اخبار استان

کرونا و افزایش قربانیان در کهگیلویه وبویراحمد/تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی

کرونا و افزایش قربانیان در کهگیلویه وبویراحمد/تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 35 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید گزارش شد که این بیمار 91 ساله ساكن کهگیلویه دچار بیماری فشارخون و دیابت بود.

ندای کهگیلویه وبویراحمد: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 35 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید گزارش شد که این بیمار 91 ساله ساكن کهگیلویه دچار بیماری فشارخون و دیابت بود.

دکتر پرویز یزدان پناه گفت: در بیست و سومین روز از تیرماه، 189 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند که 84 نفر مبتلای قطعی به كرونا می باشند.

وی با اشاره به اینکه 11 بیمار كرونايي نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند، اذعان داشت: هم اکنون تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1678 مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 101 نمونه را ازآزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بيشرين موارد در گچساران(٦٠ درصد)، دهدشت(٢٠ درصد موارد مثبت) و بقيه در ساير شهرهاي استان بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: افزايش شمار مبتلایان به کرونای استان نتیجه کم توجهی به دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از کرونا است که علاوه بر به خطر انداختن سلامت فرد، سلامت سایر اطرافیان را نیز به خطر انداخته است.

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد:  لزوم استفاده از ماسك ، رعايت فاصله فيزيكي، عدم حضور در تجمعات ، عدم سفر به شهرها و استانهاي مجاور و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در ادارات و اصناف كمك به كنترل بيماري و كاهش مرگ و مير در استان مي شود .

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/z3CFw

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری