برخورداری کهگیلویه از اعتبار ۲۱۰۰میلیارد ریالی/ اتمام پروژه های کهگیلویه تا پایان سال

در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان کهگیلویه مطرح شد:

نشست کمیته برنامه ریزی کهگیلویه روز دوشنبه در محل فرمانداری شهرستان برگزار و۱۹۷ پروژه در قالب ۵۲ برنامه و ۲۶ فصل تصویب شد.

برخورداری کهگیلویه از اعتبار ۲۱۰۰میلیارد ریالی/ اتمام پروژه های کهگیلویه تا پایان سال

ندای کهگیلویه وبویراحمد: صبح امروز نشست کمیته برنامه ریزی کهگیلویه در محل فرمانداری با حضور مدیرکل راهداری و مدیر کل اوقاف استان برگزار شد.
علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: امروز ۱۹۷ پروژه در قالب ۵۲ برنامه و ۲۶ فصل تصویب شده که مدیران باید این اعتبارات را جذب نمایند.
اتابک گفت :در مجموع ۷۵ میلیارد اعتبار می‌باشد که از این میان ۲۰ میلیارد استانی و بالغ بر هفت میلیارد از اعتبارات نفتی و بقیه از سایر منابع تهیه و توزیع می شود.
وی گفت مدیران باید برای جذب اعتبارات بامدیران کل رایزنی و ردیف اعتباری لازم را بگیرند.
 فرماندار کهگیلویه ضمن گلایه از برخی مدیران از عدم فعالیت آنها در دریافت اعتبار اداره های مربوطه شان گفت: مدیرانی که پیگیر نبودند اعتبارات اداره خود را صفر بدانند.
وی افزود: آنچه در این جلسه مطرح می شود تلاش تمام کسانی است که باعث جذب اعتبار شدند.

اتابک با اشاره به پروژه های ملی شهرستان کهگیلویه گفت :اعتبارات استان در برخی از پروژه‌های راه و آبرسانی ملی هستند.
فرماندار شهرستان کهگیلویه با ذکراینکه توفیق دولت ،توفیق نظام می باشد‏،از اختصاص اعتبارات خوب به استان گفت و ابراز امیدواری کرد که این پروژه ها تا پایان سال ۹۹ تکمیل و به بهره‌برداری برسند.


علی شهابی نسب معاون هماهنگی برنامه و بودجه استان گفت :در ۲۵ خرداد ۹۹ در کمیته برنامه ریزی استان اعتبارات برای شهرستان های استان توزیع شده و سهم شهرستان کهگیلویه هم مشخص شده است.
وی وظیفه اصلی جلسة را توزیع اعتبارات یا منابع دولتی ذکر کرد و بعد از آن موافقت نامه و اجرای آن را خواستار شد.
علی شهابی نسب گفت: سهم کهگیلویه  در اعتبارات ۷۵ میلیارد تومان می باشد.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه استان،  نحوه توزیع اعتبارات را بر حسب شاخص و قانون اعلام کردو افزود: توضیع شاخص‌ها جمعیت، توسعه و ظرفیت های مختلف می باشد و تلاش شده است که اعتبارات عادلانه توزیع شوند.
وی با عنوان خبری خوش برای کهگیلویه اضافه کرد: به غیر از اعتبارات استانی، کهگیلویه قریب به ۲۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برخوردار است و این عدد سه برابر اعتبارات توزیع شده استان می باشد.
شهابی نسب افزود:مهمترین پروژه استان بهره برداری جاده پاتاوه- دهدشت با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان می باشد که با افزودن سرعت قرارگاه خاتم تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.
وی از پروژه‌های دیگری مانند بلادشاپور و پروژه سد آبریز که در حال مطالعه می باشد نام برد .
شهابی نسب، همچنین آبرسانی به شهرستانهای چهارگانه را مهم دانست و به مبلغ ۴۰ میلیارد اعتبار برای بهره برداری آن ها اشاره کرد. ‌
 وی گفت: فاضلاب دهدشت نیز اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دارد.
شهابی نسب ادامه داد پروژه بین سه شهرستان کهگیلویه چرام و باشت در حال بررسی می باشد که باید ردیف بودجه بگیرد.
وی عنوان کرد چهار خط کردن پروژه  دهدشت- سوق و دهدشت چرام باید پیگیری شود.
وی از ناظران خواست ازآغاز پروژه ها بر نظارت  خود در اجرای آنها حضور داشته باشند و عدم حضور آنها در محل اجرای پروژه ها غیرقانونی وخیانت محسوب می شود.
شهابی گفت :۳۶۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران استان می باشد که به مدیران توصیه می‌کنم از ظرفیت‌های موجود از جمله تهاتر و پایاپای پیگیر مطالبات پیمانکاران باشند
وی افزود:با این روش قانونی بسیاری از مشکلات پیمانکاران حل خواهد شد چرا که مطالبات خود را از دولت و با اداره مالیات و موسسات اعتباری و بانک ها هماهنگ می کنند.
علی شهابی نسب در آخر به سال جهش تولید اشاره کرد و گفت: دو سد شهید دلنسب کوهبرد و سد سرپری با اعتبارات پیش بینی شده خوبی در حال انجام هستند.


نویسنده : ح تابش نژاد

لینک کوتاه: n-kb.ir/Dw5b9

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد