یادداشت ها

نخستین شهر استان ، محروم از توجه

حجت همتی فر؛

نخستین شهر استان ، محروم از توجه

قدیمی ترین شهر استان کهگیلویه و بویراحمد متاسفانه یکی از خطرناکترین ،کم عرض ترین و پر پیچ ترین جاده های درون استانی را دارد.

ندای کهگیلویه وبویراحمد: قدیمی ترین شهر استان کهگیلویه و بویراحمد متاسفانه یکی از خطرناکترین ،کم عرض ترین و پر پیچ ترین جاده های درون استانی را دارد.

این جاده 35 کیلومتری که از سوق عبور و به دهدشت متصل می شود یکی از جاده های غیر استاندار و حادثه خیز جنوب میباشد.
سالیان نه چندان دور پلی در این جاده کم عرض نصب که آسانترین طعمه زمستانی سیلاب های رود مارون بود که با هر بارندگی شدید ، تخریب پل بخشی از خسارت های طغیان رودخانه بوده است .
لنده به تراب گلوگاه اصلی محور پاتاوه است که در برقراری ارتباط شهرستان ها می تواند موثر و شهرستان همیشه بن بست لنده را از این قائده خارج کند .
انتظار می رود اداره کل راه و شهرسازی و مراجع ذیصلاح به یاری بنیاد علوی آمده و از تمام منابع خود نسبت به تکمیل این پل همت به خرج دهند تا آرزوی دیرینه مردمان این خطه را به حقیقت پیوند دهند .
پل تراب علاوه بر اتصال جاده ارتباطی لنده به محور ملی پاتاوه ، دهدشت این شهرستان را نیز در آینده از سمت بهمئی به محور حیاتی تشان ، لیکک نیز وصل خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار ندای کهگیلویه و بویراحمد مدت زمانیست که دود بلدوزرها بر فراز این کوه ها که برای شکافت و باز کردن مسیر فعالیت میکردند به چشم نمیخورد و به علت نامعلومی این پروژه تعطیل شده است .
راه یکی از مهمترین و اساسی ترین ارکان در توسعه جوامع می باشد که با در نظر گرفتن این مسئله میتواند کمک به سزایی در رفع محرومیت داشته باشد .
پل ۹۱ متری تراب شامل سه دهانه به طول ۵۵ متر و دو دهنه ۱۸ متری در چند کیلومتری و ورودی شهر لنده قرار دارد.
شهرستان لنده که پایگاه سیاسی سالیان اخیر نماینده کهگیلویه بوده متاسفانه به دور از نگاه ویژه و یا محرومیت زدایی با چاشنی وعده های هزار روزه هر روز پیر و پیرتر می شود و با نگاه اصولی مسئولین و نماینده کهنه کار کهگیلویه بزرگ که به نوعی از سرمایه ارزشمند تجربه و انرژی بهره مند است میتوان برای ترمیم کهنه آثار شهر اولین ها اقداماتی مثبت انجام دهند .


نویسنده حجت همتی فر

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Jm89D

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری