سیاست

سفر معاون وزیر ؛ شوی تبلیغاتی یا فشار علیه انتخاب شهردار دهدشت ؟!!

در پی سفر معاون وزیر کشور ؛

سفر معاون وزیر ؛ شوی تبلیغاتی یا فشار علیه انتخاب شهردار دهدشت ؟!!

روند انتخاب شهردار دهدشت با برخی بازی های سیاسی گره خورده است در حالی که طیف نماینده حال حاضر کهگیلویه در رسیدن گزینه مورد نظرشان به عنوان شهردار ناکام ماندند ، بیشترین تلاش ها برای رد صلاحیت داورپناه به کار گرفته شده است ...

پس از گذشت دو ماه از انتخاب سید جلال داورپناه به عنوان شهردار دهدشت اما متاسفانه خبری از تایید حکم شهردار توسط استانداری و وزارت کشور نیست.
خبرها از فشار شدید مخالفان برای رد صلاحیت داورپناه و تعلل وزارت کشور و استانداری در تایید صلاحیت شهردار دهدشت بر ابهام این که چه کسی پشت پرده و ماجرای وی قرار دارد افزوده است.
شهرداری دهدشت همواره سمتی جنجال‌ برانگیز در شهرستان بوده چرا که تاثیر اجتماعی و حتی سیاسی شهردار میتواند نقش به سزایی در تغییر و یا بر هم زدن معادلات داشته باشد و به همین خاطر شهرداری دهدشت همچنان شهر بدون شهردار است.
امروز حضور جمالی نژاد معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور شائبه پشت پرده بودن بعضی از سیاسیون این شهرستان را تقویت کرد.
روند انتخاب شهردار دهدشت با برخی بازی های سیاسی گره خورده است در حالی که طیف نماینده حال حاضر کهگیلویه در رسیدن گزینه مورد نظرشان به عنوان شهردار ناکام ماندند ، بیشترین تلاش ها برای رد صلاحیت داورپناه به کار گرفته شده است .
عدم انتخاب گزینه مورد نظر نماینده کهگیلویه به عنوان شهردار ، عرصه را به ایشان و حلقه ی نزدیک به خود چنان تنگ کرده است که فشارها به استانداری و مسئولین مرتبط با تایید صلاحیت شهردار را مضاعف کرده است .
اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که عزل شهردار به چه قیمتی برای این مردم تمام می شود و آیا نماینده کهگیلویه نمیتواند به جای این جنب و جوش ها تمرکز خود را روی آبادانی این شهر بگذارد؟ 
با همه این وجود فشار وارده برای عزل داورپناه خود نقطه ضعف بزرگی بر کارنامه سیاستمداران در قبال کهگیلویه می باشد چرا که خود دم از پارامترهای قانونی و قانونگذاری می زنند.
سیدجلال داورپناه که به عنوان دهیار افتخاری عملکرد نسبتا خوبی در کارنامه خود به جا گذاشت در راستای انتخابش از طرف اعضای شورا با ارائه برنامه های لازم به شهرداری و اعلام در رسانه ها می تواند کمک شایانی به شهرستان حوزه شهری دهدشت داشته باشد و در هر حال با رد صلاحیت داورپناه و با توجه به فشارهای پشت پرده مطمعنا روزهای سختی را برای شهردار احتمالی باید در نظر داشت .

مردم قطعاً مطالبه گر برنامه ها و متدهای شهردار خواهند بود و متاسفانه سالیان سال است که این شهر با عدم مدیریت درست نتوانسته است انتظارات لازم را برآورده سازد .

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Se86R

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0