کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

بر اساس کدام منطق این مرکز درمانی قتلگاه و مزین بودن به نام امام راحل را جایز نمی دانید؟

جوابیه بیمارستان امام خمینی دهدشت؛

 بر اساس کدام منطق این مرکز درمانی قتلگاه و مزین بودن به نام امام راحل را جایز نمی دانید؟

بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بزرگترین و تنها بیمارستان شهرستان کهگیلویه می باشد که خدمات درمانی گسترده‌ای را به این شهرستان و به شهرستان‌های چرام، لنده و بخش‌های دیشموک و چاروسا در رشته‌های مختلف پزشکی ارائه می نماید و قطعاً مردم کهگیلویه...

ندای کهگیلویه وبویراحمد: مطلبی با عنوان «قتلگاهی به نام بیمارستان امام خمینی «ره»/کاش دهدشت بیمارستان نداشت» در یکی از پایگاههای خبری استان منتشر شد که روابط عمومی بیمارستان امام خمینی دهدشت در جوابیه ای به این یادداشت واکنش نشان داد که مشروح مطلب فوق به شرح ذیل می باشد : 

 سلام علیکم

 امام رضا علیه السلام: هرکس سپاسگزار بندگان نیکوکار نباشد خدای متعال را هم سپاس نگفته است.

 در پی یادداشت ارسالی مورخه جمعه ۱۸ مهر ۹۹ این پایگاه به نویسندگی آرش تقوی مبنی بر "قتلگاهی به نام بیمارستان امام خمینی(ره)، کاش دهدشت بیمارستان نداشت" روابط عمومی این مرکز جوابیه ای را به شرح زیر اعلام می دارد:

 بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بزرگترین و تنها بیمارستان شهرستان کهگیلویه می باشد که خدمات درمانی گسترده‌ای را به این شهرستان و به شهرستان‌های چرام، لنده و بخش‌های دیشموک و چاروسا در رشته‌های مختلف پزشکی ارائه می نماید و قطعاً مردم کهگیلویه و شهرستان‌های چرام، لنده و بخش‌های دیشموک و قلعه ریسی در خاطر و یاد آنها خدمات ماندگار و تحسین‌برانگیز کادر پزشکی و درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) ماندگار و مانا است.

 به کاربردن سلایق شخصی و ادبیات سخیف از جمله قتلگاه خواندن یک مرکز درمانی که شاکله اصلی آن را متخصصین و کادر درمانی مجرب تشکیل داده است در شأن و جایگاه این مرکز درمانی نمی باشد!

 در این شرایط سخت و بحرانی بیماری کرونا، هجمه ها و الفاظ نامناسب به کار برده شده در این یادداشت در حمله به کادر درمان آیا منصفانه و عقلانی می باشد؟

 گناه کادر پزشکی و درمانی این مرکز که سه شهرستان و دو بخش و جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفری را پوشش دادند و مورد بی مهری و حمله های غیره منصفانه می شوند چیست؟

 حال محضر همه مردم شریف کهگیلویه می رسانیم که بیمار نامبرده در ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد به اورژانس سرپایی بیمارستان امام خمینی(ره) مراجعه نموده که پس از ویزیت توسط پزشک کشیک، دستور انجام نوار قلب داده می‌شود و بعد از گرفتن نوار قلب مجدداً پزشک کشیک اورژانس سرپایی معاینه و ارجاع به بخش بستری اورژانس می نماید که بیمار از مراجعه به بخش بستری امتناع و از بیمارستان خارج میشود.

 لازم به ذکر است در بخش بستری اورژانس متخصص طب اورژانس وپرسنل توانمند در تریاژ این بخش صورت شبانه‌روزی مستقر و سطح بندی بیماران و ارجاع آن به متخصصین امر و بستری در بخش های مرتبط داده می‌شود و در صورت نیاز مشاوره های لازم با متخصصین مختلف انجام میگیرد.

 ضمناً متخصصین اکثر رشته های پزشکی در بیمارستان امام خمینی(ره) به صورت آنکال وجود دارد و در صورت نیاز به صورت اورژانسی بر بالین بیمار حضور به عمل می‌رساند.

حال بیماری که در متن یادداشت ارسالی اذعان به شرایط نامساعد خود نموده و سابقه بیماری قلبی را داشته چرا به بخش بستری و متخصص طب  اورژانس و تریاژ و در صورت نیاز متخصص قلب و عروق مراجعه ننموده؟ ارجاع این بیمار به شهرستان های همجوار با این شرایط جسمی با تجویز و دستور کدام پزشک و کادر درمانی بوده؟

 نگاه غضب آلود پرستار به این بیمار نشات گرفته از کدام خصومت و دشمنی میباشد؟

 بر اساس کدام ادله نظارت بر سیستم بهداشتی و درمانی وجود ندارد؟

 بر اساس کدام منطق این مرکز درمانی قتلگاه و مزین بودن به نام امام راحل را جایز نمی دانید؟

 نشر چنین مطالبی تشویش اذهان عمومی بوده و هتک حیثیت اقدامی است که سبب تحقیر و پایین آوردن ارزش و اعتبار در میان جامعه و ایراد ضربه به آبرو و حیثیت افرادآن مجموعه می شود.

 لذا این پایگاه خبری و نگارنده این یادداشت ارسالی، باید مستندات قانونی خود را مبنی بر قتلگاه بودن این مرکز درمانی و نامناسب بودن نام این بیمارستان طبق نظر نگارنده متن ارسالی و محروم بودن مردم یک شهرستان از بیمارستان( کاش دهدشت بیمارستان نداشت) را جهت روشن شدن تنویر افکار عمومی مطرح نماید و در صورت عدم ارسال مستندات قانونی این مرکز درمانی جهت احقاق حق و نادیده گرفتن خدمات ارائه شده و توهین و افترا به مجموعه کارکنان این مرکز از راه‌های قانونی احقاق حق می نماید.

 در پایان اعلام می داریم مجموعه مدیریت، پزشکان، کادر درمان و پشتیبانی بیمارستان امام خمینی(ره) علیرغم تمام مشکلات و کمبودها، با تمام توان و اراده استوار خدمت به مردم شهرستان های کهگیلویه، چرام، لنده و بخشهای مختلف را باعث فخر و مباهات خود می‌دانند و در این پیکار نابرابر با ویروس کرونا مبارزه خواهند کرد.

جانا بیا که خدمت به خلق خدا کنیم

 از مال و جان گذشته و ارنا فدا کنیم

 آن را که داده به امانت به دست ما

 باید به حق امانت ادا کنیم

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/z2R6E

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 3

یک سال قبل سید محمد فاطمی نیا

با اهداء سلام .اگر مایلید من دو مورد که یکی منجر به فوت بیمار شده ودیگری هم اگر لطف خدا نبود مادر و نوزادش هر دو می مردند برایتان شرح دهم که مقصر فوتِ بیمار فوت شده به نام مرحومه بانو : # خانم درستان_ آقای دکتر گرامی پزشک وقت اورژانس بوده، و دومی که به لطف خدا ( مادر و نوزاد) از مرگ حتمی نجات یافتند؛ بر اثر کینه توزی و بی تعهدی خانم دکتر بخشایی و خانم شکری مسئولین بی تعهد وقتِ بخش زایمان بوده است.من عمراََ این موضوع را فراموش نمیکنم که این دو نفر با لجاجت و با عدم تعهد به شرافتِ حرفه پزشکی با جان یک مادر و نوزادش بازی کردند،ما هر دو خانواده به علت ماجرا جو نبودن و مناعتِ ذات از این موضوعات گذشتیم ولی خاطیان که مرتکب قتل و اقدام به قتل شدند نمیدانم آیا حتی وجدانشان بیدار شده یا نه؟ ما به خدا واگذار کردیم.با دشمنی که قصد جانت را دارد تکلیفت مشخص است ولی با دوستی که بناست ناجی جانت باشد و در واقع قصد کشتن تو را دارد چه باید کرد؟ خدایا به همه مسئولان تعهد و شرافت شغلی عنایت بفرما.اگر دانشگاه علوم پزشکی استان و یا هر مسئولی، مستنداتِ این دو مورد را بخواهد برای اصلاح امور من حاضر به ارائه آن هستم.البته اینها مواردیست که رخ داده و بنده هیچ وقت به خود جسارتِ اسائهِ ادب و کم سپاسی به کادر متعهد، زحمتکش وبا شرافتِ بیمارستان دهدشت را نمیدهم و غرض از نشر این موضوع هم فقط اصلاح امور است.از خدای قادرِ متعال سلامتی،شادی و موفقیت بیش از پیش پرسنل دوست داشتنیِ بیمارستانِ شهرِ خودم را خواهانم. سید محمد فاطمی نیا دهدشت.


یک سال قبل احمد

واقعا صدرحمت به شیر حلالی که خورد حلال زاده هست گفت بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت قتلگاه هست کاملا درست گفت مگه اورژانس شما نبود که سه سال پیش اعزام شد برای یک بیمار که مشکل قلبی داشت و وقتی که رسیدن بدون اینکه اورا تریاژ کنند گفتن فوت شده و وقتی که خانواده بیمار با وسیله ی شخصی خودشون اون رابه بیمارستان آوردن تا دوهفته تو بیمارستان زنده بود ومتاسفانه بر اثر بی عرضگی کادر اورژانس شما بود که فوت کرد باچه رویی داری ازخودتون دفاع میکنی جناب تقوی


یک سال قبل بیمار

به نظر بنده ، عنوان قتلگاه کم ترین تعریف برای آن بیمارستان است .


اخبار سراسری