اخبار استان

افشاگری جنجالی مدیر سابق اوقاف شهرستان کهگیلویه علیه مدیرکل اوقاف استان/ درخواست قبادپور از استاندار +تصاویرو فایل صوتی

 افشاگری جنجالی مدیر سابق اوقاف شهرستان کهگیلویه علیه مدیرکل اوقاف استان/ درخواست قبادپور از استاندار +تصاویرو فایل صوتی

من از فرماندار کهگیلویه گلایه مندم که در یکی از مجتمع های اداری کهگیلویه مکانی را در اختیار این اداره قرار نداده و با توجه به اینکه اعتباری در اختیار مستقیم اداره نیست نمی توانیم ساختمان مجزا داشته باشیم

 ندای کهگیلویه و بویراحمد:صبح امروز آیین تکریم و معارفه رییس اداره اوقاف شهرستان کهگیلویه با حضور مدیر کل این اداره و هیئتی از استان در محل اداره اوقاف شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جنتی مدیر کل اوقاف استان در این آیین گفت:سازمان دارای محدودیت هایی است و با توجه به اینکه جزو دستگاه های فرهنگی به حساب می آید.

جنتی گفت: اگر فرهنگ غنی اسلام به دور از خواهش های نفسانی توجه شود جامعه دچار این همه ناملایمات و مشکلات نخواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر علم انسان  همراه با ایمان و کارگشایی برای مردم توسط قرآن شود بسیاری از مشکلات از جامعه رخت بر می بندد و جامعه را به سوی اخلاق دینی اسلامی سوق می دهد.

حجت الاسلام جنتی پور با اشاره به ماموریت های این اداره گفت: یکی از ماموریت هایی که به عهده سازمان اوقاف است سازماندهی مساجد و اماکن متبرکه است و ما باید در این اماکن مذهبی که حق بر گردن همه ما دارند, فعالیت های مذهبی و فرهنگی انجام دهیم.

وی اضافه کرد: در استان کهگیلویه و بویر احمد ۲۲۵ بقعه متبرکه وجود دارد که منشا برکات و خیرات فراوانی برای استان بوده اند. قریب به ۳۰ درصد از مردم استان از فرزندان همین امامزادگان هستند.

جنتی به دیگر ماموریت مهم اوقاف اشاره کرد و گفت: احیا، ایجاد و حفاظت از موقوفات یکی دیگر از ماموریت های این سازمان است.

مدیر کل اوقاف استان عنوان کرد: وقف به این دلیل از جایگاه بالایی برخوردار است که نیازهای جامعه را در بسیاری از زمینه ها  بررسی و برطرف می کند و در بسیاری از استان ها از موقوفات برای حل مشکلات مختلف مردم استفاده می کنند.

وی در مورد حکم ۶ ساله سرپرست اداره اوقاف گفت: این موضوع مربوط به مسائل داخلی اوقاف است و آقای قباد پور با توجه به توانمندی که داشت کارمند رسمی نبود و علی رغم تلاش های فراوان بر اساس تصمیم سازمان این اتفاقات افتاده که لزومی به مطرح شدن ندارد.

جنتی با گلایه مندی از فرمانداری کهگیلویه گفت: من از فرماندار کهگیلویه گلایه مندم که در یکی از مجتمع های اداری کهگیلویه مکانی را در اختیار این اداره قرار نداده و با توجه به اینکه اعتباری در اختیار مستقیم اداره نیست نمی توانیم ساختمان مجزا داشته باشیم.

اما حاشیه های این جلسه کم نبوده و وقتی روح الله قبادپور رئیس سابق پشت تریبون قرار گرفت انتقادات زیادی را عنوان کرد.

قبادپور دلایل عزل خود را بیان کرد واز رانت ها، سوء مدیریت، وپیشنهاد رشوه و تقدیر وتشکر از یک طایفه خاص سخن گفت. 

در این مراسم از زحمات روح الله قبادپور تجلیل و عبدالمحمد نمازی بعنوان رئیس جدید اوقاف وامور خیریه کهگیلویه منصوب شد

در ادامه تصاویر تکمیلی و فایل صوتی مدیر سابق اوقاف کهگیلویه آمده است؛

 
 
 
فایل صوتی...
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/k2KMb

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0