالها پرداخت میشد و اکنون قطع گردید.
حقوقی که در این آشفته بازار اقتصادی جواب خرج مخارج زندگی آنان را نمیدهد و در هر مدرسه ای که قدم بگذاریم شاهد گلایه و حال ناخوش این گروه زحمت کش هستیم.
تفاوت حقوق هر کارمندی در آموزش و پرورش چه معلم باشد و چه نیروی ستادی در مقایسه با یک نیروی خدماتی ۴ تا ۵ میلیون در ماه و گاها بیشتر است و این یک تبعیض آشکار در این وزارتخانه است.
قشری که پا به پای سایر کارکنان یک مدرسه از مدیر و معاونان و مشاورین گرفته تا معلمان برای سربلندی دانش آموزان این مرزبوم تلاش میکنند.
متاسفانه چنین تبعیض هایی در این سالها باعث شده است تا این قشر از جامعه بزرگ آموزش و پرورش در وضعیت سخت اقتصادی شرمنده ی خانواده های خود شوند.
از بحث تبعیض در حقوق ها فی مابین این گروه با سایر کارکنان در آموزش و پرورش که بگذریم موضوع افزایش کار و تحمیل کار چندین برابری بر خدمتگزاران در مدارس است.
در این سالها رشد جمعیت دانش آموزی چندین برابر شده است و به همان اندازه فضاهای آموزشی نیز افزایش داده شدند و اما متاسفانه تعداد خدمتگزاران همپای با استانداردها نبوده است.
چیزی که به عینه مشاهده میشود ۹۵ درصد مدارس با جمعیت بالا به صورت دو شیفت اداره میشوند و یک خدمتگزار کار دو مدرسه با جمعیتی ۳۰۰-۴۰۰ نفری را بدوش میکشد و هیچ حقوق و مزایایی اضافه ای برایش لحاظ نمیشود و حق هیچ گونه اعتراضی هم ندارد، چرا! چون بلحاظ سازمانی پایین ترین رده ی شغلی را دارد و باید بله قربان گو باشد.
با این تفاسیر اوج بی انصافی است کسانی که به لحاظ ساعتی چندین برابر دیگر کارکنان در محل کار حضور دارند و بیشترین زحمت ها را متحمل میشوند کمترین حقوق را دریافت کنند. آیا این چیزی جز ظلم به این گروه از جامعه ی آموزش و پرورش است؟!
ما نیروهای خدماتی در استان کهگیلویه بویر احمد از آنجا که پیگیریهای جناب آقای دکتر روشنفکر در ماجرای آموزشیاران نهضت را رصد میکردیم و تاثیر این پیگیری ها را دیدیم و خدا را شکر تلاش ها و رایزنی های ایشان و همکارانشان در کمیسیون آموزش در دفاع از آموزشیاران نهضت مثمر ثمر واقع گردید، امیدوارانه برآن شدیم اینبار درد دلمان را از طریق این رسانه به اطلاع ایشان برسانیم و انتظار داریم موضوعات عنوان شده ( افزایش حقوق ها، لحاظ شدن مدارک دانشگاهی و تبدیل وضعیت نیروی های خدماتی و مسئله حق لباس و اضافه کاری) خدمتگزاران مدارس در دستور کار ایشان از طریق کمیسیون آموزش مجلس قرار گیرد و شاهد پایان این ظلم بر نیروهای خدماتی باشیم.

دعا گویی تمامی مسئولین صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم 
جمعی از خدمتگزاران مدارس استان کهگیلویه و بویر احمد


لینک کوتاه: n-kb.ir/Rb89P

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد