کهگیلویه-چرام-لنده-بهمئی

خبرنگار باید خطرنگار باشد/مسئولین انتقاد پذیر باشند

برگزاری آیین تجلیل از فعالان رسانه ای حوزه سلامت؛

خبرنگار باید خطرنگار باشد/مسئولین انتقاد پذیر باشند

آیین تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه سلامت امروز از سوی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با حضور مسئولان شبکه بهداشت و درمان ،امام جمعه شهرستان، فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات بیمارستان امام خمینی دهدشت برگزار شد

ندای کهگیلویه وبویراحمد: آیین تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه سلامت امروز از سوی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با حضور مسئولان شبکه بهداشت و درمان امام جمعه شهرستان،فرماندار،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات بیمارستان امام خمینی دهدشت برگزار شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه ضمن قدردانی از همراهی خبرنگاران با مجموعه بهداشت به خاطر آگاهی بخشی در روزهای کرونایی گفت: در حوزه بهداشت و درمان باید نگاه ،نقد وتمجیدتخصصی باشد چرا که وزارت بهداشت ساختار های تعریف شده و مشخصی دارد و این نگاه باید بر اساس شناخت وزارت بهداشت باشد.

محمد طاهر طیب زادگان عنوان کرد: از مشکلات حوزه درمان شهرستان آگاهی داریم و بسیاری از دغدغه های مردم از عدم شناخت واحدهای مختلف درمان است و بسیاری از کارهایی که فراقانونی و فراتر از مسئولیت ماست برای مردم انجام می شود لذا باید ار استانداردهای نظام سلامت آگاهی داشته باشیم‌.

وی با اشاره به اینکه اولویت بندی مشکلات شهرستان با محرومیت خاص ضروری است گفت :ورود کرونا تمام اولویت بندی های شبکه بهداشت و درمان را بهم زد و بحران کرونا فراتر از تصور،تمام جنبه های اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی را در بر گرفته است.

وی تصریح کرد: رسانه ها پابه پای مردم و در کنار نظام سلامت پای کار بودند و تمامی اخبار سلامت را با جزئیات و بدوراز حاشیه پوشش دادند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان افزود: نیاز به مسئولیت پذیری همگانی در مقابل شهروندان و جامعه داریم و باید تمرکز،تذکر و رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های مقابله با کرونا را به عنوان ضرورتی جهت زندگی با این بیماری بپذیریم.

وی در آخر با یادآوری محرومیت منطقه گفت :تا زمانی که نگرش مدیریتی مردم نسبت به مدیریت عوض نشود نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

امام جمعه شهرستان کهگیلویه ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت:کرونا به ما یاد آوری کرد هر وقت همگرا و هم افزا بودیم موفق شدیم.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران چشم های بیدار جامعه هستند ابراز داشت:روایت گری آنها به بالندگی، رشد و سواد جامعه کمک می کند.

وی خبرنگاران را علت ماندگاری اخلاق و اگاهی دانست و گفت: خبرنگاری یک هنر است که در دنیا تبدیل به یک علم شده است که اگر خبرنگاران سواد رسانه‌ای کامل و اکملی نداشته باشند از سایر رسانه ها عقب می‌افتند.

حجت الاسلام وحدانی از مجاهدت‌های کادر درمانی قدردانی کرد و گفت :همه ما موظفیم به جامعه کادر درمان کمک کنیم چرا که می‌دانند در دل خطر هستند ولی از جان شان مایه می گذارند.

فرماندار کهگیلویه نیز با اشاره به اینکه خبرنگاران بی مزد و منت قلم فرسایی می کنند گفت:از آگاهی بخشی حوزه رسانه در قبال بیماری ناشناخته ،و همدلی آنها در بحث سلامت قدردانی می کنم.

 

وی گفت :کرونا فرهنگ تامل آگاهی و آموزش را در پی داشت که یک مزیت است.

علیرضا اتابک ادامه داد: از سایر دستگاه های اداری انتظار و مطالبه تجلیل از خبرنگاران را داریم.

در ادامه دکتر شرافت اولین متخصص این شهرستان گفت:

رسانه صوتی،تصویری ونوشتاری ، چشم و گوش جامعه است.

 وی گفت:باید نقد پذیر باشیم ودر حوزه سلامت بدون اشکال نیستیم ولی در تمام مشکلات باید باهم و درکنار هم فرهنگ سازی کنیم و مردم را نسبت به وضعیت موجود آگاه و توقعات را با توجه به شرایط پایین بیاوریم .

وی با تاکید به اینکه خبرنگار باید خطرنگار باشد گفت:دیگران را نیز همراه کادر درمان کنید.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Hy42M
نویسنده :ح تابش نژاد

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری