ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت از طبیعی به مصنوعی

مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد امروز جمعه در جمع نمازگزاران دهدشت گفت:در،روش‌های تصفیه آب یک روش احداث چاه جذبی در منازل و فیلتر آن و روش دیگر جمع‌آوری و انتقال به تصفیه‌خانه است که دنبال ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت از طبیعی به مصنوعی هستیم.

ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت از طبیعی به مصنوعی

ندای کهگیلویه وبویراحمد: فیض‌الله پاسره امروز در جمع نمازگزاران جمعه دهدشت اظهار داشت: تامین، انتقال، توزیع عادلانه آب و  جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب به عنوان رسالت‌های آبفا تعریف شده است.

مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ادامه فعالیت‌های جهاد سازندگی در روستاها و شهرداری بعد از انقلاب خدمات ارزنده‌ای از سوی شرکت‌های آب و فاضلاب ارائه شده است.

پاسره با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ جمعیت روستایی چهارمین استان کشور است، افزود: پراکندگی جغرافیایی خدمات‌رسانی را مشکل کرده است.

وی با اشاره به وجود 365 روستای دارای سکنه در کهگیلویه تصریح کرد: به برکت نظام اسلامی 296 روستا از سیستم آبرسانی برخوردار هستند.

این مسؤول اضافه کرد: جمعیت زیر پوشش خدمات تأسیسات آبرسانی در این شهرستان 94 درصد است.

پاسره با اشاره به شاخص کشوری به لحاظ جمعیت برخوردار از آب سالم، گفت:این شاخص در کهگیلویه با 76/75 درصد از متوسط استانی و کشوری بالاتر است.

وی بیان داشت: آب شهر دهدشت از فاصله 23 کیلومتری توسط دو ایستگاه بین راهی منتقل می‌شود و 230 کیلومتر شبکه آبرسانی اجرا شده است.

پاسره با بیان اینکه آب شرب دهدشت کیفیت مطلوب دارد، اضافه کرد: اما فرسودگی شبکه مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی گفت: سال گذشته هفت و نیم کیلومتر از شبکه توزیع آب دهدشت نوسازی شد.

پاسره افزود: آب شرب سوق از مخزن دهدشت تأمین می‌شود اما به خاطر فاصله اجرای شبکه دچار رسوب و انسداد شده است.قول می‌دهیم با پیگیری از وزارت نیرو تصفیه‌خانه برای حذف عامل ایجاد رسوب احداث شود.

این مسؤول به مشکل آب دیگر بخش‌ها اشاره کرد و گفت: در دیشموک و چاروسا بر خلاف دهدشت مشکل زیرساختی وجود ندارد؛ تاسیسات شبکه دارند اما آب پایدار نیست.

پاسره تصریح کرد: مشکل آب دیشموک با حفر چاه جدید به حجم 20 لیتر در ثانیه تا چند سال آینده برطرف خواهد شد. در بلند مدت نیز آب پایدار قرار است از گندمکار تأمین شود.

این مسؤول با قدردانی از پیگیری علمی و تخصصی مشکلات حوزه آب و فاضلاب توسط امام جمعه دهدشت، افزود: تصفیه‌خانه دهدشت از روش طبیعی به مصنوعی ارتقا خواهد یافت.

پاسره با بیان اینکه مصرف آب تولید فاضلاب در پی دارد، افزود: 80 درصد آب مصرفی به فاضلاب تبدیل می‌شود و 99/9 درصد از فاضلاب آب قابل استفاده است تنها یک دهم درصد ناخالصی دارد.

وی به روش‌های تصفیه آب اشاره و تصریح کرد: یک روش احداث چاه جذبی در منازل و فیلتر آن و روش دیگر جمع‌آوری و انتقال به تصفیه‌خانه است. دنبال ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت از طبیعی به مصنوعی هستیم.


نویسنده : ح تابش نژاد

لینک کوتاه: n-kb.ir/Sb35X

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد