سیاست

مرگ چهار هم استانی بر اثر کرونا

مرگ چهار هم استانی بر اثر کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید۱۹ استان به ۶۶ نفر خبر داد و گفت: سه بیمار در یاسوج و یک بیمار در بهبهان که مقیم دهدشت بود، به علت داشتن بیماری زمینه‌ای و ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید۱۹ استان به ۶۶ نفر خبر داد و گفت: سه بیمار در یاسوج و یک بیمار در بهبهان که مقیم دهدشت بود، به علت داشتن بیماری زمینه‌ای و ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۱۷۰  بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۱ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی اظهار داشت: امروز نیز جواب ۱۶۳ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد در بویراحمد (۷۰ درصد) و بقیه موارد در بهمئی، دنا، کهگیلویه و چرام بود.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۳۲۰۴ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: افزایش شمار مبتلایان به کرونای استان نتیجه کم توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا است که علاوه بر به خطر انداختن سلامت فرد، سلامت سایر اطرافیان را نیز به خطر انداخته است.

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد: لزوم استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در تجمعات، عدم سفر به شهر‌ها و استان‌های مجاور و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات و اصناف کمک به کنترل بیماری و کاهش مرگ و میر در استان می‌شود.

دکتر یزدان پناه اذعان داشت:امیدواریم با عنایات حضرت حق و همدلی و همراهی مسئولین و مردم شریف استان از این روز‌های سخت با کمترین آسیب و تلفات جانی عبور کنیم.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/De85K

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0