ظرفیت تخت های بیمارستانی استان در حال پر شدن هستند/اصراری بر دایرشدن کلاس های درس در مناطق قرمز نیست

استاندار کهگیلویه وبویراحمد؛

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به وضعیت خطرناکی که استان در آن قرار گرفته و آغاز سال تحصیلی جدید، اصراری بر دایر شدن کلاس های درس در مناطق و شهرهای قرمز وجود ندارد.

ظرفیت تخت های بیمارستانی استان در حال پر شدن هستند/اصراری بر دایرشدن کلاس های درس در مناطق قرمز نیست

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به وضعیت خطرناکی که استان در آن قرار گرفته و آغاز سال تحصیلی جدید، اصراری بر دایر شدن کلاس های درس در مناطق و شهرهای قرمز وجود ندارد.

حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: آمادگی ها و تدابیر لازم از سوی آموزش و پرورش استان برای برگزاری کلاس های درس سال تحصیلی جدید اندیشیده شده است.

وی افزود: اولویت مسئولان و مردم باید قطع زنجیره انتقال کرونا در استان باشد و برگزاری هر گونه همایش، نمایش، تجمع و دورهمی در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: می طلبد واقعیت ها در زمینه بیماری ویروس کرونا به مردم گفته شود و بدانند هم اینک استان در وضعیت خطر قرار گرفته است.

کلانتری گفت: میزان مراجعان سرپایی، بستری ها، بیماران بستری کرونایی در آی سی یو ظرف ۲ هفته اخیر افزایش چشمگیری یافته است که به وضعیت خطر ورود کرده ایم.

وی افزود: ظرفیت های تخت های بیمارستانی استان در حال پر شدن است و نباید اجازه دهیم که کادر درمان خسته شوند و دست از خدمت به مردم بردارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توان عبور از این گردنه خطرناک را نخواهیم داشت و اگر روند مراسمات و دورهمی ها به همین شیوه ادامه داشته باشد آمار مرگ‌ومیر بسیار افزایش می یابد.

کلانتری افزود: ترکیب آنفولانزا و کرونا نامیمون است که باید همه در رعایت اصول بهداشتی بکوشند تا پیش از پاییز بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

پرویز یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آمار مبتلایان به کرونا به چهار هزار و ۹۰۰ نفر در استان رسیده و تعداد بیماران بستری استان ۲۱۲ نفر که ۹۴ بیمار قطعی کرونا و ۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و سه نفر زیر دستگاه تحت درمان هستند.

وی افزود: تعداد بهبود یافتگان سه هزار و ۸۵۰ نفر بوده و ۷۱ نفر مجموع فوتی ها بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: شیوع بیماری کرونا در استان افزایش پیدا کرده اما میزان مرگ و میرهای ناشی از آن کاهش داشته است.

یزدان‌پناه با اشاره به آسیب پذیر بودن سالمندان، گفت: باید خانه های سالمند در بویراحمد بیش از پیش مورد بازرسی، نظارت متولیان بهداشت قرار گیرد تا جان سالمندان به خطر نیفتد.

وی افزود: به‌زودی تعداد ۱۴ تخت ای سی یو به تخت‌های بیمارستان شهید جلیل یاسوج در راستای خدمت‌دهی بهتر به بیماران کرونایی افزوده خواهد شد./باشگاه خبرنگارانلینک کوتاه: n-kb.ir/Ef9x5

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد