ورزشی

صعود باشگاه کوهنوردان یاران کوهستان (دهدشت)به قلل مرتفع استان همدان

صعود باشگاه کوهنوردان یاران کوهستان (دهدشت)به قلل مرتفع استان همدان

۲۳نفر از کوهنوردان دهدشتی(باشگاه یاران کوهستان) به قله ۳۵۸۰ متری یخچال در استان همدان صعود کردند.

ندای کهگیلویه و بویراحمد/باشگاه کوهنوردی یاران  کوهستان در اجرای تقدیم ورزشی تابستانی خود  در روز ۱ و ۲ مراد ماه به بام یخچال همدان با ارتفاع  3580 صعود کرد.

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد؛ این تیم روز چهارشنبه  ساعت یک بامداد حرکت خود را از شهر دهدشت به مقصد همدان آغاز نمودند

 پس از عبور از شهرهای بهبهان، رامهرمز، اهواز، شوش، اندیمشک، خرم آباد، بروجرد، ملایر، سامن به شهر همدان ودر منطقه ای بنام دره  مراد بیگ مستقر شدند و  پس ازآماده نمودن  گروه  راس ساعت 4:30صبح حرکت خود را به سمت قله اغاز نمودند.


صعود به این قله از مسیر دره مراد بیگ و چشمه سنگ سفید و همچنین دره هزار پیج  را طی نموده به پناهگاه زیبای صاحب الزمان که شهر تمدن همدان در شمال این پناهگاه مشاهده می شد، در ساعت 9صبح مستقر شدند و در هوایی  بسیار آرام استراحت نمودند.

 تیم با روحیه  ای عالی پس از یک ساعت استراحت کار خود را ادامه  داده با یک ساعت کوهپیمایی عبور از یخچال ساعت به قله یخچال همدان رسیدند.

پس از استراحت و گرفتن عکس های یادگاری  تیم  مسیر برگشت رادر پیش گرفتند.

قله یخچال در قسمت جنوبی سلسله جبال الوند همدان قرار دارد و تابش خورشید به این قله به صورت مایل است به همین دلیل برف های این قله دیرتر ذوب می شود.

سرپرست :منصور چام 
سرقدم :حاج علی پرنیانی 
کمیته پزشکی: سعید تراب
مسئول فنی: کورش رفیعی
عقب دار: علی فرجامی 
گزارش دهنده و عکاس: رمضان رستادی

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Hj59D

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری