سیاست

انتخاب شهردار دهدشت و شکستی دیگر برای نماینده کهگیلویه

انتخاب شهردار دهدشت و شکستی دیگر برای نماینده کهگیلویه

عدم موفقیت موحد در انتخاب شهردار دهدشت که یکی از پایگاههای مهم و تاثیر گذار سیاسی شهرستان است و به نوعی در اوج قدرت سیاسی این نماینده بود ، شکستی مجدد قلمداد می شود ...

با انتخاب سید جلال داورپناه به عنوان شهردار جدید دهدشت که ازیاران و حامیان سرسخت مهندس عدل هاشمی پور نماینده سابق کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی اجرای تئوری فتح سنگر به سنگر در دهدشت عملیاتی شد.
به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد ،انتخاب شهردار دهدشت از ابتدای شروع به کار شورای شهر این دوره با طعم سیاسی در زمان استانداری خادمی و با پیگیری های مداوم محمود منطقیان جهت کمک به اسفندیار برخه برای سکانداری شهرداری دهدشت به نتیجه رسید و نهایتا اسفندیار برخه که همیشه از گزینه های روی میز منطقیان برای شهرداری و سایر ادارات بود شهردار دهدشت شد.
محمود منطقیان از چهره های شاخص و تاثیر گذار کهگیلویه در نشستی که با اصلاح طلبان داشت بیان کرد :پیروزی ما در انتخابات شورای شهر دهدشت و چرام و انتخاب شهرداران دهدشت(برخه) و چرام(نوری زاده)نشان از پایگاه رای ما در این مناطق است.
در انتخابات مجلس دهم عدل هاشمی پور با حمایت بخش زیادی از اصلاح طلبان به مجلس راه یافت اما در ادامه راه دو شهردار دهدشت و چرام با وی دچار اختلاف شدند بطوریکه در انتخابات مجلس یازدهم در رقابت موحد و عدل هاشمی ،اسفندیار برخه و علی نوری زاده که با حمایت اصلاح طلبان شهردار شده بودن به طرف سید محمد موحد غش کردن و از وی حمایت کردن که تا این جای کار موحد با فتح سنگر به سنگر توانست سبد رای خوبی جمع کند .
اما این پایان کار نبود و برخه با شورای شهردهدشت به مشکل خورد البته وی با پیروزی موحد نیم نگاهی به پست های مدیریتی کهگیلویه داشت و نهایتا قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان شد.
عملکرد برخه و نوری زاده در شهرداری دهدشت و چرام به مذاق طیف و جریان سیاسی منطقیان خوش نبود و نگرانی های عمیقی بین آنها ایجاد شد.
هنوز چندماهی از شروع به کار مجلس یازدهم نگذشته بود که خبر رسید سردار هاشمی پور به عنوان رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر انتخاب شد تا طرفداران وی دلگرم شوند و خود را برای انتخابات مجلس آینده آماده کنند که قطعا هاشمی پور می تواند از ظرفیت هلدینگ های سازمان اقتصادی کوثر به توسعه کهگیلویه بزرگ کمک کند و نقش آفرینی خود را در منطقه داشته باشد و از آن سو با بکارگیری تحصیلکردگان حامی خود در بنگاه بزرگ اقتصادی کوثر طرفداران خود را ساماندهی کند.
سنگر سازمان اقتصادی کوثر بازگشت خوبی برای عدل هاشمی پور و حامیان وی است.
اما انتخاب شهردار جدید دهدشت در چند روز گذشته حاشیه های زیادی داشت و گمانه زنی های زیادی در مورد افراد مطرح بود تا نهایتا در رقابت بین دکتر ایرج کاظمی جو رئیس موفق فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و از آن سو جلال داورپناه از فعالان عمرانی و اقتصادی ،این داورپناه دهیار افتخاری روستای کلایه که از حامیان سرسخت عدل هاشمی پور در انتخابات مجلس که با وعده ناهار 10هزارنفری و کشیدن سفره غذا در چمن مصنوعی که حاشیه های فراوانی درست کرد با رای شورای شهردار و در یک رقابت نزدیک شهردار دهدشت شد تا سنگر دیگری در دهدشت توسط حامیان عدل هاشمی پور فتح شود.
جلال داورپناه پای در جای عدل هاشمی پوری گذاشت که قبلا شهردار دهدشت بوده است.
با انتخاب عدل هاشمی پور در سازمان اقتصادی کوثر و جلال داورپناه در شهرداری دهدشت فتح سنگر به سنگر شروع شده است.
عدم موفقیت موحد در انتخاب شهردار دهدشت که یکی از پایگاههای مهم و تاثیر گذار سیاسی شهرستان است و به نوعی در اوج قدرت سیاسی این نماینده بود ، شکستی مجدد پس از عدم انتخاب و ورودش به کمیسیونهای مهم مجلس و یا ناتوانی در حمایت از غلامرضا تاجگردون دیگر نماینده استان قلمداد کرد .
پی نوشت:
تئوری (فتح سنگر به سنگر) در تاریخ 19آذر 77پس از دوم خرداد توسط تئوریسین اصلاحات سعید حجاریان مطرح شد که منجر به پیروزی در شورای شهر و مجلس ششم شد.و از آن به بعد در ادبیات سیاسی و رقابت های انتخاباتی کشور به کار برده شد.
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/k5HKz

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0