سیاست

احضار اصلاحطلب مطرح هم استانی به اتهام اهانت به رهبری

فوری ؛

احضار اصلاحطلب مطرح هم استانی به اتهام اهانت به رهبری

علیرضا کفایی به دلیل انتشار مقالات و مطالب انتقادی در فضای مجازی به ویژه صفحات شخصی‌ با نسبت به مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای ۲۹شهریور در دادگستری گچساران محکامه می شود.

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد علیرضا کفایی به دلیل انتشار مقالات و مطالب انتقادی در فضای مجازی به ویژه صفحات شخصی‌ با نسبت به مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای ۲۹شهریور در دادگستری گچساران محکامه می شود.

یادآور می‌شود؛قبلا علیرضا کفایی، معلم بازنشسته و رئیس انجمن اسلامی معلمان شهرستان گچساران با شکایت دفتر امور حقوقی و قوانین شورای نگهبان و توسط دادگاه کیفری یاسوج به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.
گفتنی است؛ شکایت شورای نگهبان به دلیل انتشار مطالبی در صفحات شخصی وی صورت گرفته بود.
بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه دوم دادگاه کیفری یک شهر یاسوج، علیرضا کفایی با شکایت دفتر امور حقوقی و قوانین شورای نگهبان، از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به استناد ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است.
دادگاه مذکور؛ در دادنامه صادره مصداق بارز این اتهام را مطالب منتشر شده توسط کفایی و نسبت دادن واژه های غیر مستند و شخصی به شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری، عنوان کرده است.
لازم به ذکر است که علیرضا کفایی رئیس انجمن اسلامی معلمان گچساران، عضو انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد و دبیر شورای اصلاح‌طلبان شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/j3PTn

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0